Svijeće

LooNa
Posts: 14
Joined: Tue Oct 16, 2007 10:47 am

Kad izrađujem svijeće za neki ritualčić da li se sve rade za vrijeme rastučeg mjeseca ili samo one za novac i privlačenje ili onda mogu napravit i za udaljavanje nepoželjnih osoba?
Da li svijeća za svaki ritual mora bit od voska ili mogu poslužit i ove parafinske?
tnx :shock:
User avatar
Eagles
Posts: 307
Joined: Tue Oct 16, 2007 10:41 am
Location: Zagreb
Contact:

Ja brijem da od parafina jedino mogu bit jer kad rastopiš vosak on postane crn. Parafinske su u osnovi bijele, a možeš kupit one kemijske farbe za parafin. Emina mi rekla da bojam s bojama za kolače jer su one kolko-tolko prirodne.
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

Možeš koristiti obične bijele svijeće koje pročistiš, pa otopiš - dodaš potrebne sastojke i boje. Vrijeme izrade najbolje je u vrijeme rastučeg i punog mjeseca za čarolije rasta i privlačenja, a za udaljavanje i otklanjanje faza padanja mjeseca.

Ja obično vosak otopim, zatim dodam osušeno bilje i boju (ekstrakt za kolače :P ), lijevam u posudu obloženu folijom (izrađenu od gline i stavljam fitilj... ili stavim u širu posudu pa režem na trake ili jednostavno u čašicu jogurta iz koje se lako vadi. Ubacim i malo soli. Kad je svijeca gotova ostavlja se jedan dan na suncu i na mjesečini da bi se očistila od energija...Opere se u slanoj vodi, osuši. Sada je pročišćena. Za vrijeme izrade razmišlja se o namjeni svijeće. U ritualu se blagoslivlja.. slijedi premaz odgovarajućim uljem, te spaljivanje u ritualu.
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
finnigan
Posts: 117
Joined: Mon Oct 15, 2007 6:48 pm

U ˝crnoj magiji˝ se pretezito koriste crne svijece koliko sam vidio istrazivajuci
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

Crne svijeće se koriste i kod rituala poništenja i kod zaštite dakle nije nužno da je odmah u pitanju crna magija - ako je svijeća crna...
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
finnigan
Posts: 117
Joined: Mon Oct 15, 2007 6:48 pm

emina wrote:Crne svijeće se koriste i kod rituala poništenja i kod zaštite dakle nije nužno da je odmah u pitanju crna magija - ako je svijeća crna...
pa znam samo sam reko.....
User avatar
Eagles
Posts: 307
Joined: Tue Oct 16, 2007 10:41 am
Location: Zagreb
Contact:

Kolko sam ja vidio istraživajući, u crnoj magiji se ne koriste obojene svijeće. Crna magija je crnom magijom nazvana simbolički, ne zato što se koriste crne stvari.. :roll:
finnigan
Posts: 117
Joined: Mon Oct 15, 2007 6:48 pm

pa to se tna ja sam samo reko koje boje svijece se koriste najvise
User avatar
Soul Hunter
Posts: 166
Joined: Sat Oct 27, 2007 9:28 am

Meni nije jasno...sto ja otopim vosak i sta onda...dodam t boje a onda sta cu stavit umjesto onog konopa kojeg sam dobio u svijeci...ili ce vosak gorit sam od sebe? Ne kuzim......xD
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

Možeš bez konopa staviti recimo plod od bora osušen u sredinu i zapaliti, gorjet će isto kao i fitilj. Ili staviš konop kojeg možeš kupiti u knjižari (izgleda kao klupko starog debelog konca)... rastopiš vosak na laganoj vatri u posudi koju ćeš koristiti jedino u te namjere, staviš boje i željeno bilje kad se mrvicu ohladi jer će se u suprotnom pržiti, izliješ u kalup, staviš konop i to je to...
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
Post Reply