Gay-evi i magija

Post Reply
finnigan
Posts: 117
Joined: Mon Oct 15, 2007 6:48 pm

Zanima me kakvo stajalište ima vjesticarstvo općenito prema gay osobama

(nadam se da nisam u krivi forum stavio temu)
User avatar
Sacreus
Posts: 225
Joined: Mon Oct 29, 2007 12:52 am
Location: Rijeka

A s obzirom na to koliko ih je na ovom forumu... :twisted:
User avatar
Eagles
Posts: 307
Joined: Tue Oct 16, 2007 10:41 am
Location: Zagreb
Contact:

Pa, kako vještičarstvo uopće nije organizirana religija nego je svaki pojedinac jednak papi u kršćanstvu, svatko misli što želi.

Osobno, protiv njih nemam apsolutno ništa.
User avatar
merlin715
Posts: 113
Joined: Wed Nov 28, 2007 10:05 pm
Location: Zagreb

Pa mislim da samo vještičarstvo prihvaća osobe, ma kakve got one bile pa tako i osobe gay populacije...

Osobno nemam ništa protiv njih... Ko voli nek izvoli... :)
User avatar
Wolf
Posts: 41
Joined: Tue Jul 06, 2010 11:43 pm

Ja nemam nista protiv gay jer je bolje zivjeti s nekim tko je istog spola i tko te razumije nego s nekim tko je suprotnog spola i tko ti doslovno unistava zivot. Tako da sve podrzavam a pogotovo BI jer je to razina svijesti na kojoj covjek shvaca da izgled nije bitan ali da nije bitno ni kojeg je spola partner.
To je razina svijesti kada vise manje gledas samo unutrasnjost osobe.
Tako da magija ide uz sve seksualne orijentacije :D
Gwydion
Posts: 300
Joined: Tue Oct 16, 2007 11:18 pm

finnigan wrote:Zanima me kakvo stajalište ima vjesticarstvo općenito prema gay osobama

(nadam se da nisam u krivi forum stavio temu)
Sad ću te razočaram, ali britansko tradicionalno veštičarstvo, bar ono gardnerovsko, je homofobično i pazilo je da to budu hetero osobe, a broj po polovima u kovenu da bude takav da muškarci i žene budu u paru. No, kad je Alex Sanders, koji je bio u suštini više homo nego hetero, počeo i sa muškarcima to je komentarisamno "da je počeo da sebavi crnom magijom", Sad to ne znači da ja ovde išta kažem protiv gej i bi osoba, samo kažem kakvo je bil oraspoloženje u Wicci kad je nastajala. Danas postoje razne tradicije, nekoe od njih su eksplicitno gej tako da... ne postoji jedinstven stav po tom pitanju.
User avatar
Trystane
Posts: 12
Joined: Mon May 17, 2010 2:25 pm
Location: Tower of Dawn and Dusk
Contact:

...
Gwydion wrote:a broj po polovima u kovenu da bude takav da muškarci i žene budu u paru.
Gwydion wrote:nekoe od njih su eksplicitno gej tako da...
Mda. Cini se da se moderno vjesticarstvo (wicca itd) vec u svojim zacecima koncentriralo na mnoge faktore koji definitivno nemaju veze s magijom, vec nametanjem 'svjetonazora' povlastenih individua. Ista stvar, ispisana na stranicama moderne povijesti, prisutna je skoro u svakoj djelatnosti. So, no wonder. Tko je jaci - tlaci. :)
~ A myth all tangled up with facts. ~
Gwydion
Posts: 300
Joined: Tue Oct 16, 2007 11:18 pm

Trystane wrote:...
Gwydion wrote:a broj po polovima u kovenu da bude takav da muškarci i žene budu u paru.
Gwydion wrote:nekoe od njih su eksplicitno gej tako da...
Mda. Cini se da se moderno vjesticarstvo (wicca itd) vec u svojim zacecima koncentriralo na mnoge faktore koji definitivno nemaju veze s magijom, vec nametanjem 'svjetonazora' povlastenih individua. Ista stvar, ispisana na stranicama moderne povijesti, prisutna je skoro u svakoj djelatnosti. So, no wonder. Tko je jaci - tlaci. :)
Nisi u pravu. Ta pravila su postavljena da bi reflektovala neke postavke o seksualnoj polarnosti koje su deo, u magjskom smislu, ne samo Wicce već i nekih drugih magijskih društava sa kraja 19. veka i početka 20. U pitanju je ideja o energetskim tokovima u telu, koliko je to tačno ili ne ne bih da ulazim jer to prelazi moje kapacitete. Ali su tako jednostavnm ostvari bile postavljene, stoga je to za njih bilo pitanje funkcionalnosti, ne političke korektnosti ili nekorektnosti.
User avatar
Trystane
Posts: 12
Joined: Mon May 17, 2010 2:25 pm
Location: Tower of Dawn and Dusk
Contact:

Gwydion wrote:Ali su tako jednostavnm ostvari bile postavljene, stoga je to za njih bilo pitanje funkcionalnosti, ne političke korektnosti ili nekorektnosti.
Meh, ne krecem se u tim tokovima ("djelujem sâm"), stoga sam pretpostavio. Srecom pa magija u svojoj esenciji ne bi trebala biti korektna ili nekorektna (ono pravo tradicionalno prakticiranje magije i energije, koje ne bira spol ili rasu ili nesto drugo). Ta terminologija o ne/korektnosti ukorijenjena je u ljudskom drustvu opcenito, pitanjima sociologije i prava, što me ni 0% ne interesira.
~ A myth all tangled up with facts. ~
User avatar
Sacreus
Posts: 225
Joined: Mon Oct 29, 2007 12:52 am
Location: Rijeka

Dion Fortune u svojoj knjizi o braku, ljubavi (neda mi se do police po tocan naslov :D) objasnjava dobro tu obvezu para muskarac i zene kroz energetske tokove... vjerojatno je to razmisljanje koje se provlacilo kroz puno pravaca...
Post Reply