DEMONI

Post Reply
User avatar
Tsotsi
Posts: 9
Joined: Sun May 25, 2008 10:41 am
Location: Zagreb

Pa, još nisam vidjela da je netko nešto pisao o demonima, ak ima koji tekst onda se ispricavam zbog ovog, ja imam par pitanja.
Znam neke stvari o demonima al sve smi je pomjesano u glavi.
Čula sam da postoje zli demoni, dobri, sluge, zli anđeli, itd..l.
Što se tiče zlih demona to je opće poznato, zli su al ima više razloga da nanose zlo, po svojoj prirodi, il je netko bacio kletvu na tebe il netko tko te mrzi ima kontrolu nad demonom.
Onda tu su i demoni sluge, oni nemoraju bit zli ni dobri, al ima ih više vrsta, kad zarobiš demona on te služi, al kad se oslobodi najčešće te za osvetu ubije. A ima i onih koji te bezuvjetno služe, to s oni koje sam stvoriš, prizoveš ili neznam kak još.
Za dobre demone sam čula da su kao tvoji osobni čuvari, neki imaju anđela čuvara, neki demona, al to se nadovezuje na priču da postoje 2 vrste ljudi, tako i 2 vrste njihovih čuvara al o tome neznam puno pa se ne usudim pisat.
E sad zli anđeli, tu isto ima više priča, kad zarobiš slobodnog anđela, koji ne služi nikome i loše ga tretiraš u njemu se oslobodi neko zlo koje se nalazi i u svakom čovjeku pa tako i u anđelima, demonima i ostalim slobodnim neutralnim, ni zli ni dobrim stvorenjima, i onda tvoj anđeo postane zao i okomi se protiv tebe.
Čula sam i da neki zli, zli ,recimo, ljudi mogu uloviti anđela i iskvariti ga, uništiti, povrijediti i od njega stvoriti odvratnog demona, a anđeo kao pojam ljepote i slobode tako zarobljen postaje ogorčen i želi osvetu al nemože ništa svom stvoritlju nego je prisiljen to zlo ispucati na stvoriteljevim žrtvama.



Sad, ja sam dosta napisala, ovo su uglavnom neki povijesni mitovi kad se vjerovalo u postojanje velikih, zlih, močnih vještica, čarobnjaka i ostalih stvorenja.
Moje priče najvjerovatnije nisu istine, al moljela bih još informacija, ako netko zna nek napiše.
Ja neznam ni približno koliko neki ovdje o čaroliji i nadnaravnom pa u slučaju da je napisano neistina nemojte se naljutiti.
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

Tsotsi wrote:Pa, još nisam vidjela da je netko nešto pisao o demonima, ak ima koji tekst onda se ispricavam zbog ovog, ja imam par pitanja.
Znam neke stvari o demonima al sve smi je pomjesano u glavi.
Čula sam da postoje zli demoni, dobri, sluge, zli anđeli, itd..l.
Što se tiče zlih demona to je opće poznato, zli su al ima više razloga da nanose zlo, po svojoj prirodi, il je netko bacio kletvu na tebe il netko tko te mrzi ima kontrolu nad demonom.
Onda tu su i demoni sluge, oni nemoraju bit zli ni dobri, al ima ih više vrsta, kad zarobiš demona on te služi, al kad se oslobodi najčešće te za osvetu ubije. A ima i onih koji te bezuvjetno služe, to s oni koje sam stvoriš, prizoveš ili neznam kak još.
Za dobre demone sam čula da su kao tvoji osobni čuvari, neki imaju anđela čuvara, neki demona, al to se nadovezuje na priču da postoje 2 vrste ljudi, tako i 2 vrste njihovih čuvara al o tome neznam puno pa se ne usudim pisat.
E sad zli anđeli, tu isto ima više priča, kad zarobiš slobodnog anđela, koji ne služi nikome i loše ga tretiraš u njemu se oslobodi neko zlo koje se nalazi i u svakom čovjeku pa tako i u anđelima, demonima i ostalim slobodnim neutralnim, ni zli ni dobrim stvorenjima, i onda tvoj anđeo postane zao i okomi se protiv tebe.
Čula sam i da neki zli, zli ,recimo, ljudi mogu uloviti anđela i iskvariti ga, uništiti, povrijediti i od njega stvoriti odvratnog demona, a anđeo kao pojam ljepote i slobode tako zarobljen postaje ogorčen i želi osvetu al nemože ništa svom stvoritlju nego je prisiljen to zlo ispucati na stvoriteljevim žrtvama.



Sad, ja sam dosta napisala, ovo su uglavnom neki povijesni mitovi kad se vjerovalo u postojanje velikih, zlih, močnih vještica, čarobnjaka i ostalih stvorenja.
Moje priče najvjerovatnije nisu istine, al moljela bih još informacija, ako netko zna nek napiše.
Ja neznam ni približno koliko neki ovdje o čaroliji i nadnaravnom pa u slučaju da je napisano neistina nemojte se naljutiti.
Navedeno nema temelja. Preporučujem da uzmeš u ruku Goetiju ili prođeš slijedeći link: www.sacred-texts.com
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
Tsotsi
Posts: 9
Joined: Sun May 25, 2008 10:41 am
Location: Zagreb

Znam da nema temelja, zato vas upravo i pitam.
To su priče koje moj djed skuplja i proučava (znam zvuči smiješno al to mu je strast od malena), tako da ono što je on čuo meni je reko, ali nazive demona točne nezna pa ih on tako zove, doduše ima neku svoju staru knjigu u kojoj se takve stvari spominju, mene zanima više.
Ako netko nešto sa sigurnošću zna molila bih da napiše jer me jako počinje zanimati.
User avatar
Sephirot
Posts: 132
Joined: Sat Sep 13, 2008 12:05 pm
Location: Zagreb
Contact:

"mali brate, igrao si se s Goetiom"
"Ne nisam"
"Onda se Goetia igrala s tobom"

-Dio iz Crowleyeve knjige "Fork in the Road"....
-Goetia spada pod visoke prakse i nije se igrati s njom.... mislim da je jedino jedna osoba na ovom forumu za to (nisam ja za igru s time).
Khabs am Pekht, Knox om Pax, Lux in Tenebris
Igne Natura Renovatur Integra (I.N.R.I.)
________________________________________________________________
Be thy mind open unto the Higher, Be thy heart a Centre of Light, Be thy Body a Temple of the Rosy Cross
Post Reply