Magijska abeceda

Post Reply
User avatar
Adonis
Posts: 232
Joined: Sun Oct 21, 2007 6:53 pm
Location: Krk
Contact:

Pa recite nam vaše mišljenje o abecedi?
Last edited by Adonis on Tue Oct 30, 2007 5:51 pm, edited 1 time in total.
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

Ovdje možete pogledati cijelu abecedu. I skinuti thebanski font. Osobno volim tekst ispisati na thebanskom kako bi se mogla bolje koncentrirati na značenje teksta. Možda i vama posluži.
http://www.knjigasjenki.com/?p=62
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
hermitizam
Posts: 271
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:36 pm
Location: pitaj ak te zanjima
Contact:

jel vam tu spada JOD , HEL, VAL , HEV ??
to mi je na sigilu, tak da.....
The Bird of the Hermes is my name,
eating my wings to make me tame.
User avatar
Annabel Lee
Posts: 126
Joined: Thu Feb 21, 2008 8:44 pm
Location: Zagreb
Contact:

eh.....ma ne znam na kojem drugom postu pitati........ok, nasla sam bila taj thebanski alfabet....nego....a sto s runama kojih ekšli postoji malo više vrsta?
Mislim, jel svejedno dakle bilo isposano runama ili tim thebanskim slovima i, sad, ne znam jesam li ja to krivo našla ili po tome bilo koji spell bi trebao biti na engleskom ili........?
Ružno je lijepo, a lijepo je ružno; lebdimo kroz maglu i uzdušje kužno.
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

Annabel Lee wrote:eh.....ma ne znam na kojem drugom postu pitati........ok, nasla sam bila taj thebanski alfabet....nego....a sto s runama kojih ekšli postoji malo više vrsta?
Mislim, jel svejedno dakle bilo isposano runama ili tim thebanskim slovima i, sad, ne znam jesam li ja to krivo našla ili po tome bilo koji spell bi trebao biti na engleskom ili........?
Ako ga puno koristiš, onda ga i brzo naučiš, ali jednostavnije ti je pretvarati iz jednog fonta u drugi, pa prepisati da to bude čim točnije, a opet da bude i neki osobni otisak...
Thebanski font možeš preuzeti i na našem sajtu, piši na jeziku na kojem ti je zgodnije (pošto je večina čini pisana na engleskom, bolje da ih ostaviš u izvornom obliku)
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
Sephirot
Posts: 132
Joined: Sat Sep 13, 2008 12:05 pm
Location: Zagreb
Contact:

hermitizam wrote:jel vam tu spada JOD , HEL, VAL , HEV ??
to mi je na sigilu, tak da.....
-Mislim da ovo dovoljno govori o znanju navedenog pisca.
1. radi se o hebrejskom koji se uz enokianu najčešće koristi kao magijsko pismo....
2. ne piše se JOD, HEL, VAL , HEV nego JOD -HE(H)- VAV- HE(H) a radi se o tetragrammatonu, Imenu Boga te korespodencijom pokazuje 4 elementa.
Image
S time da se čita s desna na lijevo.....
3. Tko nosi sigil a da ne zna što je na njemu te simbole.... :roll:


Navedeno je takva osnova bez koje ne bi trebali ni otvarati knjige o kabali i hermetici.....a kamo li bilo što drugo.
Khabs am Pekht, Knox om Pax, Lux in Tenebris
Igne Natura Renovatur Integra (I.N.R.I.)
________________________________________________________________
Be thy mind open unto the Higher, Be thy heart a Centre of Light, Be thy Body a Temple of the Rosy Cross
Post Reply