Karma

Yoga, feng shui, zen
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

Zakon karme

Zanimljivo je da kako znanost tako i religija prepoznaju ovaj zakon.
Sa stajališta znanosti: "Za svaki čin postoji jednaka ili suprotna reakcija.
Sa stajališta religije: "Oko za oko, zub za zub" i "Kako činiš drugima tako će ti se i vratiti".
Kako sadiš tako ćeš i žeti.

“What goes around, comes around.”
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
hermitizam
Posts: 271
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:36 pm
Location: pitaj ak te zanjima
Contact:

de objasni karmičke krugove.. i kako se aktiviraju... negdje sam davno to čuo...
The Bird of the Hermes is my name,
eating my wings to make me tame.
User avatar
Adonis
Posts: 232
Joined: Sun Oct 21, 2007 6:53 pm
Location: Krk
Contact:

A da napišeš šta je KARMA
User avatar
Soul Hunter
Posts: 166
Joined: Sat Oct 27, 2007 9:28 am

Stvarno objasni šta je karma. Nekoliko sma puta načuo o tome na serijama i po TV-u ali neznam što je.
Da vi odrasli nemislite koji je ovo debil koji nezna što je karma napminjem da mi je samo 14godina i s objašnjenjem što je karma dosad se nisam suočio...
User avatar
hermitizam
Posts: 271
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:36 pm
Location: pitaj ak te zanjima
Contact:

karma i karmičko djelovanje na duh prepuštam Wiccanskom djelu ekipe.... osobno, mislim da su to malo preideolizirane sinkronizirane laži
The Bird of the Hermes is my name,
eating my wings to make me tame.
User avatar
Inconnu
Posts: 28
Joined: Sun Nov 18, 2007 1:52 am

Soul Hunter wrote:Da vi odrasli nemislite koji je ovo debil koji nezna što je karma napminjem da mi je samo 14godina i s objašnjenjem što je karma dosad se nisam suočio...
Nema razloga da itko misli loše o tebi ako nešto ne znaš. Zato pitaš :)

Dakle Karmu možemo shvatiti kao zakon koji odgovara onom principu akcije i reakcije. Dakle sve naše akcije (navodno i misli) uzrokuju jednaku re-akciju.
Karma se navodno proteže kroz sve naše inkarnacije i određeni, ajmo reći, "dugovi" nas prate dok ih ne razriješimo. Ti "dugovi" nam se predstavljaju kao ispiti koji nam se vraćaju dok ih ne riješimo, tj. dok ne shvatimo poslijedice svojih akcija i počnemo u skladu s time živjeti.
Dakle one izjave poput "Bog me kažnjava" ili "kako ti nekome, tako tebi triput" (tko zna, možda ti se nešto i vrati triput ako prva dva puta nisi shvatio ;) ) baš i ne drže vodu. Akcija i reakcija, jednostavno. Isto tako postoje pozitivne reakcije za naše pozitivne akcije.

A sada, je li sve ovo točno, to neka svako procijeni za sebe.
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

hermitizam wrote:karma i karmičko djelovanje na duh prepuštam Wiccanskom djelu ekipe.... osobno, mislim da su to malo preideolizirane sinkronizirane laži
preideolizirane sinkronizirane laži? Daj mi to protumači...

Prije nego su je wiccani posudili karma kao takva postoji u Indijskim religijama - kao potpuni krug uzroka i posljedica opisanih u hinduističkim i budističkim filozofijama...
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
Inconnu
Posts: 28
Joined: Sun Nov 18, 2007 1:52 am

emina wrote:Prije nego su je wiccani posudili karma kao takva postoji u Indijskim religijama - kao potpuni krug uzroka i posljedica opisanih u hinduističkim i budističkim filozofijama...
Ne samo u orijentalnim religijama... Karma je i sastavni dio učenja zapadne misterijske tradicije, neovisno o istoku. Šuška se da je bila i Crkvena dogma dok je nisu ukinuli, prema mome viđenju radi lakšeg kontroliranja mase (jedan život, veći strah od smrti, lakša kontrola po principu raja i pakla).
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

Inconnu wrote:. Šuška se da je bila i Crkvena dogma dok je nisu ukinuli, prema mome viđenju radi lakšeg kontroliranja mase (jedan život, veći strah od smrti, lakša kontrola po principu raja i pakla).
Ne zaboravi ono: "Ako se ponašate po Božijim i Crvkenim zapovijedima ići ćete u raj"
Zato i forsiraju taj princip: 1 život-raj ili pakao.
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
User avatar
hermitizam
Posts: 271
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:36 pm
Location: pitaj ak te zanjima
Contact:

emina wrote:
hermitizam wrote:karma i karmičko djelovanje na duh prepuštam Wiccanskom djelu ekipe.... osobno, mislim da su to malo preideolizirane sinkronizirane laži
preideolizirane sinkronizirane laži? Daj mi to protumači...

Prije nego su je wiccani posudili karma kao takva postoji u Indijskim religijama - kao potpuni krug uzroka i posljedica opisanih u hinduističkim i budističkim filozofijama...

dakle, uredu, koristili su je Indijci.... Šiva, Višna... whatever.... ali po meni je to laž iz razloga što si sami krojim budućnost i samio se "reinkarniramo" jer karma "prosuđuje" kako čemo se vratiti u život... jednostavno odbijam u to vjerovati :|
The Bird of the Hermes is my name,
eating my wings to make me tame.
Post Reply