kako ući u vještičji krug?

User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

Uf, gdje bi bili bez knjiga...Ganjala bi starice podno Kleka...
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
Gwydion
Posts: 300
Joined: Tue Oct 16, 2007 11:18 pm

-xxx- wrote:sad sam gledala po raznim str za te kako je ona rekla krugove. ako sam dobro skuzila krug ili koven je isto. ili? da preformuliram pitanje teme....kako postati vještica? ili kako se poceti baviti vjesticarenjem?
Uzmi u obzir da su veštice bile nepismene žene. To automatski dovodi u pitanje samu Knjigu senki kao neku postojeću kategoriju. Moje iskustvo sa tradicionalnim veštičarstvom, a to je nešto potpuno drugačije od onoga kako se opisuje i zamišlja, je da je to porodična stvar i da se neko sa tim rodi. Može se i preneti, ali se najčešće gleda da je to u porodici. I to nije samo neka "usmena tajna", to je transmisija nećeg neverbalnog i ne previše racionalnog.
rimA_
Posts: 4
Joined: Sun Apr 13, 2008 10:17 pm

sve je to uredu.... uvod u vjesticarstvo... ja bih volio da neko ima pored mene iskusan koji ce me ucit o tome svemu.... strah me da sam to sve caprkam...podrzavam literaturu...al praksa je najbitnija! :D rimA_
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

rimA_ wrote:sve je to uredu.... uvod u vjesticarstvo... ja bih volio da neko ima pored mene iskusan koji ce me ucit o tome svemu.... strah me da sam to sve caprkam...podrzavam literaturu...al praksa je najbitnija! :D rimA_
Najbolje je da ideš za stopama poznatih i priznatih autora, ali za neki konkretni rad je ipak potrebno imat vodstvo, koje se doduše može pronaći samo unutar neke "organizacije" a tu smo ostali kratkih rukava. Samostalni rad je ok u nekim granicama (ako je pojedinac sposoban da sam te granice i postavi), a onda je tu opet bitno baratat teorijom i osnovnim stvarima ili se zapleteš u mrežu mašte i iluzija, čak halucinacija. Sastavit ću ti popis, u biti imamo kratki popis ovdje: http://www.knjigasjenki.com/?page_id=41&page=3
Štoviše do nekih stvari dolazi se samo unutar društva koja praksu drže u tajnosti i često je nemoguće praksu temeljit na dostupnim informacijama.
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
mesecev_prsten
Posts: 36
Joined: Thu May 15, 2008 5:19 pm
Location: Between the shadows

emina wrote:
-xxx- wrote:sad sam gledala po raznim str za te kako je ona rekla krugove. ako sam dobro skuzila krug ili koven je isto. ili? da preformuliram pitanje teme....kako postati vještica? ili kako se poceti baviti vjesticarenjem?
:
Vještica je žena koja štuje drevne bogove svojih predaka, izmjenu esbata i sabata.
:arrow: a pitanje da li svaka vestica stuje drevne bogove,hm i da li je toliko to bitno. zasto bi trebalo stovati bogove da bi bili vešti? ima drugih opcija, a ne samo neka vrsta verovanja..
All of my dreams always find me far beyond these fake fluorescent skies
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

mesecev_prsten wrote:
emina wrote:
-xxx- wrote:sad sam gledala po raznim str za te kako je ona rekla krugove. ako sam dobro skuzila krug ili koven je isto. ili? da preformuliram pitanje teme....kako postati vještica? ili kako se poceti baviti vjesticarenjem?
:
Vještica je žena koja štuje drevne bogove svojih predaka, izmjenu esbata i sabata.
:arrow: a pitanje da li svaka vestica stuje drevne bogove,hm i da li je toliko to bitno. zasto bi trebalo stovati bogove da bi bili vešti? ima drugih opcija, a ne samo neka vrsta verovanja..
Zapravo vještičarstvo samo po sebi ne može biti ništa drugo. S kojeg god kuta da pogledaš, uvijek je u pitanju vjerovanje u neku silu. Svaki ritual je prepun holističkih elemenata i u svakom se zaziva božanstvo.
Ne razumijem što misliš pod tim vješti? Opcije? Što bi po tvom bile opcije?
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
merlin715
Posts: 113
Joined: Wed Nov 28, 2007 10:05 pm
Location: Zagreb

Valjda misli ono da je vještica zapravo vješta žena... Tako bar moja majka kaže... :) u početku možda je smješno, ali kad malo bolje pogledaš stvarno je istina... što više proučavaš i prakticiraš to postaješ vještiji... i to ne samo što se tiće magije nego i života opčenito... Znaš da se nekome kaže kad nešto dobro napravi da je vještica a to nimalo ne treba imati veze s magijom, ali i može... :mrgreen:
User avatar
Lilian
Posts: 27
Joined: Sat Sep 19, 2009 1:07 pm

Vjestica je zena koja ima vjestinu oblikovati energiju i usmjeriti je u odredenom pravcu.
Tvrdim i iza svoje tvrdnje stojim svime sto jesam ,da nema Vjestice koja ne vjeruje u Drevne Bogove.Ona koja kaze za sebe da je Vjestica i da ne vjeruje u Trostruku Boginju i Gospodara suma,LAZE!
Vjestica je osoba koja moze biti samostalna ali vecinom pripada nekom kovenu.
Zasto je bolje pripadati kovenu?
Zbog toga sto je 13 osoba jace od jedne i sto zajednickim usmjeravanjem energije one dozivljavaju ono sto samostalna Vjestica ne moze,niti nece.
Takoder,Vjesticom se nazvati moze samo osoba koja je inicirana.Samoinicirane osobe se mogu nazivati Vjesticom,ali tek ona koja ima Ucitelja/Uciteljicu,klan i 3 stupnja ima za sebe punim pravom reci da je Vjestica.
A Vjestica je takoder ona osoba koja ne propusta niti jedan Esbat niti jednu Sabbu,te kroz iste slave bas te Drevne Bogove koje sam spominjala.
I da,postoji koven,ali to se drzi u tajnosti,kako nitko nepozvan ne bi narusio tajnost i svetost tog istoga.
Oni koji nikada ne mjenjaju misljenje,cjene sebe vise nego Istinu!
User avatar
LUNA
Posts: 10
Joined: Thu Oct 18, 2007 5:42 pm

Već me dugo zanima!!!!!
Traži li učitelj učenika ili učenik učitelja?
User avatar
Eagles
Posts: 307
Joined: Tue Oct 16, 2007 10:41 am
Location: Zagreb
Contact:

Pa evo ti ovdje i učenika i učitelja ;)
Post Reply