Spiritizam

Post Reply
User avatar
book_of_shadows
Posts: 59
Joined: Mon Oct 15, 2007 7:00 pm
Location: Zagreb

Spiritizam nazivamo komuniciranjem sa duhovnim svijetom. Kada bismo se izrazili "duhovima" to ne bi imalo isti smisao. Pd nazivom DUHOVNI SVIJET ubrajamo i žive i pokojne (umrle) duše, dok se pod duhovima smatraju umrle duše. Nekada su se spiritizmom bavili vračevi (poglavari) svojih naroda, te je taj način komuniciranja najviše bio rasprostranjen kod Indijaca. Ubrzo, taj pokret zahvatio je čitavu Evropu. Najčešći oblik koji se koristi kod prizivanja duhova je korištenje OUIJA TABLE, koja se satoji od glasova engleskog alfabeta (a,b,c...x,y,z) i riječi da i ne (YES/NO). Ovakav način prizivanja duša naziva se direktnim komuniciranjem. Postoji i posredni način komunikacije sa dušama, a to je (kao što sam naveo) kroz7putem posrednika, osobe koja će biti u mogućnosti komunicirati sa duhovnim svijetom. Posredna komunikacija odvija se u seansi, dok u direktnim komunikacijama broj ljudi mora biti neparan (3,23,35...). ;)
Riječima možeš uništiti čovjeka, a djelima ubiti.....
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

Mnogo ljudi koristi tabelu za komuniciranje sa mrtvima, a pritom niti ne razmišlja o posljedicama. Prilikom prizivanja mrtvih otvara se nova dimenzija kroz koju može svašta proći od duhova/demona/entiteta/energija koje ovdje ne spadaju. Te energije mogu navesti na krive odgovore ili čak ostati zarobljene na ovom nivou izazivajući razne probleme. Odobravam prizivanje duhova samo u posebnim slučajevima, npr. ako se želimo oprostiti sa pokojnikom.
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
finnigan
Posts: 117
Joined: Mon Oct 15, 2007 6:48 pm

meni je jedan moj prijateljiz skole pricao da ima neko dite oko 13-14 god priziva duhove kuca mu puna duhova mater mu u komi a duh njegova dida kojeg je on prizva ubio mu oca
User avatar
book_of_shadows
Posts: 59
Joined: Mon Oct 15, 2007 7:00 pm
Location: Zagreb

Eh, taj tvoj je drugar veliki lažov.
Zašto se nazivaju duhovima? Zbog toga što su to duhovna bića, koja žive u drugoj dimenziji koja , sve do dodira sa njom, ne utiče na naš život. Duhovi imaju mogućnosti ulaska u biće ukoliko dođu u kontakt sa njime. Prvo treba provjeriti informacije i njihovu tačnost, dok ovo što si ti naveo je samo obična DEZINFORMACIJA. Pokušaj saznati više na internetu o spiritizmu i duhovnim bićima. ;)
Riječima možeš uništiti čovjeka, a djelima ubiti.....
finnigan
Posts: 117
Joined: Mon Oct 15, 2007 6:48 pm

Ja sam samo napiso što je on reko...
User avatar
Eagles
Posts: 307
Joined: Tue Oct 16, 2007 10:41 am
Location: Zagreb
Contact:

Ako je djed, vjerojatno je volio oca. Moja profa iz vjeronauka tvrdi da ako prizoveš nekog tko te voli, nikad ti neće nauditi.
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

Zanimljivo! Časna govori o prizivanju? :? Zar se to ne kosi s njezinom religijom?
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
Eagles
Posts: 307
Joined: Tue Oct 16, 2007 10:41 am
Location: Zagreb
Contact:

Nije časna, obična žena koja je studirala teologiju (moj kum studiro fiziku, matematiku i teologiju u isto vrijeme pa ima ženu i djecu). A njena religija... Žena se kuži u sve. Preferira Krščanstvo, o spiritizmu govorila zbog mojih provokacija. Frendica mi ima u srednjoj profu koja je ateistica. Oke, ovo je off topik.
finnigan
Posts: 117
Joined: Mon Oct 15, 2007 6:48 pm

Eagles wrote:Nije časna, obična žena koja je studirala teologiju (moj kum studiro fiziku, matematiku i teologiju u isto vrijeme pa ima ženu i djecu). A njena religija... Žena se kuži u sve. Preferira Krščanstvo, o spiritizmu govorila zbog mojih provokacija. Frendica mi ima u srednjoj profu koja je ateistica. Oke, ovo je off topik.
Tvoji se cini svi neki napredni
User avatar
book_of_shadows
Posts: 59
Joined: Mon Oct 15, 2007 7:00 pm
Location: Zagreb

finnigan wrote:
Eagles wrote:Nije časna, obična žena koja je studirala teologiju (moj kum studiro fiziku, matematiku i teologiju u isto vrijeme pa ima ženu i djecu). A njena religija... Žena se kuži u sve. Preferira Krščanstvo, o spiritizmu govorila zbog mojih provokacija. Frendica mi ima u srednjoj profu koja je ateistica. Oke, ovo je off topik.
Tvoji se cini svi neki napredni
dobro, možda govori istinu - možda ne..... relativno je sve..... dakle PEACE! :D ;)
Riječima možeš uništiti čovjeka, a djelima ubiti.....
Post Reply