Pitanja iz vještičarstva

User avatar
q.lax
Posts: 42
Joined: Mon Nov 17, 2008 8:26 pm
Location: Velika Trnovitica (prdovitica)
Contact:

Pa evo da odma prijeđem na stvar ovo sve me počelo zanimati još dok sam bio mali međutim onda sam se igrao Merlina Gandalfa itd... Ali pred nekih mjesec dana sam odlučio ozbiljno i sa maksimalnih 150% ući u svijet magije wicc-e i starih religija. Sada imam 18 godina pročitao sam dosta knjiga i to su uglavnom bile encikloprdije i sf romani tako da mi nije problem čitati jer kako se kaže znanje je moć pa moje prvo pitanje je postoje li u gradskim knjižnicama literature povezane sa starom religijom ili moram naručivati sa interneta. za sada imam popis od nekih 150 knjiga koje moram pročitati ali naravno tek nakom što ih nabavim ;) . Da i još pitanja možet li molim vas napisati od kojeg bi materijala bilo najbolje izraditi ritualne pribore i što se mora kupiti a što možeš sam napraviti.
neželim sa zaletjet već želim znati da imam dovoljno znanja i sposobnisti da sam spreman izvoditi rituale.
SNAGA MAGIJE KOJA SE PRAVILNO KORISTI MOŽE BITI VELIKA ALI NE I VEĆA OD ČOVJEKOVE ŽELJA DA PROMJENI VLASTITU SUDBINU
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

q.lax wrote:Pa evo da odma prijeđem na stvar ovo sve me počelo zanimati još dok sam bio mali međutim onda sam se igrao Merlina Gandalfa itd... Ali pred nekih mjesec dana sam odlučio ozbiljno i sa maksimalnih 150% ući u svijet magije wicc-e i starih religija. Sada imam 18 godina pročitao sam dosta knjiga i to su uglavnom bile encikloprdije i sf romani tako da mi nije problem čitati jer kako se kaže znanje je moć pa moje prvo pitanje je postoje li u gradskim knjižnicama literature povezane sa starom religijom ili moram naručivati sa interneta. za sada imam popis od nekih 150 knjiga koje moram pročitati ali naravno tek nakom što ih nabavim ;) . Da i još pitanja možet li molim vas napisati od kojeg bi materijala bilo najbolje izraditi ritualne pribore i što se mora kupiti a što možeš sam napraviti.
neželim sa zaletjet već želim znati da imam dovoljno znanja i sposobnisti da sam spreman izvoditi rituale.
Uzmi Raymonda Bucklanda: Vještičje umijeće (ima u svim knjižarama i knjižnicama) i držiš se što starije, dobro uhodane literature autora: Margot Adler, Curott Phillis, Stewart i Janet Farrar, Gerald Brusseau Gardner, Sybil Leek, Charles G. Leland, Margaret Murray, Scott Cunningham, Silver Raven Wolf.

Za početnike je odlična knjiga: The Outer Temple of Witchcraft: Circles, Spells and Rituals - Christopher Penczak (ima na amazonu za naručiti) i
How to Bewitch: A Manual of Modern Witchcraft by Raven Tempest

Puno sjajnih tekstova imaš i ovdje: www.sacred-texts.com
Obavezno štivo: The Gardnerian Book of Shadows, - počeli smo je prevoditi na hrvatski: http://www.knjigasjenki.com/?p=198

The White Goddess, The Golden Bough - ili ti ga Zlatna Grana (prevedena na hrvatski): Frazer, Leland: Aradia,

Knjige su kod nas rijetke, ali zato amazon spašava stvari - međutim dok prođeš cijelu www.sacred-texts.com, onda ćeš već i znati koju vrstu knjiga želiš.

Sav potreban pribor možeš napraviti kod kuće, ali nije da ti u prvi mah treba - osim vode koju dotegliš sa izvora, ali ok je i flaširana, jer sa onom iz slavine se ne radi.

Treba ti eventualno igla, svijeće raznih boja, posuda za vodu od nekog prirodnog materijala, posuda za sol, par svijećnjaka ili tanjura za podmetanje svijeća, kreda i konac za iscrtavanje kruga, pentagram i naravno bilje. Svojstva bilja možeš naći ovdje: http://www.knjigasjenki.com/?p=209, najbolje je da ih bilježiš u nekoj bilježnici. Od biljaka ti treba uglavnom cimet, mandragora, anželika, klinčić, kadulja i pelin.

