Pentagram

User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

...svejedno sotonisti neaju nista svoje...
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
User avatar
Baphomet
Posts: 326
Joined: Thu Nov 15, 2007 10:19 am
Location: Pula
Contact:

tallamasca wrote:...svejedno sotonisti neaju nista svoje...
A tko to ima sve svoje?
Welcome twilight. Welcome blackness. Welcome inky night. Only in darkness can I see your soul.
Dunja
Posts: 178
Joined: Sun Nov 11, 2007 6:21 pm

Tu se može odmah postaviti i pitanje gdje je zapravo početak? Svatko je nešto preuzeo od ovoga ili onoga koji je te opet preuzeo od nekoga... I tako unedogled. Ili ipak ne?
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

da tako nesto dunja, ali opet dolazimo do toga tko je bio na samome pocetku.tko je bio prvi?
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
User avatar
lucky
Posts: 3
Joined: Sat Mar 15, 2008 5:00 pm

Ma nije vazno tko je bio prvi! Vazno je u kojem je smjeru sve otislo. :|
Ako malo bolje prokopate internetom ili knjiznicom naici cete na mnostvo slicnih znakova. Uostalom ljudima je u krvi da uzimaju i uce od drugih! :geek:
Dunja
Posts: 178
Joined: Sun Nov 11, 2007 6:21 pm

tallamasca wrote:da tako nesto dunja, ali opet dolazimo do toga tko je bio na samome pocetku.tko je bio prvi?
mislim da je dobro pokušati istražiti tko je bio prvi, to je pitanje o kojem se ne raspravlja mnogo, većinom je u raznim raspravama predmet ovo ili ono, ali povijest tog istog nije često predmet zanimanja. u prirodi je čovjeka da istražuje što je nepoznato i nedokučivo. ovako samo primjenjujemo nešto što su drugi otkrili ili možda posudili od nepoznatih autora. tko je zapravo započeo sve? koga je zanimao razvoj čovjeka i kada je do tog zanimanja došlo? ako mislite da je potrebno možemo pokrenuti novu temu.
User avatar
None
Posts: 35
Joined: Mon Jun 30, 2008 5:26 pm

Annabel Lee wrote:Bila sam u Rouenu i PArizu sada i ovo sam slikala na jednoj crkvi u Rouenu....a neki mi rekli da je pentagram sotonistički znak.....
A koliko znam da ima pentagram, koji predstavlja boga, 5 mjesta gdje je Krist bio ranjen. I naravno 5 elemenata (spirit, water, air, earth, fire).
A sotonisti su, naravno dosli i obrnuli ga.. :P
Pa sad, ko je prvi, ne bih bash znala reci tacno, sotonisti zadnji njanja :mrgreen: :)
Jaz
Posts: 45
Joined: Wed Jul 09, 2008 1:00 am

tallamasca wrote:Broj 666 koji je broj sotone koji sotonisti sa tako puno žara ispisuju se prvi put spominje u Bibliji u Ivanovom otkrivenju.

A Crkva kao Crkva je puno toga pokupila iz drugih religija. a kako isto to rade i sotonisti, i preuzeli su pentagram, svijece, i rituale od vještica, da Crkvu ne bi povezivali s njima, počeli su tumačit da je pentagram njihov znak i da su vještice sotonine sluge ... (svi znamo da to nije istina).
dakle, 666 nije po Otkrivenju samo broj zvijeri... nego i čovijeka, to je zato što je broj 6 simbolički nesavršen u novozavjetnom smislu, pa se sa tri šetice trostruko naglašava nesavršenost ( Sotona znači "onaj koji se protivi") Sotone ali i čovijeka koji je zbog grijeha izbačen iz zemaljskog raja i samim time postao nesavršen..
s druge strane broj 6 (hebrejski VAV= KLIN) je po Kabali šesta sefira: Tifaret (ljepota) koja predstavlja uravnoteženost i na neki način čovjekov ego, pa svatko kome se u Tarotu okrenu šestice ima razloga za zadovoljstvo... u svemu uvijek ima oprečnih mišljenja...
Jaz
Posts: 45
Joined: Wed Jul 09, 2008 1:00 am

.
Last edited by Jaz on Sat Aug 09, 2008 9:19 pm, edited 1 time in total.
Jaz
Posts: 45
Joined: Wed Jul 09, 2008 1:00 am

Image
dakle, s obzirom da nikoga nema na chatu, idem vam opisati izvođenje tjerajućeg pentragama zemlje. naravno, prije ste pročitali kako se izvodi kabalistički križ. Znaći njega izvodite prije i nakon tjerajućeg pentragama.

