Primarni element

User avatar
Eagles
Posts: 307
Joined: Tue Oct 16, 2007 10:41 am
Location: Zagreb
Contact:

Moja kugla grije pa pretpostavljam da je vatra.

Na početku učinak je nikakavl, ali onda razmaknem ruke i pustim da se kugla povečava. Zatim naglo približim ruke i povećam joj gustoću.
User avatar
Eagles
Posts: 307
Joined: Tue Oct 16, 2007 10:41 am
Location: Zagreb
Contact:

Vatra: ovan, strijelac, lav
Voda: ribe, škorpion, rak
Zemlja: bik, djevica, jarac
Zrak: vodenjak, vaga, blizanci
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

Svaki čovjek treba svih 5 elemenata (ukljućujući i duh, ofc), kako god okreneš. Počevši od zodijaka pa sve do magije.
Na neki način većinu toga se i svodi na to. jer uvijek kad projeciraš energiju treba ti oblik koji će poprimit, odnosno onako kako ćeš je projecirat. A to hoće li netko u obliku vatre, vode, zemlje ili zraka to ovisi od osobe do osobe.

Ja trebam svih 5, vatra-projeciram energiju, voda- uvlačenje energije, zrak-otpuštanje energije, duh-slanje energije.

Ali kao što sam u početku rekla, primarni element oko kojeg mi se sve vrti je vatra.
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
User avatar
Vannda
Posts: 10
Joined: Mon Dec 10, 2007 7:14 pm

tallamasca wrote:Primarni element je element koji koristiš prilikom izvođenja rituala ili spella.

Jesi ikad pokušao raditi silopte? Silopte su energijske kugle koje stvaraš, a možeš ih napraviti samo u obliku svog primarnog elementa.

Kako ih radit?

U svojoj ruci ili nozi (najčešće ruka) svoju energiju projeciraš, vizualiziraš. U elementu koji je tvoj primarni element. Kod osoba koje prvi put rade silopte može se dogodit da količina energije puno premala ili prevelika. Kako još ne znaju kontrolirat količinu koju proizvode onda se takve stvari mogu dogodit.

Kako otkriti koji si element?

Stani na noge (ili lezi ovisno o tome kako ti se lakše skoncentrirat), napravi raskorak tako da ti je raskorak nogu jednak širini ramena. Raširi ruke ali niz tijelo, malo više od širine ramena.
Zatim, u lijevu ruku pokušavaj raditi silipte u obliku vatre, u desnu ruku voda, u lijevoj nozi zrak, u desnoj nozi zemlja.

Ako ne uspijete ovo gore navedeno, nemojte da vas uhvati panika.
1. Moguće je da jednostavno niste uspjeli jer je za ovo potrebna velika količina energije i koncentracije. Za one koji prvi put rade nešto ovakvo trebat će više puta pokušat. Jer 4 elementa u 4 različita smjera nije lako projecirat.
2. Pokušajte ovo:
Sjednite prekriženih nogu i skupite ruke kao da prosite. Zatim svoju energiju projecirajte i vizualizirajte u obliku elementa spirit (duh). Ako vam to uspije, onda je vaš primarni elemnt duh, a ako vam ne uspije onda ponovite postupak koji je gore naveden.

Ako imate još nejasnoća slobodno pitajte.
Zbog sposobnosti imaginacije uspjela sam zamisliti sve 4 silipte-energetske kugle, vjerovatno jer sam vise puta prizivala cuvare ali kako da znam koji je moj????? Pretpostavljam da je vatra ili zrak radi horoskopa
I'm bossy,I'm the bitch you love to hate !!!
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

U principu odabir primarnog elementa ide na način da je primarni element onaj element u kojeg se možeš otvorit i s kojim elementom možeš najlakše radit.

Ako si između vatre i zraka, nemoj se čudit. Ti u toj situaciji možeš:
1. ili se odlučit za 1 element
2. ili radit s oba.

Na tebi je da odlučiš. No, svi mi koristimo sve elemente samo u različite svrhe.A jedan ili dva su primarna elementa.
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
User avatar
Vannda
Posts: 10
Joined: Mon Dec 10, 2007 7:14 pm

Ovaj fazon sam koristila,i uspio je stvarno!!!!

U slucaju da vas nesto boli,prije nego sto progutate jos jednu tabletu pokusajte sljedece:

Zamislite da su u prostoru oko vas sive energetske kugle velicine 10*10 cm. Zamislite kako uzimate jednu od kugli rukom i stavljate je na bolno mjesto. Zatim zamislite kako vam kugla izvlaci bol. Kada bol prestane zamislite kako ste kuglu odbacili,ili mozete staviti jos jednu ako bol nije prestala.

Ovo na zalost nije moja pametna misao,ovo sam procitala u knjizi poznatog bioenergicara,ali eto upalilo je.
:D :D :D
I'm bossy,I'm the bitch you love to hate !!!
User avatar
Eagles
Posts: 307
Joined: Tue Oct 16, 2007 10:41 am
Location: Zagreb
Contact:

Ja baš ne kužim koja je uloga vatrene energetske lopte.. Njenu toplinu osjećamo sam moja frendica (kojoj je isto vatra primarni) i ja . Nemrem zapalit šibicu njome, u prostoru je potpuno nepostojana.
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

Pa stvar je u tome što je ovo samo projeciranje i vizualiziranje energije. Da bi to mogao moras je materijalizirati.

Ja sam uspjela materijalizirati vodu ali samo pokoju kap, još radim na tome. :D
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
User avatar
Bezlični
Posts: 125
Joined: Mon Dec 24, 2007 12:30 pm

tallamasca wrote:Svaki čovjek treba svih 5 elemenata (ukljućujući i duh, ofc), kako god okreneš. Počevši od zodijaka pa sve do magije.
Na neki način većinu toga se i svodi na to. jer uvijek kad projeciraš energiju treba ti oblik koji će poprimit, odnosno onako kako ćeš je projecirat. A to hoće li netko u obliku vatre, vode, zemlje ili zraka to ovisi od osobe do osobe.

Ja trebam svih 5, vatra-projeciram energiju, voda- uvlačenje energije, zrak-otpuštanje energije, duh-slanje energije.

Ali kao što sam u početku rekla, primarni element oko kojeg mi se sve vrti je vatra.

Ali nikad nisu ujednaceni.
Image
Create-Destroy-Enjoy
User avatar
angelspring
Posts: 271
Joined: Fri Dec 21, 2007 10:12 am
Location: zadar
Contact:

ja sam totalna voda....dubinska :D u majanskom sam crveni mjesec koji je povezan s elementom vode i pokretac je procesa...u ovom sam riba i tak :) tecem ja polako...tallamasca ja isto materijaliziram vodu svaki put kad mi se pisa, kad se znojim...kad placem i tak :D ;)
Post Reply