Knjiga Sjenki - Grimoire

User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

Knjiga Sjenki privatni je dnevnik koji sadrži rituale, čarolije, okultne tekstove, povijest magije/vještičarstva, zakone, vjerovanja. Najčešće se nadopunjava vlastitim iskustvima i u nju se bilježi rast i razvoj pojedinca. To može biti kupljena knjižica/bilježnica/dnevnik ili može biti samostalno izrađena i ukrašena po želji magičnim simbolima i pismom. Izrađena knjiga se posvečuje u ritualu. Sakupljanjem znanja knjiga dobiva na važnosti i vrijednosti, te postaje snažan alat i sredstvo rasta. Važno je na početku knjižice istaknuti čaroliju/stihove zaštite, koji štite knjižicu od zloupotrebe i znatiželjnih pogleda, no to ne znači da knjigu ne morate pospremiti na sigurno mjesto. Također knjiga se može ukrasiti predmetima, kristalima, prirodnim materijalima, slikama - međutim to će samo privlačiti pozornost. Preferiram jednostavnije knjižice/dnevnike tvrdog, po mogučnosti kožnog uveza crne boje, jednostavno ukrašenu pentagramom. Svi natpisi vrše se unutar korica knjige što će osigurati privatnost i tajnost namjene.

Poželjno je da knjiga bude podjeljena na kategorije da bi olakšala snalaženje i korištenje npr:
1. Povijest/historija magije,
2. Rituali i čarolije
3. Sredstva divinacije
4. Osobni rast/razvoj/spoznaje
5. Korespondiranje u magiji
6. Zakoni
7. ...
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
tonya
Posts: 10
Joined: Mon Oct 22, 2007 3:18 pm

Počinjem praviti Knjigu sjenki. Razmišljam o tome da se služim računalom - bit će mi jednostavnije, a i vizualno će bolje izgledati. Međutim, hoće li onda izgubiti svoju čar...? :?
User avatar
Adonis
Posts: 232
Joined: Sun Oct 21, 2007 6:53 pm
Location: Krk
Contact:

Magična slova i obrambene odnosno zaštitnićke čarolije
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

Mnogi drže knjigu sjenki na računalu, ima to svojih prednosti - možeš gore postaviti i zip formate knjiga, brdo literature i tekstova i zaštititi sadržaj lozinkom. Međutim razmisli da li ćeš je trebati u ritualima? Teško ćeš popamtiti sve korake. Trebalo bi isprintati bitne dijelove i slagat ih u fasciklu da je možeš nositi sa sobom u krug. Prijedlog samo.
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
Eagles
Posts: 307
Joined: Tue Oct 16, 2007 10:41 am
Location: Zagreb
Contact:

Ja imam bilježnicu u koju prepisujem kraće tekstove i registrator (prije služio za referate tak da nikom ne padne napamaet da to otvori) u koji umećem dulje, isprintane.
User avatar
tonya
Posts: 10
Joined: Mon Oct 22, 2007 3:18 pm

Ne, to sam i mislila - isprinati najbitnije dijelove. Ali nekako mi se čini da bi ih bilo bolje ispisati vlastitom rukom, tako mi se čini da unosim više sebe u knjigu. S druge strane, isprintane su stranice ljepše, jednostavnije i urednije.... Ne znam... :roll:
User avatar
Eagles
Posts: 307
Joined: Tue Oct 16, 2007 10:41 am
Location: Zagreb
Contact:

Mah, to s unošenjem sebe u knjigu mi je malo.. Čudno. Prepisivanje prostom rukom se preporuča radi lakšeg pamćenja.
finnigan
Posts: 117
Joined: Mon Oct 15, 2007 6:48 pm

bolje na racunalu pa da svi mogu i download lakse je....pozz
User avatar
tonya
Posts: 10
Joined: Mon Oct 22, 2007 3:18 pm

Eagles wrote:Mah, to s unošenjem sebe u knjigu mi je malo.. Čudno. Prepisivanje prostom rukom se preporuča radi lakšeg pamćenja.
Ne znam, kontam da nije isto. Kao što nije isto da kupiš gotov štapić ili ga sam izradiš. Ili bilo koji drugi alat. Nisam sigurna, zato tražim savjet ;)
finnigan
Posts: 117
Joined: Mon Oct 15, 2007 6:48 pm

Kako napreduje pisanje Knjige Sjenki?
Post Reply