Vještičja kuhinja_domaći pripravci

User avatar
Sacreus
Posts: 225
Joined: Mon Oct 29, 2007 12:52 am
Location: Rijeka

Geina Vrana wrote:ja doma s mamom radim sapune, kreme i razna ulja za mazanje.
Kako sapune radite?
User avatar
babuhab
Posts: 89
Joined: Fri Dec 12, 2008 5:11 pm
Location: zagreb

BRATTIA wrote:cekaj ali je ko ima tehnološke operacije u školi, jer ih ja na svu moju žalost imam


imala sam ih :/
User avatar
Succubus Lilith
Posts: 44
Joined: Fri Mar 07, 2008 7:34 pm

čitam prijašnje postove i primjetim da ima još kemičara :mrgreen:
ja sam imala i tehnološke operacije i tehnološke procese. iz ovog drugog sam išla na popravni u četvrtom jer nisam dolazila na nastavu i nisam odgovarala :D
neeego... je li vama što pomaže znanje iz kemije i iskustvo s vježbi pri pravljenju krema, sapuna, ulja...? meni baš ne, a znam da smo to radili na vježbama, i parfeme smo pravili i mirise, a ja očito ništa nisam naučila :oops:
User avatar
Sacreus
Posts: 225
Joined: Mon Oct 29, 2007 12:52 am
Location: Rijeka

Mene i dalje zanima kako sapune pravit... po netu sve i svasta nalazim, ali imam feeling da cu ovdje dobiti pametniji savjet :D
User avatar
nickmiau
Posts: 26
Joined: Mon Mar 08, 2010 6:39 pm

Sacreus wrote:Mene i dalje zanima kako sapune pravit... po netu sve i svasta nalazim, ali imam feeling da cu ovdje dobiti pametniji savjet :D
Imam ja u jednoj knjizi, tj ako je pronađem, jedan način rađenja sapuna koji su koristili osnovnoškolci uz prisutnost profesora.
Bacam se u traženje :)
User avatar
Sacreus
Posts: 225
Joined: Mon Oct 29, 2007 12:52 am
Location: Rijeka

Diwno.. bio bih jako zahvalan :D
User avatar
merlin715
Posts: 113
Joined: Wed Nov 28, 2007 10:05 pm
Location: Zagreb

Meni znanje iz kemije dosta pomaže... pogotovo iz organske... mogu se pohvalit da sam si napravio svoju aparauturu za destilaciju vodenom parom i dobivam dosta dobre ekstrakte recimo lavande...

Imam i ja jedan primjer rađenja sapuna ali je laboratorijski i potrebna ti je NaOH i još neke kemikalije, ali mislim da te to ne bi zanimalo...

Mislim da ti je najjednostavnija izrada sapuna tako što si kupiš u apoteci ili negdje neutralni sapun bez mirisa i rastopiš ga na pari te dodaš eterična ulja i slično... ja sam probavao nešto s glicerinom, voskom, uljem i sličnim ali mi nije uspio...
Post Reply