Kabala

Kabala, alkemija, hermetizam, organizacije, lože i redovi
User avatar
Sephirot
Posts: 132
Joined: Sat Sep 13, 2008 12:05 pm
Location: Zagreb
Contact:

ando wrote:>>Ukratko, vizualizacija NIJE vizualna sposobnost! Vi zapravo tokom vizualizacije ne vidite predmet vizualiziranja. Ako nešto vidite tada to više nije vizualizacija, već sposobnost vizije umnog oka.

citat sa stranice magija.knjigasjenki.com

e sad...sefirot mi je reko da trebam bas vidjeti to sto vizualiziram a u citatu pise da se nemora vidjeti zato sto je to onda već sposobnost vizije umnog oka...

i da pisalo je da je imaginacija isto sto i vizualizacija...

nego zanima me da li netko zna metodu kojom se moze razviti sposobnost vizije umnog oka???

da li je to mozda nesto tipa meditacije na trece oko ili tako nesto???
-Svašta piše na portalu magija.knjigasjenki.com s kojima se ne bi mogao složiti kao na što bi se autoriteti osobe fino nasmijali (ja nisam nikakav autoritet da se krivo ne pročita...).
Vizualna sposobnost izravno znači biti sposoban nešto vidjeti....sljepci i slabovidni imaju slabu vizualnu sposobnost. Vizualizacija je stvaranja slike u umu te proiciranja....kao da je doslovce vidimo što navode svi autori okultne filozofije. Poput nevidljivih prijatelja djece....
Khabs am Pekht, Knox om Pax, Lux in Tenebris
Igne Natura Renovatur Integra (I.N.R.I.)
________________________________________________________________
Be thy mind open unto the Higher, Be thy heart a Centre of Light, Be thy Body a Temple of the Rosy Cross
ando
Posts: 118
Joined: Fri Sep 12, 2008 9:22 pm

znaci po tvom imaginacija nije isto sto i vizualizacija???

ok a na koji nacin bas vizualizirati...ja sam pokusavo i sa zatvorenim ocima (stalno je crno...nikakve posebne boje) i sa otvorenim...mislim mogu zamislit ali bas vidjeti....
User avatar
Sephirot
Posts: 132
Joined: Sat Sep 13, 2008 12:05 pm
Location: Zagreb
Contact:

ando wrote:znaci po tvom imaginacija nije isto sto i vizualizacija???
-Vizualizacija je (bar po mom mišljenju) kontrolirano stvaranje slika uljevajući svoju energiju u navedeni cilj. Ipak je potrebna ipak određena snaga volje i vježbe vizualizacije da bi bilo što kvalitetnije i s ciljem....ne znam kako da izrazim riječima.
imaginacija je bliska vizualizaciji no imaginaciju smatram nekontroliranom, rasipanjem energije. No s druge strane ne mora biti. Obično se kaže za nevidljive izmišljene prijatelje djece....imaginarni prijatelji, imaju bujnu maštu...
No navedeno spada pod lingvistiku....
ok a na koji nacin bas vizualizirati...ja sam pokusavo i sa zatvorenim ocima (stalno je crno...nikakve posebne boje) i sa otvorenim...mislim mogu zamislit ali bas vidjeti....
-Vježba, vježba, vježba.....pokreni volju. stvori sam slike....objašnjavalo ti se i više nego dovoljno...
vježba....vježba.....vježba....
Khabs am Pekht, Knox om Pax, Lux in Tenebris
Igne Natura Renovatur Integra (I.N.R.I.)
________________________________________________________________
Be thy mind open unto the Higher, Be thy heart a Centre of Light, Be thy Body a Temple of the Rosy Cross
ando
Posts: 118
Joined: Fri Sep 12, 2008 9:22 pm

da da..znam objasnio si mi...
da si zamislim kruznicu tj prsten u prostoru i da ju smanjujem povecavam...
ili kuglu pa da ju drzim na ruci...shvacam
znaci sad bi samo to trebao jako željeti i ja bi stvarno vidio te oblike koje
sam zamislio...a doro

i da ovo sam vec probao vjezbati i vjezbati cu...
kao i meditaciju (ali na cakre)...
zato sto sam shvatio da bez toga nema dalje...
User avatar
Sephirot
Posts: 132
Joined: Sat Sep 13, 2008 12:05 pm
Location: Zagreb
Contact:

