Paralelni svijet

User avatar
Soul Hunter
Posts: 166
Joined: Sat Oct 27, 2007 9:28 am

Dakle budući da sam malo slobodnije vjere obožavam vidjeti tuđe religije,ceremonije,rituale,i slično. Ja sam u međuvremenu smilio sam svoju religiju(Napomena: Moguće da ta religija već postoji ali ja nisam znao tako da me ne držite za riječ da je to "MOJA RELIGIJA").

Dakle,riječ je o paralelnom svijetu u kojem žive osobe koje su umrle. Dakle kad osoba umre ode u taj paralelni svijet. Riječ je o svijetu koji je isti kao Zemlja...sve je isto...svaka kuća je ista...svaki list trave...MA SVE. Oni ni neznaju da su mrtvi pa žive sasvim normalno.
I sada uzimam za primjer moju kuć. U ovom svijetu u kući živi moja obitelj. Kuću je sagradio moj otac i njegov brat. Sada u tom istom paralelnom svijetu kuća postoji,no radnje su drukčije: U toj kući živi skroz deseta obitelj i amo kazat da je njihovu odnosno moju kuću sagradio neki deseti čovjek i dao ju na iznajmljivanje(ovo je samo primjer). Sada naprimjer moj otac odluči skinuti krov s kuće i grijati se na klimu i centralno. Pa zbog toga sruši dimnjak...e sada u paralelnom svijetu zapravo taj dimnjak sruši munja pa ta obitelj nema izboa nego koristiti klimu il centralno-dakle sve ponovno postane isto,samo pod drukčijim OKOLNOSTIMA.
Dok ja ispredkuće igam nogomet u paralelnom svijetu neka druga djeca igraju. I ako meni prođe brod koji plovi Neretvom,možda u paralelnom svijetu zaplovi barka,lađa ili slično,dakle valovi su svejedno nastali što ponovno dolazi do istog.

Budući da ti mrtvi ljudi nisu svijesni da su oni mrtvi i da zapravo sada žive paralelan život dolazi do velikog pitanja: "Jesu li ti u paralelnom svijetu zapravo živi a mi zapravo MRTVI?"
Hehe e to je već pitanje poput onog : "Što je prije nastalo;koka ili jaje"...



Eto ljudi možda ovo izgleda prefilozofski za jednog dječaka od 14 godina ali eto po prirodi sam takav. I nemojte sad pomislit da sam neki debeli štreber koji cijele dane filozofira i traži u magiji utočište jer je istina: ja san jedan tanki dječak koji mrzi školu i koji uvijek upada u neke probleme.
Dunja
Posts: 178
Joined: Sun Nov 11, 2007 6:21 pm

Možda ću te malo razočarati, ali to što si opisao postoji od kada postoji svijeta ako je suditi po izjavama onih koji su imali priliku prijeći na onaj svijet, iako na kratko vrijeme. Ipak, i takvo je razmišljanje bolje od onog koje zastupaju neki ljudi, da je smrt konačna i poslije nje slijedi jedno veliko ništa. To bi značilo da postojimo samo fizički i da život poslije života ne postoji.
User avatar
Soul Hunter
Posts: 166
Joined: Sat Oct 27, 2007 9:28 am

Ja nesumnjam da to postoji odkad postoji svijeta jer ja VJERUJEM u to. :D

Ja sam samo naglasio da mei nitko nikada nije kazao za to,jednostavno takva mi je misao pala napamet na dan kad sam radio kupku čiščenja od zlih utjecaja na Noć vještica. Još jedan dokaz da postoji. ;) :o
Dunja
Posts: 178
Joined: Sun Nov 11, 2007 6:21 pm

Koji biste postupak preporučili u slučaju kada se sumnja da jedna osoba nije prešla na drugi svijet? Znam za jedan takav slučaj i čini se da ta osoba nije sredila sve prije odlaska i sada se u kući čuju čudni zvukovi itd.
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

Dunja wrote:Koji biste postupak preporučili u slučaju kada se sumnja da jedna osoba nije prešla na drugi svijet? Znam za jedan takav slučaj i čini se da ta osoba nije sredila sve prije odlaska i sada se u kući čuju čudni zvukovi itd.
Hm...Spiritizam? Pa vidit zašto je osoba ostala pa da, ako je moguće netko to učini umjesto nje.
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
User avatar
Gost
Dežurni slastičar
Posts: 475
Joined: Sat Nov 10, 2007 9:06 pm
Contact:

Redovno dimljenje tamjanom.
Illuminata Ultima
Iesus Nazarenus Rex Iudaeorum (I.N.R.I.)
User avatar
Soul Hunter
Posts: 166
Joined: Sat Oct 27, 2007 9:28 am

Hmmmm......tamjan da je otjera?
Dunja
Posts: 178
Joined: Sun Nov 11, 2007 6:21 pm

tallamasca wrote:
Dunja wrote:Koji biste postupak preporučili u slučaju kada se sumnja da jedna osoba nije prešla na drugi svijet? Znam za jedan takav slučaj i čini se da ta osoba nije sredila sve prije odlaska i sada se u kući čuju čudni zvukovi itd.
Hm...Spiritizam? Pa vidit zašto je osoba ostala pa da, ako je moguće netko to učini umjesto nje.
Nažalost, nije moguće to riješiti jer je to mogla samo ta osoba. Možda uspije ako se kuća zadimi u potpunosti. ;)
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

Vrijedi pokušati. :)
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
User avatar
Poison Ivy
Posts: 2
Joined: Sun Nov 11, 2007 5:11 pm
Location: hollow tree

hm, ja bi prije rekla da sam ateist koji smatra da postoji reinkarnacija.. ne znam koliko se zapravo mogu nazvat ateistom, kazu da ateisti ne vjeruju ni u sto i misle da iza ovog zivota ne postoji bas nista. ja ipak mislim da postoji nesto.. mozda ti paralelni svjetovi, mozda jednostavno novi zivot... ne znam tocno. slusala sam neke emisije kao npr. na rubu znanosti, pricalo se da se dusa cijepa na dva dijela i svaki od tih djelova se ponovno reinkarnira. a sjecanje je pohranjeno isto, samo ne kao materijalni oblik (zaboravila sam tocno kako su to objasnili). zbog toga se tesko prisjetiti proslog zivota, ali naravno, nije nemoguce. postoje price o ljudima koji se sjecaju citavog 'proslog zivota'.
Image
Post Reply