1.stojeći okrenuti licem prema istoku, udahinite i osjetite kako vas ispunjava silina zraka, vašim magićnim bodežom iscrtajte tjerajući pentragam zemlje počevši od kraka zemlje, povlačeći bodež do vrha spirita, spuštajući oštricu bodeža do vrha kraka vatre... povlačite do kraka zraka, zatim do kraka vode i završavate do kraka zemlje (nadam se da ste uspijeli shvatiti bit a to je kako se izvodi tjerajući pentragam zemlje). Izvedite znak Horusa, slika je gore, ali opis je sljedeći: iskoračite denom nogom i obje ruke ispružite naprijed s dosta energije... ne mlitavo. :) vibrirajte JAHVE, i vizualirajte kako iscrtani pentragam sjaji ili plamti zlatnim sjajem.. izvedite znak Harpokrata (odnosno stavite kažiprst na usne kao znak šutnje)
Zabodite nož u središte plamtećeg pentragama i povucite trak svijetlosti do juga, udahnite i osjetite snagu vatre, bodežom iscrtajte tjerajući pentragam zemlje, izvedite znak Horusa,vibrirajte ADONAI vizualirajte kako pentragam gori, izvedite znak Harpokrata.
zabodite magićni nož u središte pentragama i povucite trak svijetlosti do zapada. Udahnite duboko i osjetite snagu vode. iscrtajte tjerajući pentragam zemlje svojim bodežom, izvedite znak Horusa, i vibrirajte EHEJEH i obavezno vizualirajte kako iscrtani pentragam sjaji plavim ili srebrnim sjajem, izvedite znak Harpokrata.
zabodite magićni bodež u središte pentragama i povucite trak svijetlosti do sjevera. udahnite duboko i osjetite kako vas ispunjava snaga zemlje. iscrtajte tjerajući pentragam zemlje. izvedite znak Horusa, vibrirajte AGALA, vizualirajte kako pentragam sjaji ili plamti zelenim sjajem, izvedite znak Harpokrata. Zabodite bodež u središte pentragama i povucite trak svijetlosti prema istoku na mjestu gdje ste započeli.

Sada ste okrenuti licem prema istoku, skupite noge i raširite ruke tvoreći križ svojim tijelom. I recite:
ISPRED MENE JE RAFAEL
(Zamislite anđela Rafaela kako je odjeven u plavu odječu naoružan mačem i bodežom a oko njega struje oblaci nošeni vjetrom; osjetite svježinu zraka)

zatim recite IZA MENE JE GABRIJEL
(zamislite anđela GABRIJELA odijevenog u srebrnu odječi s peharom u ruci; osjetite vlažnost vode)

zatim recite: S MOJE DESNE STRANE JE MIHAEL
(zamislite arhanđela Mihaela odjevenog u vatreno crvenu odjeću okruženog vatrom sa štapom u ruci; osjetite toplinu vatre)

zatim recite: S MOJE LJEVE STRANE JE URIEL
(zamislite arhanđela Uriela odijevenog u smeđim, crnim i zagasitim tonovima na zemlji ili šumi kako drži disk u ruci; osjetite miris zemlje)

Na kraju recite: OKO MENE PLAMTE PENTRAGAMI, U SREDIŠTU BLISTA HEKSAGRAM.
( kad izgovarate ovo, stvarno zamislite kako pentragami plamte svaki u svojim bojama)

I sad ponovno izvodite kabalistički križ.

ovo je sad potpuno... i jako bitno...
imam još jednu malu napomenu, početnik može khmmm imati manjih ili većih problema. obićno je rijeć o manjoj neravnoteži, manji problem bi bio da na primjer sanja ili izrazito smiješan san ili izrazito tužan san... no taj če ga osječaj pratiti cijeli dan... veći bi problem bio da ne sanja nego u stvarnosti doživi neki emotivni ispad koji mu neče biti lako objasniti poput navale bijesa ili smijeha.. riječ je o neravnotežama koje se mogu javiti... no sad... preživjeti čete... a ako netko misli da mu treba pomoći neka posta na forumu... pa čemo objasniti kako si može pomoći.
ALI SVAKAKO OVO SAVLADAJTE!
Post Reply