hajdemo letjeti - levitacija

Post Reply
´Q´
Posts: 6
Joined: Sun May 18, 2008 3:11 pm

prije svega pozdrav..

levitacija - jedan od psihokinetičkih fenomena (PK) kojim su objekti, ljudi, životinje dignuti u zrak i u stanju na određeno vrijeme lebdjeti!! Ovaj fenomen su kroz povijest izvodili drevni indijski majstori yoge, mistici, sveci, šamani, spiritisti itd..., dok danas neki ljudi poput praktikanata transcendentalne meditacije (TM) tvrde da su i oni također u stanju levitirati. Sto mislite o tome?

rado cu forumasima podjelit savjete i pomoci koliko mogu..

Lp

PS: necu reci jel mogu izvest ovo ili ne, jer bi moglo doci do ismijavanja, dakle interesiranje na PM..
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

´Q´ wrote:prije svega pozdrav..

levitacija - jedan od psihokinetičkih fenomena (PK) kojim su objekti, ljudi, životinje dignuti u zrak i u stanju na određeno vrijeme lebdjeti!! Ovaj fenomen su kroz povijest izvodili drevni indijski majstori yoge, mistici, sveci, šamani, spiritisti itd..., dok danas neki ljudi poput praktikanata transcendentalne meditacije (TM) tvrde da su i oni također u stanju levitirati. Sto mislite o tome?

rado cu forumasima podjelit savjete i pomoci koliko mogu..

Lp

PS: necu reci jel mogu izvest ovo ili ne, jer bi moglo doci do ismijavanja, dakle interesiranje na PM..
Praktikanti transcendentalne meditacije mislim uđu u neko stanje transa, pa im se učini da levitiraju. Jednom sam prisustvovala grupnoj transcendentalnoj i mogu reči da sam se iznenadila jačinom kojom energija struji. Zbilja fenomenalan plutajuće-pulsirajući osjećaj (zato i vjerujem da ga mnogi mjenjaju sa levitacijom).
E sad...Mnogi ljudi tvrde da mogu levitirati, počevši od Hindu fakira, yogi letenja, pa čak u antičkoj Grčkoj i Rimu (helenizmu), Gnostici, se javlja ovaj fenomen.
Ako ipak idemo sa nekom pretpostavkom da je levitacija ipak moguća kao takva - onda mi nije jasna poanta levitiranja? Čemu? Jasno je da indijski fakiri ovim tehnikama zabavljaju turiste :)
Nego, voljela bi da s nama podjeliš tehniku transcendentalne meditacije ukoliko je prakticiraš.
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
shanti
Posts: 14
Joined: Mon May 19, 2008 1:17 pm

ja sam dugogodišnji praktikant transcendentalne meditacije, sidhia i levitacije. stvar je u mantrama, u sutrama. Ja osobno nisam doživjela levitaciju niti sam vidjela nekoga da levitira ali dosta sam čitala o tome i radi se o stanju duha.
Maharishi je prvi koji je dao znanstvenicima mjeriti stanje mozga koristeći tehnike i došli su do izvanrednih saznanja. Mnogi ljudi to ismijavaja i ne vjeruju- ali stvar je istinita. u levitaciji po mojem iskustvu i sa određenim mantrama ti budiš kundalini i ulaziš u jedno stanje svijesti koje je meni slično blaženstvu, neki ga sa seksom uspoređuju, no ljudi ne levitiraju nego se desi nekakvo poskakvinje kao kad žabe- ako. Nažalost danas rijetko možemo naći čovjeka sa čistim srcem, tijelom i duhom, pa tako i čovjeka koji levitira.
´Q´
Posts: 6
Joined: Sun May 18, 2008 3:11 pm

shanti wrote: Nažalost danas rijetko možemo naći čovjeka sa čistim srcem, tijelom i duhom, pa tako i čovjeka koji levitira.

Konacan odgovor?
Post Reply