Prizivanje mrtvih oprvdano ili ne?

User avatar
Shadow
Posts: 66
Joined: Tue Apr 07, 2009 1:17 am
Location: Montenegro , Podgorica

Mnogo je vremena prošlo od početka praksee bavljenja spiritizmom dok je okultisti nisu zvanično svrtstali u "bijelu" magiju , sve dok se ne koristi za nanošenje zla drugima .

A i dan danas jednako katolička i ortodoxna crkva se strogo protive takvoj praksi .

Da li je zaista opravdano uznemiravati preminule u njihovom pokoju , tek da bi neka tinejdžerka igrajući se Oui-Ja tablom saznala da li se sviđa svojoj simpatiji ( pukes )? Svakako da ne!

Ali mrtvi znaju biti dobri savjetnici , a ponekad je tuđu bol najjednostavnije ( ili jedino na taj način ) moguće ublažiti . Da ne govorim da je nebrojeno mnogo slučajeva ukletih kuća riješeno zahvaljujući spiritizmu. U ovakvim okolnostima , donekle je opravdano iako se ja lično nikada u potpunosti ne slažem.

A opet napisao sam priličan broj recepata za suffumigations ( mirisi koji imaju za cilj , pomoći prikazivanje , otjelotvorenje duha ), a opet i priličan broj sredstava za pomoć duhovim da odu .
Ali jedan od najednostavnijih metoda koji potiče iz srednjeg vijeka ( a ima za cilj usmjeravanje nesmirenih duša ) jeste da se u vrećici što bliže centru kuće okači Angelika ( korjen ) .

Nego šta vi mislite , opravdano ili ne ?
Last edited by Shadow on Thu Apr 09, 2009 10:43 pm, edited 1 time in total.
User avatar
x.angelus
Posts: 108
Joined: Wed Nov 12, 2008 6:48 pm
Location: Zadar, Republika Hrvatska
Contact:

Neopravdano.
Zašto nisi stavia anketu?
"When the stars have all gone out. You'll still be burning so bright."
"Cast me gently. Into morning. For the night has been unkind."
User avatar
Shadow
Posts: 66
Joined: Tue Apr 07, 2009 1:17 am
Location: Montenegro , Podgorica

Pa na neki način i ovo je anketa :)
User avatar
merlin715
Posts: 113
Joined: Wed Nov 28, 2007 10:05 pm
Location: Zagreb

Ja mislim da je prizivanje mrtvih iz zezancije, bez nekog posebnog razloga u potpunosti neopravdano...
Ako postoji neki veliki problem koji se ne može riješiti na nikakav drugi način onda mislim da je to ok...
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

pa ovisi tko izvodi prizivanje i iz kojih razloga ga izvodi. ponekad, bar meni, nije potrebno izvoditi prizivanje, dodu i sami...
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

Prizivanje mrtvih radi dobivanja odgovora? Mislim da ćeš prije naći žive hodajuće enciklopedije :) ... Osobno bih vas odsavjetovala od takvih pokušaja. U te svrhe postoji tarot i druge vrste čitanja, a posebno je zgodno ako prionete svakodnevnom bio-energetskom radu i pustite da se parapsihološke sposobnosti razvijaju same od sebe...
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

ja osobno seanse ne izvodim. ali redovito imam goste (da se tako izrazim)
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
User avatar
Nellie Bodom
Posts: 9
Joined: Sat Mar 27, 2010 6:06 pm

tallamasca wrote:ja osobno seanse ne izvodim. ali redovito imam goste (da se tako izrazim)
tallamasca,ti si medij?
Just believe...
veronika
Posts: 62
Joined: Sun Feb 07, 2010 7:43 pm

Mrtvi su zavrijedili svoj mir i treba ih ostaviti na miru. Radi sebičnih razloga ne treba im uznemiravati mir jer kad duh mrtvoga dođe teško ga se rješiti. To nisu stvari za igranje.
User avatar
Wolf
Posts: 41
Joined: Tue Jul 06, 2010 11:43 pm

Ja kazem da nije pametno prizivati mrtve, npr. vi prizivate pokojnu pra pra babu a ona se vec reinkarnirala i sad je trenutno npr. predsednik amerike i sad on drzi govor i vi prizovete svoju babu i postoje velike sanse da cete tom coveku (predsedniku) stvoriti probleme moze pasti u nesvjest a vama mozda ne uspije prizvat babu tako da se nemojte time igrat a i ako vas nesto zanima pametnije je malo citat nego zezat mrtve.
Post Reply