Vještičja kuhinja_domaći pripravci

User avatar
hermitizam
Posts: 271
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:36 pm
Location: pitaj ak te zanjima
Contact:

Eagles wrote: Al sam zato jučer, u negativnom smislu, skoro u nesvjest pao u indi šhopu. 10 ml eteričnog ulja mente za 22 kn!

ja sam svoj visam nabavio, van hrvatske....
Menta mmmmm
meni je draža salvia, al njeno ulje, nemreš platit :D
The Bird of the Hermes is my name,
eating my wings to make me tame.
User avatar
Soul Hunter
Posts: 166
Joined: Sat Oct 27, 2007 9:28 am

Sada bih i ja napisa nešto pametno a onda shvatim pa da ja živim u Opuzena,gradiću sa čak TISUĆU ljudi gdje nemogu kupit ni mirisne štapiće,jedino zelene svijeće i bijele svijeće pa mi dođ da se preselim u split ili dubrovnik pa se sjetim: pa da ja imam samo 14godina.

Život nije nimalo fer!
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

Uvijek možeš ulje i sve pripravke napraviti doma... Ta što je vještica bez svoje kuhinje? :P
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
angelspring
Posts: 271
Joined: Fri Dec 21, 2007 10:12 am
Location: zadar
Contact:

emina wrote:Uvijek možeš ulje i sve pripravke napraviti doma... Ta što je vještica bez svoje kuhinje? :P
hmmm pa ne bas..etericno ulje ne mozes napravit bez mini laba - a to je poprilicno skupo - naravno ak hoces pravo etericno ulje, etericno ulje za 22 kn je sranje, s izvinjenjem i nije cisto, to su obicno mjesana ili sinteticka parafinska mirisna ulja za''mirisne lampice'' ali nisu kvalitetna a pogotovo ako trebas nesto zaista korisno od tog napravit...npr ja si radim kreme, paste za zube i sapune i nikad nebih upotrijebila neko nepoznato etericno ulje u tu svrhu, treba bit oprezan s tim..najbolja su kod nas primavera, oshadi i aromara s tim da je navodno aromara najlosija od najboljih, kostaju i do 100 kn i vise 10 ml ...
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

meni je prijateljica poklonila za rođendan neko eterično ulje... bilo je predobro. uz to su bile 2 velike ljubičaste svijeće i kupka za kupanja...mmm... da mi je to imat opet.... (svijeće ofc još uvijek imam) :D
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

Naravno da možeš napraviti ulje kod kuće. Nije nužno da to bude eterično ulje, to je zabluda. U Solomonovoj knjizi možeš pronači recept. Uvijet je da se ulje radi iz čistog maslinovog ulja uz dodatak bilja, a koristi i ono dobiveno iz guste koncentracije čaja koji se pari. Kad primjerice skuhaš čaj i ostaviš ga poklopljenog da odstoji na površini će se pojaviti masna mrlja (ulje vrhunski čisto)..Eterična ulja su dobra za isparavanje tokom rituala, ili meditacije, no ne i za svijeće, jer su vrlo hlapljiva.
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
angelspring
Posts: 271
Joined: Fri Dec 21, 2007 10:12 am
Location: zadar
Contact:

emina wrote:Naravno da možeš napraviti ulje kod kuće. Nije nužno da to bude eterično ulje, to je zabluda. U Solomonovoj knjizi možeš pronači recept. Uvijet je da se ulje radi iz čistog maslinovog ulja uz dodatak bilja, a koristi i ono dobiveno iz guste koncentracije čaja koji se pari. Kad primjerice skuhaš čaj i ostaviš ga poklopljenog da odstoji na površini će se pojaviti masna mrlja (ulje vrhunski čisto)..Eterična ulja su dobra za isparavanje tokom rituala, ili meditacije, no ne i za svijeće, jer su vrlo hlapljiva.
da al to nije etericno ulje, to je neka vrsta macerata...macerate koristim za izradu kreme
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

Na koji način radiš kreme? Razrađujem temeljnu bazu po bakinim receptima - bez kemije kolko je god moguće, jer me užasava pomisao da godišnje kroz kremice unesemo oko pazi, 2kg kemikalija. Katastrofa! Ono bez čega nejde je lanolin kojeg bi se htjela riješit. Imaš kakav biljni recept? Baza maslinovo?
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
angelspring
Posts: 271
Joined: Fri Dec 21, 2007 10:12 am
Location: zadar
Contact:

emina wrote:Na koji način radiš kreme? Razrađujem temeljnu bazu po bakinim receptima - bez kemije kolko je god moguće, jer me užasava pomisao da godišnje kroz kremice unesemo oko pazi, 2kg kemikalija. Katastrofa! Ono bez čega nejde je lanolin kojeg bi se htjela riješit. Imaš kakav biljni recept? Baza maslinovo?
pa naravno da imam to je toliko jednostavno da ne moze bit jednostavnije :) dakle treba ti maslinovo ulje i pcelinji vosak, kremu mozes napraviti od bilo koje biljke za koju smatras da ti je dobra za kozu, nju stavis u maslinovo ulje (nek bude onako dosta biljke do polovice recimo staklenke za pekmez) dobro zatvoris i omotas u krpu i sve skupa stavis na toplo nek odstoji mjesec dana, biljka ce otpustit sva ljekovita svojstva u maslinovo ulje i mozes onda kapnut nekoliko kapi nekog kvalitetnog etericnog unutra npr lavanda i sl... kad ti je gotovo ulje ( mozes ih mjesati naravno) uzmes cca jedan cm kvadratni pcelinjeg voska i neki loncic, pripremi cistu kutijicu od kreme, u loncicu zagrij ulje al ne da vrije i ubaci vosak, kad se vosak otopi ulij smjesu u kutijicu i voila - krema je gotova, samo ostavi da ti se stvrdne , za nekih pola sata sat je smjesa tvrda i mozes se lickati :)
p.s. mozes od cistog maslinovog napraviti isto je super :)
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

Hoće se stvrdut ulje sigurno? Od čega se stvrdnjava?
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
Post Reply