Natprirodna bića

User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

Da li ona stvarno postoje ili su samo plod nečije bujne mašte?

Stručnjaci koji se bave okultizmom kažu da posrijedi mogu biti samo tri stvari - ukoliko se dogodi da vas ona na bilo koji način kontaktiraju.

Prva - i najčešća znaći da ste se iz tko zna kojeg razloga povezali sa svojim drugim "ja", odnosno nesvjesnim u nekom vama prepoznatljivom obliku poput osobnog "genija", "duha zaštitnika", "anđela čuvara", te na taj način crpite informacije iz kolektivno nesvjesnog. Ovakva veza može se uspostaviti i preko raznih arheotipova kao što su likovi iz mitova, legendi, bajki i sl. Kod šamana - to su najčešće duhovi životinja, odnosno svete životinje - čuvari šamana.

Druga stvar, koja se može dogoditi je da vas stvarno kontaktiraju natprirodna bića, jer ona, kako se tvrdi, de facto postoje, na nekom nivou u drugoj dimenziji. Što su ona zapravo, energetske frekvencije, arheotipovi, vanzemaljci ili što god drugo, teško je reći. no znamo da se rijetko pojavljuju, ali zato pružaju vrijedne informacije.

I treća stvar, rijetka ali može se dogodit. Označava da je vrijeme da se posjeti psihijatar, jer je po srijedi psihičko oboljenje.
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
Baphomet
Posts: 326
Joined: Thu Nov 15, 2007 10:19 am
Location: Pula
Contact:

Po meni, treća stavka je česta, onda dolaze rijetki primjeri prve stavke i na kraju iznimno rijetki primjeri treće stavke.

Dodao bih i najčešći primjer, četvrtu stavku, a to su obične maštarije.
Welcome twilight. Welcome blackness. Welcome inky night. Only in darkness can I see your soul.
User avatar
Samhain
Posts: 13
Joined: Mon Apr 28, 2008 5:49 pm

ja mislim da ima veze s drugim rodom (otherkinom). jer ta bića u svijetu paralelnom našem mogu preć granicu koja dijeli naš i njihov svijet i prikazat se u fizičkom obliku šta inače bude objašnjeno tak da su bili alieni, a uglavnom kažu da si bolestan pojeo si neš, odi kod psihijatra i tak dalje. činjenica je da natprirodna bića nije niko izmislio. moraju postojat.
Jaz
Posts: 45
Joined: Wed Jul 09, 2008 1:00 am

pa sad, ne bih mogao dati definiciju natprirodnih bića... možda bih malo izmjenio prvu stavku... pa to nazvao prirodnim, a kod druge stavke bih opet upotrijebio riječ prirodan... dok za treću stavku znam iz filmova... hihihi
ma zezam se, ali evo vam jedan link... nije loš
http://www.prosvetljenje.net/index.php? ... &Itemid=27

a onda pročitajte i ovo... možda neke stvari budu jasnije... možda ipak ovo prvo pročitajte... hihihi

http://www.prosvetljenje.net/index.php? ... &Itemid=27

ovo bi trebalo mnogima biti zanimljivo
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

Ima i jedna dobra knjiga: A. Livraga "The Elemental Spirits of Nature"
A pripremam kroz koji dan i jedan magični ;) tekst o elementalima - ako se tko želi uključiti u seminar...
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
merlin715
Posts: 113
Joined: Wed Nov 28, 2007 10:05 pm
Location: Zagreb

Citirao bih ono što sam napisao pod temu "Golem" jer mi se neda ponovo pisati mišljenje... :mrgreen:
Po mom mišljenu golemi su zapravo kao i ostala magična bića... pozitivan plod ljudske mašte koji u nekim djelovima postaje stvarnost... ne vjerujem da je ikad netko ili ce netko napraviti golema, ali vjerujem da postoji, ali ne na ovom svijetu niti u ovoj dimenziji nego u ljudskoj podsvjesti, a služi kao personifikacija za neku pojavu a i čini ovaj svijet zanimljivijim...

Vile, goblini, piksiji, sirene, anđeli, duhovi i ostala stvorenja, pa tako i golem su personifikacija za neku prirodnu silu, a može ih se vidjeti ako se gleda širom otvorenim očima, ali ne prema van već u sebe...

Voli bih da samo tako mogu šetati šumom i pozdravljati sva ta bića, ali ne mogu ako ih prvo ne prepoznam u sebi i ako jako jako ne vjerujem u njih...

Mislim da je isto i s egregorom...

A ove priče o njihovom izgledu, spravljanju su samo pomoć, odnosno sugestija kako bi ih drugu lakše doživjeli...
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

na žalost ja sam imala priliku ustupit kontakt sa nadprirodnim bićima, ne svojom voljom ali eto ... koliko god bilo neugodno iskustvo toliko je bilo i zanimljivo.
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
User avatar
littlehorn
Posts: 9
Joined: Sat Mar 21, 2009 11:36 am

tallamasca wrote:na žalost ja sam imala priliku ustupit kontakt sa nadprirodnim bićima, ne svojom voljom ali eto ... koliko god bilo neugodno iskustvo toliko je bilo i zanimljivo.
Ok, i kako su se manifestirala ta bića?
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

ovisi kako kada. ponekad su kao sjena, ponekad ih osjetim, a ponekad ih vidim... ovisi o kojem biću točno govorimo
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
User avatar
Eagles
Posts: 307
Joined: Tue Oct 16, 2007 10:41 am
Location: Zagreb
Contact:

Pojava svake sjene se može logično objasniti. Osjećaja također (osjećaj: propuh ili placebo; "osjećaj": placebo).
Post Reply