Pentagram

Post Reply
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

Svi mi znamo što je pentagram i što predstavlja. Isto tako kao i da vještice ne vjeruju u Đavla i sl. stvari. Ali mnogi ljudi to ne znaju. Jer, pogotvo stariji, a u Hrvatskoj ima puno više nego mladih, vjeruju svemu što kaže svećenik. Glasat će za onoga za koga mu on kaže itd.
Pa pogledaj malo po vijestima i novinama. Da crkva ne ide toliko duboko u neke državne stvari, stvari bi bile puno drugačije.

A što se tiče same magije, previše knjiga i informacija je dostupno. Nisam malo puta čula kako se skpila ekipica pa ondako iz razbibrige išla prizivat duhove. I onda kad im se nešto dogodi nisu krivi oni, nego sve drugo.
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
User avatar
hermitizam
Posts: 271
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:36 pm
Location: pitaj ak te zanjima
Contact:

pentagram je znak prirode, svečanosti, života, ljepote i žena, neznam na koju su foru sotonjare to preuzele :(
nisam upoznat zašto je tak, no znam da je.... no oni nekoriste baš toliko taj pentagram , nego križ..... tko se kuži u sotonizam znati će da je ta "vjera" načinjena od elementa Islama, Katolika, Hebreja i slično..... nisam siguran u ovo, mogao bi postat neš o pentagramu, malo ču proućiti...
The Bird of the Hermes is my name,
eating my wings to make me tame.
azmoddon
Posts: 32
Joined: Thu Oct 18, 2007 8:10 pm

...
Last edited by azmoddon on Mon Dec 10, 2007 12:19 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Baphomet
Posts: 326
Joined: Thu Nov 15, 2007 10:19 am
Location: Pula
Contact:

Image
Welcome twilight. Welcome blackness. Welcome inky night. Only in darkness can I see your soul.
User avatar
Gost
Dežurni slastičar
Posts: 475
Joined: Sat Nov 10, 2007 9:06 pm
Contact:

E ovo je već nešto!
Bravo Baphomet!
Illuminata Ultima
Iesus Nazarenus Rex Iudaeorum (I.N.R.I.)
azmoddon
Posts: 32
Joined: Thu Oct 18, 2007 8:10 pm

...
Last edited by azmoddon on Mon Dec 10, 2007 12:19 pm, edited 1 time in total.
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

Image

gore: seks ljubav rođenje
lijevo: moć moć smrt
desno: Jastvo mudrost inicijacija
dole lijevo: ponos zakon povlačenje
dole desno strast znanje konzumacija

Ovo gore (svaki prvi u stupcu) je sve što sam ja našla što u biti pentagram može predstavlja.

I evo sa elementima:

Image
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
User avatar
Bastet
Posts: 61
Joined: Tue Dec 04, 2007 10:38 pm

u vrijeme ranijeg kršćanstva, pentagram je bio zaštitni simbol, simbolizirao je 5 Kristovih rana, dlanovi, stopala i čelo, pa se zatim poistovjećivao sa zvijezdom Betlehema, onom što je vodila mudrace, tj. kraljeve da se poklone Isusu. A nađoh i podatak da je sir Gawain, nećak kralja Arthura nosio pentagram na štitu kao svoj grb koji simbolizira 5 odlika viteza: uljudnost, čednost, darežljivost, viteštvo i poštovanje ilitiga odanost... I onda dođe inkvizicija i dalje svi znamo kako ide... Ugl, nad pentagramom se zgražaju i mladi i stari.. Samo ću napomenut da mi je jedan liberalan, obrazovan i mlad frend prokomentirao pentagram kao- kaj ti si sad neki sotonist?! Crkva se svugdje infiltrirala al nećemo o tome..
Ut sementem feceris, ita metes.
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

Broj 666 koji je broj sotone koji sotonisti sa tako puno žara ispisuju se prvi put spominje u Bibliji u Ivanovom otkrivenju.

A Crkva kao Crkva je puno toga pokupila iz drugih religija. a kako isto to rade i sotonisti, i preuzeli su pentagram, svijece, i rituale od vještica, da Crkvu ne bi povezivali s njima, počeli su tumačit da je pentagram njihov znak i da su vještice sotonine sluge ... (svi znamo da to nije istina).
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
User avatar
Bezlični
Posts: 125
Joined: Mon Dec 24, 2007 12:30 pm

hermitizam wrote:pentagram je znak prirode, svečanosti, života, ljepote i žena, neznam na koju su foru sotonjare to preuzele :(
nisam upoznat zašto je tak, no znam da je.... no oni nekoriste baš toliko taj pentagram , nego križ..... tko se kuži u sotonizam znati će da je ta "vjera" načinjena od elementa Islama, Katolika, Hebreja i slično..... nisam siguran u ovo, mogao bi postat neš o pentagramu, malo ču proućiti...
Tacnije pentagram je znak radjanja prirode. Maja, Venere Zemaljske, i povezan je sa astroloskim bikom.
Kriz( kako vi kazete) KRst je precizniji simbol prirode, od pentagrama. Krst je napravljen, t.j originalni prvi krst jeste svatsika, predstavlja svetu cetvorku. O tome vise na svastika
Image
Create-Destroy-Enjoy
Post Reply