Knjiga Sjenki - Grimoire

User avatar
hermitizam
Posts: 271
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:36 pm
Location: pitaj ak te zanjima
Contact:

emina wrote:E sad kad već ovo čitam...Mislila sam za mjesec dana izbaciti knjigu sjenki u kožnim uvezima, al se dvoumim što tiskati gore.. Uf! Sugestije?

NEMOJ ništa stavljati gore.... neka se ugravira željeni predmet

NAŠA knjiga sjenki ( moja i učiteljeva ) je zelena, zatvara se na "lock", debeli tvrdi cover knjige mi se sviđa, a ukrasili smo je nekim "polu-viscima" da privlači energiju... nisam je ja radio, sam sam pomogo, a učitelj zna kaj radi tak da....
The Bird of the Hermes is my name,
eating my wings to make me tame.
User avatar
hermitizam
Posts: 271
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:36 pm
Location: pitaj ak te zanjima
Contact:

emina wrote:E sad kad već ovo čitam...Mislila sam za mjesec dana izbaciti knjigu sjenki u kožnim uvezima, al se dvoumim što tiskati gore.. Uf! Sugestije?

AKO BAŠ ŽELIŠ...... stavi tetragramaton... to je mnogo jači simbol :P :P :P

nadam se da znaš o čem pričam.....
The Bird of the Hermes is my name,
eating my wings to make me tame.
Gwydion
Posts: 300
Joined: Tue Oct 16, 2007 11:18 pm

hermitizam wrote:
emina wrote:E sad kad već ovo čitam...Mislila sam za mjesec dana izbaciti knjigu sjenki u kožnim uvezima, al se dvoumim što tiskati gore.. Uf! Sugestije?

AKO BAŠ ŽELIŠ...... stavi tetragramaton... to je mnogo jači simbol :P :P :P

nadam se da znaš o čem pričam.....
Ali tetragramaton ne ide na Wiccans-ku knjigu, tu ide trostruki mesec, pntagram ili eventualno Anhk ili neki drugi simbol karakterističan za tu tradiciju misterijsko-magijskih religija. I naravno, ne zlatotisak vec srebreni otisak. No, ako je u pitanju dnevnik za zapisivanje, onda tu ima širok izbor. Na primer jednopotezni heksagram, Oko Ra i sl.
User avatar
tonya
Posts: 10
Joined: Mon Oct 22, 2007 3:18 pm

I, Emina, što si odlučila? Kolika će biti cijena?
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

Mislila sam standardni crni kožni uvez, sa triketom..ili pentagram??? Neće biti skupe, sad se tiskaju rukovnici za 2008., pa će biti jeftinije.

Umetnut ću kalendar Esbata za 2008, i još neke sitnice..
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
hermitizam
Posts: 271
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:36 pm
Location: pitaj ak te zanjima
Contact:

Gwydion wrote: Ali tetragramaton ne ide na Wiccans-ku knjigu, tu ide trostruki mesec, pntagram ili eventualno Anhk ili neki drugi simbol karakterističan za tu tradiciju misterijsko-magijskih religija. I naravno, ne zlatotisak vec srebreni otisak. No, ako je u pitanju dnevnik za zapisivanje, onda tu ima širok izbor. Na primer jednopotezni heksagram, Oko Ra i sl.

horusovo oko?? zašto?? osim toga, emina misli prodavat knjige... meni bi trebao savršeni tetragramaton, s 5 elemenata.....
The Bird of the Hermes is my name,
eating my wings to make me tame.
User avatar
hermitizam
Posts: 271
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:36 pm
Location: pitaj ak te zanjima
Contact:

emina wrote:Mislila sam standardni crni kožni uvez, sa triketom..ili pentagram??? Neće biti skupe, sad se tiskaju rukovnici za 2008., pa će biti jeftinije.

Umetnut ću kalendar Esbata za 2008, i još neke sitnice..

šta baš moraju biti Wicca-nski grimoiri?
The Bird of the Hermes is my name,
eating my wings to make me tame.
Gwydion
Posts: 300
Joined: Tue Oct 16, 2007 11:18 pm

hermitizam wrote:
Ali tetragramaton ne ide na Wiccans-ku knjigu, tu ide trostruki mesec, pntagram ili eventualno Anhk ili neki drugi simbol karakterističan za tu tradiciju misterijsko-magijskih religija. I naravno, ne zlatotisak vec srebreni otisak. No, ako je u pitanju dnevnik za zapisivanje, onda tu ima širok izbor. Na primer jednopotezni heksagram, Oko Ra i sl.
Recimo zato što simboliše vezu sa tradicijom, tj njenim izvorom. Naravno za one koji slede zapadnu misterijsku tradiciju koja ima upliv Egipta, a dobar deo nje to ima.
User avatar
hermitizam
Posts: 271
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:36 pm
Location: pitaj ak te zanjima
Contact:

Gwydion wrote: Recimo zato što simboliše vezu sa tradicijom, tj njenim izvorom. Naravno za one koji slede zapadnu misterijsku tradiciju koja ima upliv Egipta, a dobar deo nje to ima.

dobro, slažem se.... ali rekao si da tetragramaton neide uz Wiccansku knjigu.... pa neide onda ni Horusovo oko.... onda bi samo obični pentagram služio svrsi... al ok.... ja sam rekao šta meni treba na knjizi :D:D:D
Gwydion
Posts: 300
Joined: Tue Oct 16, 2007 11:18 pm

pa rekoh ako je samo dnevnik za zapisivanje. Dakle ako nije samo za Wiccane :)
Post Reply