Leptiri-duse umrlih ljudi

Post Reply
User avatar
little wich
Posts: 264
Joined: Thu Dec 31, 2009 6:55 pm
Location: Bar

Cula sam da veliki leptir predstavljaju duse umrlih osoba. Zanima me nesto vise o tome ako neko zna. Zadnjih nekoliko dana poceli su da se pojavljuju veliki leptiri oko moje kuce i kuci. I zanimalo bi me da mi neko objasni sve to ako zna.
User avatar
merlin715
Posts: 113
Joined: Wed Nov 28, 2007 10:05 pm
Location: Zagreb

Ja čisto sumnjam da su oni duše... možda u nekim varijantama ih koriste kao metaforu, ali sumnjam da imaju neke direktne veze s dušama...
User avatar
little wich
Posts: 264
Joined: Thu Dec 31, 2009 6:55 pm
Location: Bar

Ne znam, ja sam samo cula tu pricu pa rekoh da se raspitam malo bolje.
User avatar
little wich
Posts: 264
Joined: Thu Dec 31, 2009 6:55 pm
Location: Bar

Ja ne bih toliko vjerovala da su leptiri duse umrlih ljudi da mi se nije desio jedan neobjasnjiv dogadj. Sjedjela sam u mojoj sobi i bilo je vece i bila sam veoma iznervirna i plakala jer sam bila tuzna, odjednom se stvborio leptir srednje velicine i krenuola sam da ga pomazim i dozvolio i onda je poceo da leti po sobi udarajuci o laminat, kao da je htio da me oraspolizi. I maslo me je i oraspolozio i osjecala sam se bozanstveno. Ne znam sto je tacno u pitanju, ali bih voljela znati. Ako ne ko zna ovo da mi objasni neka mi se javi.
User avatar
Wolf
Posts: 41
Joined: Tue Jul 06, 2010 11:43 pm

A nemora biti nista posebno mozda je osijetio da si tuzna i da bi te on mogao oraspoloziti a i moguce je da je bio vec pred smrt pa je bio dezorijentiran pa se zaletio u laminat. A i valjda su mu osijetila vec odumrla ima vise varijanti.
A sto se tice leptira da predstavljaju duse moguce da ima starih vijerovanja ali dusa nakon smrti ode.
User avatar
anngellika
Posts: 45
Joined: Tue Nov 29, 2011 9:38 pm
Location: Srbija

Leptir kao znak simboliše dušu veštice, pa se sa kotlom (promena oblika) može vezati sa reinkarnacijom...
I'm just different, but people call me crazy...
Aphrodite7
Posts: 9
Joined: Fri Jan 06, 2012 4:05 pm

Ne vjerujem da leptiri imaju ikakve veze sa dušama umrlih.Leptiri žive samo jedan dan. :(
Post Reply