Moj sistem

User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

zato za magiju i treba prvo počet sa teorijom a tek onda sa praksom.

ja bih čak preporučila da se prvo počne sa nekim osnovnih i početnim vježbama iz parapsihologije (čisto zbog održavanja koncentracije i sl.).
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
User avatar
Sephirot
Posts: 132
Joined: Sat Sep 13, 2008 12:05 pm
Location: Zagreb
Contact:

tallamasca wrote:zato za magiju i treba prvo počet sa teorijom a tek onda sa praksom.

ja bih čak preporučila da se prvo počne sa nekim osnovnih i početnim vježbama iz parapsihologije (čisto zbog održavanja koncentracije i sl.).
-Potpisujem.... dobar odgovor...
Khabs am Pekht, Knox om Pax, Lux in Tenebris
Igne Natura Renovatur Integra (I.N.R.I.)
________________________________________________________________
Be thy mind open unto the Higher, Be thy heart a Centre of Light, Be thy Body a Temple of the Rosy Cross
User avatar
Gost
Dežurni slastičar
Posts: 475
Joined: Sat Nov 10, 2007 9:06 pm
Contact:

Sephirot wrote:
tallamasca wrote:zato za magiju i treba prvo počet sa teorijom a tek onda sa praksom.

ja bih čak preporučila da se prvo počne sa nekim osnovnih i početnim vježbama iz parapsihologije (čisto zbog održavanja koncentracije i sl.).
-Potpisujem.... dobar odgovor...
a ja bih preporučio da se s magijom uopće ne počinje.
S teurgijom ajde de, gnozom može, mistikom bezopasno, ali s magijom - glava u torbi. Cheers
Illuminata Ultima
Iesus Nazarenus Rex Iudaeorum (I.N.R.I.)
User avatar
merlin715
Posts: 113
Joined: Wed Nov 28, 2007 10:05 pm
Location: Zagreb

Ja definitivno mislim da bi se na početko trebalo počinjati s osnovama (literatura, vježbe, pa ćak i neki manji rituali...), a kada se one bar donekle svladaju, kada postaneš siguran u sebe i u to da se uistinu želiš baviti time onda počinješ improvizirati, ali uz veliku dozu pažnje... Polagano počinješ osmišljavati svoje jednostavne zazive i rituale, mjenjaš u vježbama ono što misliš da bi bilo dobro, itd. Na kraju krajeva registriras se i na ovakav forum da bi vidio i tuđa mišljena i potražio još neke savjete... Kada osmisliš svoj neki sistem počinješ ga primjenjivati i to je to...

I još nešto... Ritual ne mora biti svečan... Postoje tzv. "kuhinjske vještice" kojima je svako kuhanje ritual, svaki predmet svet, svaki dio jednako važan i njima se rituali ne razlikuju puno od toga...
S time se ja donekle i slažem... Ako npr. recimo to ovako nemaš prostora za poseban kotao, ako nemaš poseban ritualni pribor, ako nemaš neku posebnu "crkvu" zašto to ne bi mogao obavljati kod kuće? Tamo je tvoja energija u maksimumu, zašto to ne bi iskoristio... Neki će možda reć da je ovo s kotlom, u prirodi, i ostalo povezivanje s boginjom, ali ja mislim da je prvenstveno povezivanje sa nama samima direktno povezivanje s onim božanskim u nama pa tako i s boginjom i bogom...
Dakako nemam ništa protiv rituala u nekom posebnom prostoru i svečanosti u ritualima, ali za neke veće svetkovine, a ako si taj prostor baš možeš priuštit dobro je i doma... :)

Mogu rec da sam imao toliko misli u glavi da mi se sve jednostavno pomješalo... ako sam nešto nejasno napisao ili bespotrebno zapetljao vrlo ću rado pojasnit... :D
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

Gost wrote:
Sephirot wrote:
tallamasca wrote:zato za magiju i treba prvo počet sa teorijom a tek onda sa praksom.

ja bih čak preporučila da se prvo počne sa nekim osnovnih i početnim vježbama iz parapsihologije (čisto zbog održavanja koncentracije i sl.).
-Potpisujem.... dobar odgovor...
a ja bih preporučio da se s magijom uopće ne počinje.
S teurgijom ajde de, gnozom može, mistikom bezopasno, ali s magijom - glava u torbi. Cheers

ne možeš nikome ništa zabranit. ako netko želi počet s magijom poštuješ njegovu odluku, saslušaš razloge, i ako te zuatraži savijet daš mu ga...
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
Učenik
Posts: 129
Joined: Thu Jan 03, 2008 9:54 pm

ja bih čak preporučila da se prvo počne sa nekim osnovnih i početnim vježbama iz parapsihologije (čisto zbog održavanja koncentracije i sl.).[/quote]


ne možeš nikome ništa zabranit. ako netko želi počet s magijom poštuješ njegovu odluku, saslušaš razloge, i ako te zuatraži savijet daš mu ga...[/quote][/quote]

Tako JE!!
Post Reply