Trebao bi usavršiti otvaranje kruga tako da ti to bude nešto sasvim prirodno, da ti vizualizacija, koncentracija ne predstavljaju problem. U početku nemoj raditi invokaciju.
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
q.lax
Posts: 42
Joined: Mon Nov 17, 2008 8:26 pm
Location: Velika Trnovitica (prdovitica)
Contact:

hvala ti ;) nadam se da ce mi to sve biti od pomoći. Ako imam još koje pitanje slobodno pitam?
SNAGA MAGIJE KOJA SE PRAVILNO KORISTI MOŽE BITI VELIKA ALI NE I VEĆA OD ČOVJEKOVE ŽELJA DA PROMJENI VLASTITU SUDBINU
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

q.lax wrote:hvala ti ;) nadam se da ce mi to sve biti od pomoći. Ako imam još koje pitanje slobodno pitam?
Naravno, pa za to i forumi služe ;)
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
q.lax
Posts: 42
Joined: Mon Nov 17, 2008 8:26 pm
Location: Velika Trnovitica (prdovitica)
Contact:

Pročitao sam na jednome blogu da je majbolji materijal za izradu ritualnog štapića hrast ili ljeska jeli to istina? I koji su materijali zahvalni za pravljnje pribora i kojim postupkom to mora biti obavljeno?

EMINA DA TE PITAM KOLIKO SI DUGO U SVIJETU MAGIJE? :?:
SNAGA MAGIJE KOJA SE PRAVILNO KORISTI MOŽE BITI VELIKA ALI NE I VEĆA OD ČOVJEKOVE ŽELJA DA PROMJENI VLASTITU SUDBINU
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

q.lax wrote:Pročitao sam na jednome blogu da je majbolji materijal za izradu ritualnog štapića hrast ili ljeska jeli to istina? I koji su materijali zahvalni za pravljnje pribora i kojim postupkom to mora biti obavljeno?
I ljeska i hrast su dobri za izradu štapa, ali to ne mora biti striktno, možeš se zaputiti u šumu i pronači neku prigodnu granu. Glina, drvo, staklo, kristali, kamenje i metal su dobri materijali. Svaki alat ima svoju varijantu posvećenja. Obično ih wicce strpaju u neki zajednički okvir rituala, ja ne velim da to nije ok - no mislim da može biti orginalnije ako malo zaviriš u mitologiju i narodni folklor.
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
q.lax
Posts: 42
Joined: Mon Nov 17, 2008 8:26 pm
Location: Velika Trnovitica (prdovitica)
Contact:

e našao sam jednu stranicu sa spellovima pa molim vas može li itko pogledati i reči mi koliko je vjerodostojna http://www.everythingunderthemoon.net/bookofshadows.htm
SNAGA MAGIJE KOJA SE PRAVILNO KORISTI MOŽE BITI VELIKA ALI NE I VEĆA OD ČOVJEKOVE ŽELJA DA PROMJENI VLASTITU SUDBINU
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

q.lax wrote:e našao sam jednu stranicu sa spellovima pa molim vas može li itko pogledati i reči mi koliko je vjerodostojna http://www.everythingunderthemoon.net/bookofshadows.htm
U pravilu je svaka čarolija djelotvorna, možeš čak i na vlastitu ruku iskreirati nešto jer ako si dovoljno upoznat sa materijalom onda inspiracija dolazi sama od sebe, često su takve još djelotvornije jer proizlaze direktno iz tebe.
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
q.lax
Posts: 42
Joined: Mon Nov 17, 2008 8:26 pm
Location: Velika Trnovitica (prdovitica)
Contact:

e da te pitam sada zapisujem sva znanja i spellove koje pronadjem u knjigu sjenki nabavio sam si literature i proučavam vježbam itd ali zanima me možeš li proučit stranicu http://www.everythingunderthemoon.net/bookofshadows.htm onak malo podrobnije i reći mi vrijedi li koji spell jer želim stvoriti svoju knjigu sjenki koja će biti prepuna znanja i djelotvornih spellova i trenutno čitam i zapisujem punom parom pa te molim za pomoć. i naravno ako netko zna link sa djelotvornim spellovima naka ga posta.
SNAGA MAGIJE KOJA SE PRAVILNO KORISTI MOŽE BITI VELIKA ALI NE I VEĆA OD ČOVJEKOVE ŽELJA DA PROMJENI VLASTITU SUDBINU
User avatar
q.lax
Posts: 42
Joined: Mon Nov 17, 2008 8:26 pm
Location: Velika Trnovitica (prdovitica)
Contact:

imam pitanje kada radim svoj pribor jeli bitno kako i sa čime je obojan
da i dali se smije uopče bojati i uređivati po svom ukusu
SNAGA MAGIJE KOJA SE PRAVILNO KORISTI MOŽE BITI VELIKA ALI NE I VEĆA OD ČOVJEKOVE ŽELJA DA PROMJENI VLASTITU SUDBINU
Post Reply