Simbolizam brojeva

Post Reply
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

Willow je pitala za značenje broja 33. Ono što sam uspjela iskopati:
Broj 33 često je povezivan sa masonima i iluminatima. 33 je također broj stupnjeva u njihovim redovima (33 je najviši stupanj ili Grand Master ).
33 odnosno 3 x 11 je smatran mističnim brojem, jer je Isus imao 33 godine kada je razapet, a Aleksandar Veliki je umro u 33. godini života; (kao i svi veliki proroci - pogledaj zeitgeistmovie.com)
-kozmogonija stvaranje i zakoni univerzuma dati su u 33 koraka stvaranja. Brojka 33 najsvetija je i najveća brojka univerzuma

Božanstvena komedija sastoji se od tri dijela, Pakla (Inferno), Čistilišta (Purgatorio) i Raja (Paradise) koji redom imaju 34 (uvodno pjevanje i još 33 pjevanja), 33 i 33 pjevanja. Prvi dio komedije, Pakao, je najpoznatiji te se često objavljuje odvojeno pod nazivom "Danteov Pakao". Broj 3 kao simbol iznimno je važan u ovom djelu - dužina djela (po 33 pjevanja), strofa kojom je spjev pisan je tercina, tri zvijeri napadaju Dantea u uvodnom pjevanju, a broj tri također je i simbol Svetog Trojstva. Važnu ulogu ima i broj 100 koji je bio smatran savršenim brojem (uvodno pjevanje i tri dijela po 33 pjevanja).

Zatim prema kineskom horoskopu sretni broj bika je 33
godine bika (1901 1913 1925 1937 1949 1961 1973 1985 1997 2009)
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

Čitala sam knjigu "Numberologija"-ili nešto tako slično- ali u magli mi je što je pisalo ... trebala bih opet to pročitat ... : :roll:
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
User avatar
Gost
Dežurni slastičar
Posts: 475
Joined: Sat Nov 10, 2007 9:06 pm
Contact:

Pa valjda bu na artemidica nešto napisala... ne?
Illuminata Ultima
Iesus Nazarenus Rex Iudaeorum (I.N.R.I.)
User avatar
wilko
Posts: 34
Joined: Wed Dec 12, 2007 1:53 pm
Location: skopje,makedonija
Contact:

evo što je moja sestra istraživala, onako, iz dosade. DOšla je do zanimljivog podatka...broj 34:
citiram:
"Tada sam se sasvim slučajno bacila na računice događaja koji su me mnogo više potresli od pada Rimskog carstva, ne bih li vidjela koje brojeve nose, osobito oni vezani uz crkvene zločine koji su ionako prvobitna tema moje knjige. Tako sam došla do podatka da je Malleus maleficarum prvi put izdan 9. svibnja 1487., što daje broj 34, odnosno, 7. Zanimljivo, lov na vještice i Inkvizicija su službeno legalizirani bulom pape Innocenta Osmog, koja je izdana 5. prosinca 1484. koji, ajme slučajnosti, također daje broj 34, odnosno, 7. Uzmemo li u obzir da u samoj Bibliji piše da će se Krist na kraju boriti s zvijeri sa sedam glava, to vrlo lako možemo protumačiti kao pad Vatikana."
pa, sestrice, pozlatile ti se riječi :twisted:
Children resist a return to the burning times,
People be wise to the power of their lies,
Be not fooled as those who were fooled before,
Children, oh children, be free, be wild!
(inkubus sukkubus)
User avatar
Adonis
Posts: 232
Joined: Sun Oct 21, 2007 6:53 pm
Location: Krk
Contact:

wilko wrote:pa, sestrice, pozlatile ti se riječi :twisted:
Jako i ruke isto.
User avatar
little wich
Posts: 264
Joined: Thu Dec 31, 2009 6:55 pm
Location: Bar

Napisite nesto o znacenju drugih brojeva, na primjer broja 12? Taj broj me posebno zanima jer je to datum mog rodjenja
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

mene zanima znacenje brojeva: 5 i 8... I kako moze utjecati na ljude koji su recimo nekako povezani sa ta dva broja a zivoti im se stalno ispreplecu...
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
_Deadly Doll
Posts: 10
Joined: Fri Jun 18, 2010 7:30 pm

Um, ja msm da sam bik cak i u kineskom horoskopu ;)
A zanima me sve o broju 11... posto sam rodjena tog dana u mjesecu... citala sam na internetu svasta o tom broju, i dobro i lose... ali molim vas objasnite mi najtacnije moguce sta znaci taj broj.
User avatar
babuhab
Posts: 89
Joined: Fri Dec 12, 2008 5:11 pm
Location: zagreb

a 25??? ako se smije znat :)
User avatar
little wich
Posts: 264
Joined: Thu Dec 31, 2009 6:55 pm
Location: Bar

a broj 2?
Post Reply