Spiritizam

User avatar
Adonis
Posts: 232
Joined: Sun Oct 21, 2007 6:53 pm
Location: Krk
Contact:

Istina.Ima jedna moja prijateljica koja se isto bavi magijom.I mismo bili ispred katedrale i pričali da bi jedan ritual napravili zajedno i govorili smo o magiji.I jedan nas je svećenik čuo i pozvo ju je malo.I kada se vratila rekla je da joj je prigovaro što se bavi magijom i da zna da je to "protiv boga"i tako.
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

Normalna reakcija svakog svećenika. Jer pomisao da postoje ljudi koji se time bave i to da su u njihovoj blizini, ih straši.
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
User avatar
book_of_shadows
Posts: 59
Joined: Mon Oct 15, 2007 7:00 pm
Location: Zagreb

tallamasca wrote:Normalna reakcija svakog svećenika. Jer pomisao da postoje ljudi koji se time bave i to da su u njihovoj blizini, ih straši.
slažem se sa ovime...iako postoji i par iznimki....
moja obitelj godinama odlazi u crkvu sem moje bake Marte koja je bila "posebna", i samim time poznajemo i svećenike, tako da sam jednom pričao sa jednim od njih (starijim) koji se povlačio u mirovanje, i tako dok smo razgovarali, sveštenik mi je rekao da je sve laž što crkva kaže, te da je cijeli život proveo obmanjujući ljude, te da ga nije strah jer pakao ne postoji. Ovo me je navelo na razmišljanje: DA LI JE SA GODINAMA SHVATIO NEKE STVARI? ILI MU JE NAJEDNOM TAKO NAIŠLO? Nikad nisam saznao. Ubrzo je umro. Otkrilo se da je imao nekih problema sa bubrezima. Bilo mi je žao tog čovjeka...
Riječima možeš uništiti čovjeka, a djelima ubiti.....
User avatar
Soul Hunter
Posts: 166
Joined: Sat Oct 27, 2007 9:28 am

Wow. Iskreno moja majka zna da se bavim magijom i svaki put kaže: Oh moj bože,šta san rodila(u ovoj rečenici prevladava više smijanje nego ozbiljnost ali eto) uglavnom nije me ni briga. Ali znam da su mi nestale elementarne svijeće ispod kreveta,ona kaže da ih je uzela ali da nezna di ih je stavila. Ako ih je bacila bez obzira što je kletva zabranjena,platit će mi. :evil:
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

Moja tetka i baba isto vjeruju u sve te gluposti što crkva prodaje. Ali eto. I ja sam izrod ali me uopće nije briga. I zašto moram pisat ova hrvatska slova.... :twisted:
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
User avatar
Soul Hunter
Posts: 166
Joined: Sat Oct 27, 2007 9:28 am

Ovo za slova stvarno...mi dalmatinci imamo poteškoće sa pisanjem razlikovanjem gdje ide "č" a gdje "ć"....
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

Soul Hunter wrote:Ovo za slova stvarno...mi dalmatinci imamo poteškoće sa pisanjem razlikovanjem gdje ide "č" a gdje "ć"....
Ma nije to nisam navikla na tipkovnici pisat č,ć,đ,ž pa mi ide to malo teže. jer tipkam sa svih 10 prstiju na slipo.
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

Tema je spiritizam..
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
Soul Hunter
Posts: 166
Joined: Sat Oct 27, 2007 9:28 am

Ja isto je ni negledam na tipkovnicu jer sam godinu dana igrao online igricu pa opet ni tamo nema Č,Ć,Đ,Š,itd... a i ne razlikujem Č i Ć pa zato.

Sorry Emina xDDD
Dakle ja mislim da prizivanje duhova nije lijepo....nimalo.....
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

Svako prizivanje mora imati razlog zašto se priziva. Osobe koje sudjeluju moraju biti uvijek iste, dakle jedan kružok uvijek isti ljudi. Posebna prostorija, poseban stol, zavjese, itd. itd.
Previše je toga što se mora obaviti prije prizivanja. Jer u suprotnom neće biti poželjnih rezultata (niži i viši duhovi-mislim da sam to već objašnjavala šta je šta)
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
Post Reply