Moj sistem

Učenik
Posts: 129
Joined: Thu Jan 03, 2008 9:54 pm

Nisam bio siguran di da ovo stavim pa ako treba negdje premjestit samo premjestite.

Evo već godinu dana proučavam Magiju ali nisam si uspio naći ni jedan sistem koji je meni hm...koji mi paše. Negdje sam našao neštšto mi je skoro savršeno ali ipak bi doradio. Pa zanima me dali vještica može napravit sama svoj sistem mislim,znam da može, ja ću ga napravit ali to nebi bio neki sa svečanim uzvišenim ritualima, ono sa prizvukom uzvišenosti, to bi više bila magija za svaki dan, ono što je tu i što me jednostavno prati...to je jednostavan sistem uključuje rituale sppelove i sve to ali ne sad na onaj svečan način... evo što mislite.
User avatar
q.lax
Posts: 42
Joined: Mon Nov 17, 2008 8:26 pm
Location: Velika Trnovitica (prdovitica)
Contact:

gle neznam što da ti kažem posudi knjige čitaj po drugim stranicama uspoređuj izvore i saznaj jer ja ti nemogu dati odgovor na ovo zanimljivo pitanje
SNAGA MAGIJE KOJA SE PRAVILNO KORISTI MOŽE BITI VELIKA ALI NE I VEĆA OD ČOVJEKOVE ŽELJA DA PROMJENI VLASTITU SUDBINU
User avatar
Annabel Lee
Posts: 126
Joined: Thu Feb 21, 2008 8:44 pm
Location: Zagreb
Contact:

Pa mislim da svatko može prilagoditi sebi rituale i sam pristup magiji kao takvoj.....
Ružno je lijepo, a lijepo je ružno; lebdimo kroz maglu i uzdušje kužno.
User avatar
q.lax
Posts: 42
Joined: Mon Nov 17, 2008 8:26 pm
Location: Velika Trnovitica (prdovitica)
Contact:

da slažem se jer kad daš dozu svoje osobnosti u ritual ili spell mnogo je djelotvornije
SNAGA MAGIJE KOJA SE PRAVILNO KORISTI MOŽE BITI VELIKA ALI NE I VEĆA OD ČOVJEKOVE ŽELJA DA PROMJENI VLASTITU SUDBINU
User avatar
Sacreus
Posts: 225
Joined: Mon Oct 29, 2007 12:52 am
Location: Rijeka

Pa spellovi su tako i nastajali.. :) a i tako se postize ono najbitnije da spell, ritual.. nisu samo puno u strebersko sljedjenje pravila, vec jednostavno unosenje u to sto se radi.. pa su automatski i djelotvorniji..

Kao kod kuhanja.. uvijek bolje ispadne osobi koja se unese u to potpuno nego onoj koja samo skolski slijedi recept i nis vise :D
Učenik
Posts: 129
Joined: Thu Jan 03, 2008 9:54 pm

Sacreus wrote:Pa spellovi su tako i nastajali.. :) a i tako se postize ono najbitnije da spell, ritual.. nisu samo puno u strebersko sljedjenje pravila, vec jednostavno unosenje u to sto se radi.. pa su automatski i djelotvorniji..

Kao kod kuhanja.. uvijek bolje ispadne osobi koja se unese u to potpuno nego onoj koja samo skolski slijedi recept i nis vise :D
Točno to ja imam stvari isplanirane u svom mozgu, zapravo moj Sistem bi bio neki skup praznovjerja, slavlja spellova, divinacije zapravo samo onoga što mene zanima. To nebi bio strogo propisan sistem kao što je aleksandrijska il neka druga wicca, zapravo to bi bio moj osobni pristup magiji.
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

ja u zadnje vrijeme sve manje radim po onom što je napisano. više nekako sama pokušavam smislit nešto i provjeravam je li pali. do sada mi je svaki upalio :D
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
User avatar
x.angelus
Posts: 108
Joined: Wed Nov 12, 2008 6:48 pm
Location: Zadar, Republika Hrvatska
Contact:

pa to je i bit...da dovoljno upoznaš i istražiš sebe i svoje mogućnosti...
...ja ništa ne radim po pravilima već smatram da je magija u nama...
samo to treba na pravilan i koristan način uložiti...
"When the stars have all gone out. You'll still be burning so bright."
"Cast me gently. Into morning. For the night has been unkind."
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

Tu se slažem s tobom. No, za neki početak uvijek je po pravilima. Jer nikad ne znaš što može krenit po zlu.
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
User avatar
x.angelus
Posts: 108
Joined: Wed Nov 12, 2008 6:48 pm
Location: Zadar, Republika Hrvatska
Contact:

tallamasca wrote:Tu se slažem s tobom. No, za neki početak uvijek je po pravilima. Jer nikad ne znaš što može krenit po zlu.
potpisujen..ne mozees raadit nesto za sto nisi kompetentan
"When the stars have all gone out. You'll still be burning so bright."
"Cast me gently. Into morning. For the night has been unkind."
Post Reply