kako ući u vještičji krug?

-xxx-
Posts: 2
Joined: Mon Mar 24, 2008 11:19 pm

[/color]ljudi trebam pomoć.... frendica mi je u krugu i puno mi je pričala o vještičarstvu, magiji, duhovima.... u sve to ja vjerujem još od malena, a od kad mi je ona počela pričat u meni se pojavila želja da i ja uđem u krug. pitala sam nju da me uvede,ali neće....rekla je da ne želi da se i ja u to uvlačim.... please help! kako da uđem u krug?!
SoulSyndrome
Posts: 40
Joined: Wed Nov 21, 2007 11:58 am
Location: zagreb

nece te uvest u krug zato jer ni ona nije u krugu nego brije i izmislja.
a i ako je u kakvom krugu onda su sigurno ekipica od jedno cetiri ''vjestice'' koje pokusavaju imitirat sve sto su vidjeli u filmu opasne cini ili necem slicnom.
a i ako ti se ide u krug osnuj ga sama, kao da je to tesko.
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

-xxx- wrote:[/color]ljudi trebam pomoć.... frendica mi je u krugu i puno mi je pričala o vještičarstvu, magiji, duhovima.... u sve to ja vjerujem još od malena, a od kad mi je ona počela pričat u meni se pojavila želja da i ja uđem u krug. pitala sam nju da me uvede,ali neće....rekla je da ne želi da se i ja u to uvlačim.... please help! kako da uđem u krug?!
Kod nas nema ni kovena ni grupa.
Možeš samostalno istraživati - literature ima mnogo, iznenadit ćeš se što priče i zbilja nemaju ništa zajedničko.
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
Baphomet
Posts: 326
Joined: Thu Nov 15, 2007 10:19 am
Location: Pula
Contact:

A koliko je vama godina?
Welcome twilight. Welcome blackness. Welcome inky night. Only in darkness can I see your soul.
User avatar
vesterka
Posts: 8
Joined: Tue Mar 04, 2008 9:06 am
Location: Makedonija

Vrlo je tesko naci krug u kome ces raditi i na ovim prostorima (ja sam iz Makedonije), ali to ne znaci da ne trebas raditi. A mozda te tvoja frendica zeli samo pripremiti jer se u koven se ulazi inicijacijom, ritualnim iskustvom prenošenja znanja i osobnog rasta.Ti moras postici osobni rast."Potencijalni članovi trebaju potražiti koven i pokazati snažan interes." citat jednog prirucnika. Isto tako moguce je da tvoja frendica je clanica "krivog" kovena pa ne zeli te inicirati u koven gde je droga i prostitucija jedina magija. Ipak ne trebas odustati jer "Samotno štovanje puno je bolje no pridružiti se krivoj grupi".
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

-xxx- wrote:[/color]pitala sam nju da me uvede,ali neće....rekla je da ne želi da se i ja u to uvlačim....
Očito tu nešto ne štima. Bježi i od prijateljice...
Ma , bježi od svega što se čini tajnovito, završit ćeš na krivoj strani. Sve se da lijepo upakirat, a onda se odjednom nađeš na mjestu gdje nema svijetla.

Evo što se tada dogodi:
http://portal.hermetizam.com/index.php? ... s&Itemid=1
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
-xxx-
Posts: 2
Joined: Mon Mar 24, 2008 11:19 pm

sad sam gledala po raznim str za te kako je ona rekla krugove. ako sam dobro skuzila krug ili koven je isto. ili? da preformuliram pitanje teme....kako postati vještica? ili kako se poceti baviti vjesticarenjem?
User avatar
Gost
Dežurni slastičar
Posts: 475
Joined: Sat Nov 10, 2007 9:06 pm
Contact:

-xxx- wrote:sad sam gledala po raznim str za te kako je ona rekla krugove. ako sam dobro skuzila krug ili koven je isto. ili? da preformuliram pitanje teme....kako postati vještica? ili kako se poceti baviti vjesticarenjem?
Nikako, budući da to ne postoji... osim kao folklor.
Illuminata Ultima
Iesus Nazarenus Rex Iudaeorum (I.N.R.I.)
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

-xxx- wrote:sad sam gledala po raznim str za te kako je ona rekla krugove. ako sam dobro skuzila krug ili koven je isto. ili? da preformuliram pitanje teme....kako postati vještica? ili kako se poceti baviti vjesticarenjem?
:mrgreen: koven je jedno, krug je nešto deseto.
Kako početi proučavati?... uzimaš brda i brda i brda literature gdje god stigneš- uspoređuješ stvari - onda uzmeš u ruke i povijest, pa to sve proučiš - onda odprilike znaš neke stvari, i ako ti se posreći jednog dana naiđeš na prvoklasni materijal po kojem možeš radit. Vještica je žena koja štuje drevne bogove svojih predaka, izmjenu esbata i sabata, sad je pitanje dal se vidiš il ne vidiš u tome.
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
Gost
Dežurni slastičar
Posts: 475
Joined: Sat Nov 10, 2007 9:06 pm
Contact:

Zapravo, literatura je upravo ono što ne treba uzimati.
Sve stvarne vještičje linije se prenose usmeno.
Illuminata Ultima
Iesus Nazarenus Rex Iudaeorum (I.N.R.I.)
Post Reply