Spiritizam

User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

Ja sam primjetila nekoliko nejasnoća.
Prvo, za prizivanje je potrebno više ljudi od 3-4.
Drugo, papir? čaša?

I nisi naveo ništa o prostoriji za prizivanje. Jer koliko znam za prizivanje je potrebna posebna prostorija sa što tamnijim zastorima kako svijetlost sa ulice ne bi mogla uć. I u ta prostorija se mora koristiti samo u tu svrhu, dakle ne tvoja soba ili dnevni boravak itd. gdje inače živiš.
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
User avatar
Adonis
Posts: 232
Joined: Sun Oct 21, 2007 6:53 pm
Location: Krk
Contact:

Čaša ti ide po papirima a da i ne su ti za odgovore duha.
Azi Dahaka
Posts: 2
Joined: Tue Jun 10, 2008 10:33 am

tallamasca wrote:Svako prizivanje mora imati razlog zašto se priziva.
Svakako. Sve ostalo je hrana avetima. One "vesele družine" koje se igrom slučaja i ne razbježe kada počinju manifestacije jer umisle da imaju famozan odnos sa nečim što im se odaje kako poželi, kruh su za niži astral. Bilje i slama :evil:
Najvažnija je žrtva, jer tragovi života bili osvješteni ili ne, u suprotnom ni najmanje ne mare za namjere. Hrana=Prana ;)
Azi Dahaka
Posts: 2
Joined: Tue Jun 10, 2008 10:33 am

tallamasca wrote:Ja sam primjetila nekoliko nejasnoća.
Prvo, za prizivanje je potrebno više ljudi od 3-4.
Drugo, papir? čaša?

Jer koliko znam za prizivanje je potrebna posebna prostorija sa što tamnijim zastorima kako svijetlost sa ulice ne bi mogla uć.
Odakle je to, knjiga sa reklamacijom Astral Vesne :D
Kakva čaša, kakvih 4 ljudi i prostorija:roll: bitno je omogućiti manifestaciju.
Jaz
Posts: 45
Joined: Wed Jul 09, 2008 1:00 am

spiritizmom se uglavnom bave oni kojima je to prvi susret s okultnim... iz čiste radoznalosti ili oni koji stvarno nemaju pojma o ničem. Ova tema je toliko štetna za početnike jer općenito sa 14 ili 15 godina... dosta srednjoškolaca započne sa tim glupostima, koje im neče nimalo koristiti ali im mogu naštetiti... dosta naštetiti.
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

Skinite i pogledajte dokumentarni serijal Ghost Hunters prije pokusa ;)
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
Sephirot
Posts: 132
Joined: Sat Sep 13, 2008 12:05 pm
Location: Zagreb
Contact:

Azi Dahaka wrote:
tallamasca wrote:Ja sam primjetila nekoliko nejasnoća.
Prvo, za prizivanje je potrebno više ljudi od 3-4.
Drugo, papir? čaša?

Jer koliko znam za prizivanje je potrebna posebna prostorija sa što tamnijim zastorima kako svijetlost sa ulice ne bi mogla uć.
Odakle je to, knjiga sa reklamacijom Astral Vesne :D
Kakva čaša, kakvih 4 ljudi i prostorija:roll: bitno je omogućiti manifestaciju.
-Prva i osnovna stvar ......izbjegavati knjige astral vesne i vještice vesne..... mnogo sranja i gluposti. U skladu sa njima preporučam smith&weston, daleko je kvalitetniji.... :)
Khabs am Pekht, Knox om Pax, Lux in Tenebris
Igne Natura Renovatur Integra (I.N.R.I.)
________________________________________________________________
Be thy mind open unto the Higher, Be thy heart a Centre of Light, Be thy Body a Temple of the Rosy Cross
User avatar
Sephirot
Posts: 132
Joined: Sat Sep 13, 2008 12:05 pm
Location: Zagreb
Contact:

Što se tiče samog spiritizma.....pih, rad za nizašto. Čemu prakticirati stvari koje mogu samo unazaditi i ništa više....
Khabs am Pekht, Knox om Pax, Lux in Tenebris
Igne Natura Renovatur Integra (I.N.R.I.)
________________________________________________________________
Be thy mind open unto the Higher, Be thy heart a Centre of Light, Be thy Body a Temple of the Rosy Cross
User avatar
Ida
Posts: 2
Joined: Thu Oct 02, 2008 11:03 pm

Ne znam da li je mjesto ovdje da postavim pitanje, o slijedecem (al evo ja ga ipak postavi xD, pa se nadam i odgovoru):
Da li je moguce da se prizove neki duh ili neko bice, bez ikakvih rituala i potrebnih predmeta?
Ne baratam bas pojmovima, jer sam zaista nova u ovome, i zao mi je ako budem isla kome na zivce u slucaju da postavljam glupa pitanja...
Za primjer bi navela nesto sto se meni skoro desilo... bila sam pod stresom, fax, ispiti i sl zivotni problemi... koji su me doveli do blage depresije... u vrijeme kada sam ugledala to bice ili kako da ga nazovem duh, ne znam ni sama (vidjela sam covjeka, samo konture, ispunjen dimom).. odma sam se osjecala bolje, bila sam smirenija, pokusavala sam ga dohvatiti ali bi se samo dim mijesao u okviru tih kontura (koji me podsjeca na dim cigare) s tim da je lik ostao na istom mjestu, takodje sam imala osjecaj da mi se smijesi iako mu nisam vidjela lice...
Da li mi itko moze ovo protumaciti...

Unaprijed hvala...
''Čak i zaustavljeni sat uspijeva biti točan dva puta dnevno.''
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

Kao prvo i osnovno Astral Vesna i njene knjige nemaju veze sa ovim.

Godinama sam se bavila ovom tematikom proučavajući knjige koje su bile vezane samo za ovu tematiku. tako sam naišla na knjigu koja je u detalje opisivala tko, što, kako, gdje u detalje s objašnjenjima.
No, znate onu: kad nešto dobro posudiš, više nikad ne vidiš.
isto se dogodilo sa tom mojom knjigom. :cry:
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
Post Reply