kako ući u vještičji krug?

User avatar
LUNA
Posts: 10
Joined: Thu Oct 18, 2007 5:42 pm

Ok to stoji ima učitelja i učenika. Mislila sam na osobnog učitelja. Onog koji prati učenika kroz njegov rad, koji ga usmjerava, ukazuje na pogreške....onakvog učitelja za kojega tvrde da u Hrvatskoj ne postoji isto kao i za kovene. Nitko tko smatra vještičarstvo ozbiljno neće stati na cestu i vikati ja sam vještica i imam svoj koven!
User avatar
Eagles
Posts: 307
Joined: Tue Oct 16, 2007 10:41 am
Location: Zagreb
Contact:

Moram reć da se slažem s tim uvjerenjem jer Hrvatska je još uvijek primitivna zemlja u kojoj će malo tko ići provjeriti ono što ti kaže zaposlenik katoličke crkve, tako da se nitko neće ići igrati s onim zbog čega "ideš u pakao".
User avatar
LUNA
Posts: 10
Joined: Thu Oct 18, 2007 5:42 pm

E sad ovaj tvoj zadnji post kužim. Ali baš se ne nadovezuje na ovo prethodno šta sam napisala.
A da se ja nadovežem na tvoje. Stvarno mora čovijek biti ili lud ili glup. Pa hajdemo zastrašit ljude paklom pa neće ništa naučit pa čemo ih kontrolirati... Proganjala je crkva u ono vrijeme vještice pa ih ne može ni nijekati. Ma spaljivala je sve po redu.
User avatar
Eagles
Posts: 307
Joined: Tue Oct 16, 2007 10:41 am
Location: Zagreb
Contact:

Al je, tragično, još uvijek najnaprednija svjetska organizacija za ispiranje mozga.

Ono što sam htio reć jest da te od malih nogu upozoravaju da je magija loša stvar, da sotonisti u ritualima žrtvuju djecu -> onaj tko proučava bilo što magično je sotonist i ići će u pakao

Kako je crkva ovdje vrlo utjecajna, postoji jako malo ljudi koji su religijskih uvjerenja drugačijih od katoličkih (Ima ateista, al oni su jednako educirani kao katolici tak da...)

Point: toliko nas je malo da jednostavno ne možeš imat dovoljno frendova da osnuješ koven.

Osobno ovo proučavam 3-4 godine i dosad sam upoznao samo jednu Wiccanicu, i to je cura s kojom sam si poprilično dobar. Zato ću ubuduće kad upoznajem ljude, osim standardnog: "Bok, ja sam taj i taj," uvalit i: "Ja sam wannabe wiccan". Tako ću, nadam se, upoznat više sebi sličnih.
User avatar
LUNA
Posts: 10
Joined: Thu Oct 18, 2007 5:42 pm

Slažem se da zasigurno nema jako puno poklonika wicce u Hrvatskoj. Ali gle oni koji imaju sklonost a mladi su i neiskusni ili možda malo starji a nisu imali priliku. Mislim da takvima ipak treba neko stručno vodstvo i kontakt s iskusno vješticom. Mislim da izloženost aktivira ranjivost. Naše društvo je grozno u nekom pogledu. Teško ti je biti neiskusna vještica. Nemam pojma kada netko i zasluži da se može nazvati vješticom. Dali sam dostojna?
Evo ti sada pravog primjera ? Samo na spomen imena 100 pitanja a kraja tu učenju mislim nema! Blago tebi ti si naišao na nekog s kim možeš razgovarati i komunicirati u četri oka. Možda i mene životni putevi jednog dana navedu na nekoga koga ču osobno upoznati.

Blessed be
User avatar
merlin715
Posts: 113
Joined: Wed Nov 28, 2007 10:05 pm
Location: Zagreb

JA se slažem sa svime što ste do sad napisali...

Crkva uistinu samo straši ljude i ispire im mozak...

A razlog zbog čega je crkva tako visoko pozicionirana je vrlo jednostavan... PLJAČKA...
Još od ne znam ni sam kojeg vijeka ljudi su plaćali poreze crkvama, oproste grijeha, davali milodare u ime vlastitog spasenja a crkva je lijepo trljala ruke i gradila si hramove te se uzdizala do neba... Osim toga u ratovima se isto pljačkalo... tako da je i tu bilo profita...

Iskreno nemam ništa protiv boga... neka svako vjeruje u ono što hoće... ja znam da ja vjerujem u životnu sili, prirodu i energiju koja nas okružuje... sad da li ću ju nazvat rogatim bogom i trostrukom boginjom (kao što ih i zovem) mislim da nema veze jer oni su i onako samo personifikacija prirodnih promjena i sličnoga. Mislim da je isto s katoličkim bogom... samo što su njegovi "sljedbenici" zbog svog vlastitog egoizma njegovo slavljenje preokrenuli sebi u korist...

Ako se uzme u obzir da je vještičja religija (općenito) puno starija od katoličanstva vidljive su i sličnosti s njom... zapravo su u suštini te religije iste samo se u kršćanstvu pravi razlika između dobra i zla, dok su u vještičarstvu to zapravo dvije strane iste medalje i vještice ih obje slave... Tako je i rogati bog u kršćanstvu prozvan luciferom, sotonom, vragom ili kako već dok su neke njegove osobine poput smrti i ponovnog rađanja prenesene na isusa...

Ali da sad ne idem dalje jer se stvarno o tome može pričati i pričati nego da se vratim na temu vještičjeg kruga i upoznavanja ljudi...


Mislim da u hrvatskoj (kao što je već prije i rečeno) nije moguće uspostavit ozbiljan koven jer smo mi hrvati općenito po svom mentalitetu prilično neozbiljni... danas je naš um sa svih strana bombardiran sa svakakvim informacijama, šopinzima, reklamama, glupostima da su rijetki oni koji još mogu uopće koristiti svoj um i posegunti u sebe za nekim odgovorom kao što to rede pripadnici vještičje religije... prava su rijetkost takvi ljudi pa je prilično teško skupiti ih u neku grupu...

Uh... šta sam se raspisao... već sam i sam izgubio konce... XD
a ništa ak se sjetim još nečega što sam htio reć napisat ću...
User avatar
Eagles
Posts: 307
Joined: Tue Oct 16, 2007 10:41 am
Location: Zagreb
Contact:

Mislim da nije problem u tom što smo neozbiljni jer smo neozbiljni samo prema stvarima u koje nismo dobro upućeni. Najveći problem je ono iznad napisano.
User avatar
merlin715
Posts: 113
Joined: Wed Nov 28, 2007 10:05 pm
Location: Zagreb

Ma neozbiljni smo i prema stvarima u koje smo upućeni, a u to pogotovo spadamo mi mlađi... Ozbiljnost stečemo tek kad nešto zapravo ne možemo ili kada nam se nešto dogodi (kao npr. kad na nas uhvati neka bolest pa ju tek onda počnemo smatrati ozbiljno bez obzira što su nas o njoj upozoravali i slično)
User avatar
merlin715
Posts: 113
Joined: Wed Nov 28, 2007 10:05 pm
Location: Zagreb

Možda jednog dana propadne crkva (u što sumljam) pa će tek onda ljudi shvatiti neke stvari i sebe same, a mi ćemo im reć "rekli smo vam" XD
veronika
Posts: 62
Joined: Sun Feb 07, 2010 7:43 pm

Najbolje me nervira što crkva uvijek nudi odgovore na sve. Od bog dao bog uzeo do čudni su putevi gospodnji.
Post Reply