Spiritizam

User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

emina wrote:Bilo bi dobro da izneseš neka iskustva.
Za prizivanje treba prvo nac prostoriju koja ce sluziti samo za prizivanje, i u kojoj nece biti utjecaja iz vanka. Dakle, tamniji zastori tako da svijetlost sa ulice ne ulazi u prostoriju.

Prvo morate odrediti koliko broj ljudi ce biti dio kruzoka (kruzok je krug ljudi koji sudjeluju za vrijeme prizivanja. Uvijek isti ljudi moraju biti dio jednog kruzoka. Ako netko ne moze prisustvovati kad je potrebno, najbolje da ga se zamjeni, jer ako se kruzok mijenja stalno onda budu neugodne situacije).

Nadalje, prije nego sto se pocne prizivanje treba odlucitit koga cete prizivati. S tim da se svi sudionici kruzoka moraju slozit, kao i pitanja koja ce se postavljat za vrijeme prizivanja.

Za vrijeme prizivanja uvijek je jedan koji vodi i jedan koji stoji sa strane izvan kruga. Zato sto ukoliko duh koji se priziva zahtjeva neku radnju (da mu se nesto donese ili da netko nesto napravi), tada osoba koja stoji sa strane mora to napraviti.

Prije nego se pocne prizivanje, takoder se mora postici odredena koncentracija. Bez nje nista od svega ovoga.

Da ne zaboravim, trebate razlikovati nize i vise duhove. Nizi duhovi su tkz. "zli duhovi". Oni znaju takoder sve o osobi koju prizivate ali na pitanja ce odgovarat ne tocno.
Razlog ovome su kruzoci koji se stalno mijenjaju i ljudi koji prizivaju jer nemaju pametnijeg posla. Na takav nacin stite vise duhove.

Kruzoci koji su stalni i koji slijede upute sta, di, kako, i kada ce uspiti prizvati viseg duha. I naravno u kruzoku moraju biti ljudi kojima vjerujete, a ne koje ste sreli na ulici pa se isli zabavljat.

Postoji jos tu koji je sat najbolji za prizivanje itd.
Prizivanja uglavnom traju oko sat-sat i po. Ovisno o ljudima koji prizivaju.

Ali trenutno se najvise zanimam za prizivanje divova, bogova, bozica i ostalih prizivanja koja nemaju veze s spiritizmom.
nikad necu zaboravit kad sam prizvali 3 djevojcice...
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
User avatar
hermitizam
Posts: 271
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:36 pm
Location: pitaj ak te zanjima
Contact:

pričala si mi o 3 djevojčice... koliko se sjećam teško si ih se rješila :D:D:D:D
The Bird of the Hermes is my name,
eating my wings to make me tame.
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

Hermi, to nema veze sa prizivanjem duhova.
Spiritizam ili ti ga prizivanje duhova je je dio parapsihologije.
Dok prizivanje triju djevojčica i Pana, i ostalih božanstava i demona itd. spada pod magiju.

Kad sam prizivala tri djevojčice, mojom nepažnjom ostao mi je jedan poster na zidu. I zbog toga je bilo problema.Kad se prizivaju tri djevojčice ne smije ništa visit na zidu. Ni slike, ni posteri, nista.

Pa s obzirom na moju gređku jer mi je ostao taj jedan poster, slijedio je posebni obred kako bi na kraju ipak sve bilo u redu.

Nakon 2-3 mjeseca sam ih mogla opet prizvat i jesam i tada je sve išlo glatko. :D
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
User avatar
Soul Hunter
Posts: 166
Joined: Sat Oct 27, 2007 9:28 am

emina wrote:Zanimljivo! Časna govori o prizivanju? :? Zar se to ne kosi s njezinom religijom?
Ah...emina ovo što si napisala skroz je glupo.
Pogledaš li katolički udžbenik za osmi razred(u koji ja idem) vidit češ da je 60%gradiva katoličanstvo a 40%ostale religije (u kojima ima lekcija o magiji i okultizmu)....tako ne nekosi se njihovim pravilima.
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

Soul Hunter wrote:
emina wrote:Zanimljivo! Časna govori o prizivanju? :? Zar se to ne kosi s njezinom religijom?
Ah...emina ovo što si napisala skroz je glupo.
Pogledaš li katolički udžbenik za osmi razred(u koji ja idem) vidit češ da je 60%gradiva katoličanstvo a 40%ostale religije (u kojima ima lekcija o magiji i okultizmu)....tako ne nekosi se njihovim pravilima.
Izgleda da je vjeronauk napredovao od vremena kad sam ga ja pohađala.
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
hermitizam
Posts: 271
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:36 pm
Location: pitaj ak te zanjima
Contact:

vjeronauk, etika.... sve je to laž.... djeco - markirajte !!!

( šalim se )
The Bird of the Hermes is my name,
eating my wings to make me tame.
User avatar
Adonis
Posts: 232
Joined: Sun Oct 21, 2007 6:53 pm
Location: Krk
Contact:

Ja ni nejdem na vjeronauk.A troje učenika se još ispisalo u trećem razredu
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

Istina ima u knjigama vjeronauka o magiji i drugim religijama, ali na način "Nemojte to raditi ić ćete odmah u pakao."
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
User avatar
Adonis
Posts: 232
Joined: Sun Oct 21, 2007 6:53 pm
Location: Krk
Contact:

Ti vjerujes u pakao ja ne.To su samo rekli jer tam je kao vrag pa ako smo zločesti i to idemo tamo.
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

ne vjerujem ni u pakao ni u raj. ni u boga ni u đavla.
Ja sam samo rekla kako magiju tumače na vjeronauku... Jer ti ljudi žive u vuvjerenju da je magija jedino za nanošenje zla drugome ništa drugo.
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
Post Reply