Knjiga Sjenki - Grimoire

User avatar
Soul Hunter
Posts: 166
Joined: Sat Oct 27, 2007 9:28 am

Ja sad idem sto prije pronac zelenu svijecu i zapalit onaj tebathski list jer predmet kojeg sam zagubio je moja knjiga sjenki.......kakav sam mag,...
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

Ja vec godinama pisem Grimoire u rukovnicima. No, nisam isla nekakvih redosljedom, nego kako sam otkrivala i stvarala tako sam biljezila.
Grimoire se moze pisat i na kompjuteru i u rukovnicim (biljeznicama, itd.), kako god hocete, ali kad idete raditi ritual ili spell puno je jednostavnije imat to na papiru koji mozete stavit ispred sebe nego cijeli monitor.
A pojedini spellovi i ritualni zahtjevaju da se izvode u prirodi.
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
User avatar
hermitizam
Posts: 271
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:36 pm
Location: pitaj ak te zanjima
Contact:

tonya wrote:Ne, to sam i mislila - isprinati najbitnije dijelove. Ali nekako mi se čini da bi ih bilo bolje ispisati vlastitom rukom, tako mi se čini da unosim više sebe u knjigu. S druge strane, isprintane su stranice ljepše, jednostavnije i urednije.... Ne znam... :roll:
rađe radi rukom, posvetiš više energije knjizi i "postaje" tvoja jer si unjela svoj rad i trud u nju... vjeruj mi, ima ruka svoje prednosti :D pozz
The Bird of the Hermes is my name,
eating my wings to make me tame.
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

Svaki trud koji se uloži u pisanje Griomoira obilježava ga i definira.
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
User avatar
Padiel
Posts: 9
Joined: Tue Nov 13, 2007 1:43 pm

ja sve knjige (literaturu) imam na kompu, ali knjigu sjena pišem rukom, tamo držim razmisljanja, neke osobne rituale i tak neke stvari! a i kako je netko gore spomenuo dok pišeš rukom bolje pamtiš!
User avatar
jamagi
Posts: 120
Joined: Sat Oct 27, 2007 6:03 pm

eto došla je i ta knjiga sjenki na red.
mag jamagi kreće u akciju 8-)
isprinto sam par stranica i to mije bilo super.stvaiću ih u fascikl.
i baš sam si konto kak mi je to mal bezveze.pogotovo kad budem išo u prirodu trebaće mi neka bilježnica.i sjetio sam se da imam rokovnik od magneta (firma koja prodaje magnetne ležaje za ležati NA ONE ZA AUTO) tako da ću sad to koristit za knjigu sjenki.
baš super.
dugačka je ruka masonska.
User avatar
jamagi
Posts: 120
Joined: Sat Oct 27, 2007 6:03 pm

emina wrote:Knjiga Sjenki Također knjiga se može ukrasiti predmetima, kristalima, prirodnim materijalima, slikama - međutim to će samo privlačiti pozornost. Preferiram jednostavnije knjižice/dnevnike tvrdog, po mogučnosti kožnog uveza crne boje, jednostavno ukrašenu pentagramom.
s dužnim poštovanjem primjetio bih da će pentagram privući više pažnje,heheheh
.posebno srebrni ili zlatni na crnoj podlozi, a onak onaj crveni s kapljicama da ne pričam.
heheheh.
ali super su mi ove dvije rečenice bez obzira na sve.
dugačka je ruka masonska.
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

E sad kad već ovo čitam...Mislila sam za mjesec dana izbaciti knjigu sjenki u kožnim uvezima, al se dvoumim što tiskati gore.. Uf! Sugestije?
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
tonya
Posts: 10
Joined: Mon Oct 22, 2007 3:18 pm

Meni bi bio najlogičniji jednostavan pentagram. :roll:
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

Ja milsim da knjiga sjenki ne bi trebala bit toliko upečatljiva knjiga. Jer čim netko vidi knjigu sa pentagramom odmah će iz znatiželje posegnit da vidi šta piše, ili će te krivo gledat i više ti se nikad ne obratit....
Zato smatram da bi bilo najbolje da se uzme neprimjetna knjiga ili rukovnik. Bez nekih posebnih oznaka. Ne mora postojati vidljiva oznaka da bi se to tretiralo kao knjiga sjenki. Bitno je što piše i kako piše.
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
Post Reply