bijela dama

User avatar
anngellika
Posts: 45
Joined: Tue Nov 29, 2011 9:38 pm
Location: Srbija

Ima još teorija. U nekom drugom folkloru (Španski ili nešto, davno sam čitala, ne sećam se tačno) bela dama je bila žena izuzetne lepote. Odbijala je sve prosce do jednog. Taj jedan je bio fatalan. Ziveli su srećno par godina, onda je ona počela da stari i nije više bila lepa. On je dolazio kući sa drugim ženama. Jednog dana je tolko pobesnela da je podavila decu, a kad je shvatila šta je uradila, izvršila samoubistvo. Sada luta i traži decu koja sama noću lutaju šumom i, čik pogodite, odvodi ih i jede. Jezivo. To je bio način da ljudi kažu deci da ne ide napolje noću. Za primer, savremena verzija tog mita ti je u prvoj epizodi serije supernatural, a snimljen je i film, samo nemam pojma kako se zove. Nešto žena u belom....
I'm just different, but people call me crazy...
nada
Posts: 200
Joined: Sun Apr 04, 2010 8:41 pm

laut mehrer berichte über die weiße Frau handelt es sich um eine Frau, deren Mann untreu war. Er tötete sie ihre Kinder, dann sich selber und nach ihrem Tod trieb sie sich auf Autobahnbrücken und/oder Highways rum un tötete alle Männer die untreu waren

ovo sam nasla : radi se o zeni ciji muzje varao. ubio je nju, njezinu djecu i nakraju samog sebe. nakon njegove smrti ona se nalazi na autoputnim mostovima(vijaduktima?) i ubija muskarce koji su nevjerni
User avatar
little wich
Posts: 264
Joined: Thu Dec 31, 2009 6:55 pm
Location: Bar

Zanimljivo :) Nevjerni muskarci onda treba da se paze na tom putu, a ne mi zene :) salim se ja malo. Hvala na informacijima.
User avatar
little wich
Posts: 264
Joined: Thu Dec 31, 2009 6:55 pm
Location: Bar

Sad se emituje na jednoj srpskoj televizji emisija srpeske misterije izmedju sotalog je video o bijelog dami, ja cu svakako pogledat a vama cu ostaviti ovdje link da pogledate.
http://www.prva.rs/web-tv/emisija/srpsk ... -dama.html.
Post Reply