ando wrote:da da..znam objasnio si mi...
da si zamislim kruznicu tj prsten u prostoru i da ju smanjujem povecavam...
ili kuglu pa da ju drzim na ruci...shvacam
znaci sad bi samo to trebao jako željeti i ja bi stvarno vidio te oblike koje
sam zamislio...a doro

i da ovo sam vec probao vjezbati i vjezbati cu...
kao i meditaciju (ali na cakre)...
zato sto sam shvatio da bez toga nema dalje...
-Samo što mnogi odustaju iz razloga što se takve vježbe rade u nedogled i znaju postati užasno dosadne.....jedna vježbica se radi po nekoliko mjeseci, a čovjeku dosade već nakon dva tjedna.....
Zato mnogi ili srljaju u okultizam i više prakse bez treninga, razumjevanja i znanja pa se opeku ili vrlo brzo odustanu......
za ove koji se opeku nemam nikakvog žaljenja, tako im i treba.
Khabs am Pekht, Knox om Pax, Lux in Tenebris
Igne Natura Renovatur Integra (I.N.R.I.)
________________________________________________________________
Be thy mind open unto the Higher, Be thy heart a Centre of Light, Be thy Body a Temple of the Rosy Cross
ando
Posts: 118
Joined: Fri Sep 12, 2008 9:22 pm

evo mene opet sa pitanjima...ovako zanima me jedna stvar...
maditacija ne drvo zivota...da li je dosta meditirati samo na sfere sredisnjeg stupa pa da se stekne ravnoteza i neka visa svijest...ili...npr...ako u zivotu neke osobe ima previse agresije (povecano djelovanje geburaha) onda se meditira ne gedulah...pa se tako postize ravnoteza i visa svijest???


i da...shvatio sam da je svaka tarot karta povezana sa stazama mudrosti na drvetu zivota a svaka staza sa jednim hrbrejskim slovom...a koliko sam cuo svako slovo ima svoje znacenje...imaju li ta znacenja di napisana?
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

ando wrote:evo mene opet sa pitanjima...ovako zanima me jedna stvar...
maditacija ne drvo zivota...da li je dosta meditirati samo na sfere sredisnjeg stupa pa da se stekne ravnoteza i neka visa svijest...ili...npr...ako u zivotu neke osobe ima previse agresije (povecano djelovanje geburaha) onda se meditira ne gedulah...pa se tako postize ravnoteza i visa svijest???


i da...shvatio sam da je svaka tarot karta povezana sa stazama mudrosti na drvetu zivota a svaka staza sa jednim hrbrejskim slovom...a koliko sam cuo svako slovo ima svoje znacenje...imaju li ta znacenja di napisana?
Meditacija bi trebala teći po redu prema stazama, bez preskakanja. Od višeg prema nižem (duh vlada nad materijom). Spuštanje se vrši od višeg prema nižem (materijalnom). Proces je nazvan silazak munje ili silazak svijesti. Počinje se dakle od Ketera -11. staze koja ide preko Chokmaha pa sve redom do Malknuta. Postoje ukupno 32. staze, 22 slova. Svaka je staza pridružena jednoj tarot karti - na tome se i tarot bazira. Ako stignem postavit ću značenja pojedinog slova. (Uzmi Ključeve Arkana).
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

Sa pojedinom stazom radi se po mjesec dana u načelu (jedan dan jedna staza), ili koliko je već pojedincu potrebno, pa se tek na kraju kroz iskustvo i prolaz svim stazama, tehnika uobliči u cjelinu.
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
ando
Posts: 118
Joined: Fri Sep 12, 2008 9:22 pm

u biti shvatio sam da u knjizi "kabala novog doba imam znacenje pojedinog slova...

nego jel bi mi mogla mozda malo detaljnjije opisati tu tehniku silaska svijetlosti ili mi dati link di da procitam....

nisam te shvatio bas ono sa stazama pa zato pitam...

i jos nesto...ako se meditira na tarot karte...da li to odma znaci da se meditira i na drvo zivota tj staze (jer su karte i staze povezane)

hvala
Last edited by ando on Wed Oct 15, 2008 8:32 am, edited 1 time in total.
ando
Posts: 118
Joined: Fri Sep 12, 2008 9:22 pm

i da...koji je uopce cilj te vjezbe...sto bi se njenim prakticiranjem trebalo postici...?

hmmm cini mi se da nisu svi deckovi tarota jednako numerirani...vidim da je na drvu zivota na stazi od ketera do binaha karta sa brojem 1 tj. mag...u mom decku karta sa brojem jedan nije mag...nego kaos?
Post Reply