Kabala

Kabala, alkemija, hermetizam, organizacije, lože i redovi
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

Bolje je kupiti, da...
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
ando
Posts: 118
Joined: Fri Sep 12, 2008 9:22 pm

cekaj...kazes da kroz vizualizaciju tarot karata mozemo aktivirati energije pojedinih sfera??? zanimljivo
e sad...rekla si da se koncentriram na trece oko nakon promatranja karte...na koji nacin? sta necu izgubiti sliku karte ako se ujedno pokusavam koncentrirati na 3. oko?
User avatar
Sephirot
Posts: 132
Joined: Sat Sep 13, 2008 12:05 pm
Location: Zagreb
Contact:

emina wrote:Bolje je kupiti, da...
-Ne nije bolje kupiti. Svatko u bilo kojoj tradiciji će ti reći da ako je ikako moguće napraviti sam svoje alate da je to najbolje jer prilikom rada se svoja energija i kreativnost izražava te su te karte kao i oružje ili bilo koji predmet koji koristimo nakon posvećivanja daleko bliži praktikantu. Samo u slučaju da je onemogučena izrada onda u krajnju ruku kupiti.
Tarot karte je Crowley primjerice izradio sa Friede Harris svoj Tarot deck znači, radio je u paru. White je napravio svoj deck itd itd itd.

Osim toga, da nije važna izrada oružja i oruđa onda mnoge stranice okultnih knjiga ne bi bile prepune pojašnjavanja izrade Hrama. Naravno, što je bolje napravljen to je jača vibracija jer se mnogo više energije dalo za izradu.

I bolje je kupiti? Da te čuo bilo tko.... bah, zaista sam mislio da tvoji tekstovi imaju neku dubinu.
Khabs am Pekht, Knox om Pax, Lux in Tenebris
Igne Natura Renovatur Integra (I.N.R.I.)
________________________________________________________________
Be thy mind open unto the Higher, Be thy heart a Centre of Light, Be thy Body a Temple of the Rosy Cross
User avatar
Sephirot
Posts: 132
Joined: Sat Sep 13, 2008 12:05 pm
Location: Zagreb
Contact:

ando wrote:cekaj...kazes da kroz vizualizaciju tarot karata mozemo aktivirati energije pojedinih sfera??? zanimljivo
e sad...rekla si da se koncentriram na trece oko nakon promatranja karte...na koji nacin? sta necu izgubiti sliku karte ako se ujedno pokusavam koncentrirati na 3. oko?
A da kreneš od jednostavnijih i lakših vježbi?
Ako lakše i vježbe ne pređeš prvo, kako češ vizualizirati 4 arkanđela u različitim odorama i bojama s različitim oružjem, 4 pentagrama, povezujući krug, svoju veličinu u tom trenu, miris elemenata, heksagram nad sobom i cijeli univerzum s vibracijom bogoimena i to sve u isto vrijeme?

Rad sa kartama dolazi.....ohoho kasnije... na stupnju Zelatora ako se ne varam i karte su na stazama (32 puta mudrosti).
Khabs am Pekht, Knox om Pax, Lux in Tenebris
Igne Natura Renovatur Integra (I.N.R.I.)
________________________________________________________________
Be thy mind open unto the Higher, Be thy heart a Centre of Light, Be thy Body a Temple of the Rosy Cross
ando
Posts: 118
Joined: Fri Sep 12, 2008 9:22 pm

ok ok...znaci da sam napravim karte...ok samo mi reci koliko njih...vidio sam da pise da se radi s najmanje 35 kom... ko ce ih toliko nacrtati???
User avatar
Sephirot
Posts: 132
Joined: Sat Sep 13, 2008 12:05 pm
Location: Zagreb
Contact:

ando wrote:ok ok...znaci da sam napravim karte...ok samo mi reci koliko njih...vidio sam da pise da se radi s najmanje 35 kom... ko ce ih toliko nacrtati???
-Ima 5 simbola, dovoljno je svaki simbol na 5 karata što ti izađe na 25 karata.
-Tko će ih nacrtati? Tko je meni sagradio cijeli Hram? Sam sam. Naravno ne u jednom danu, ništa se ne radi u jednom danu....no za ove karte ti treba max 3 sata vremena.
Izrada (kako karata tako i svega drugoga) će te učiti i razvijati tvoju kreativnost, koncentraciju, samokontrolu,

Zapamti, malo je učitelja u fizičkom obliku i čak i oni su samo učenici. Pravi Učitelji nisu fizičkog oblika, a osim toga učitelj ne mora čak ni biti entitet nego sama situacija u kojoj se nađeš je učitelj samo je pitanje da li ćemo tu situaciju shvatiti kao učitelja i hoćemo li naučiti ono što nam se nudi. Zašto ovo pišem? Zato što za samu izradu treba vremena, treba pregnuti Volju i savladati ego koji nas usporava, treba upregnuti umnu snagu kao i fizičku da bi stvorili ono što želimo.
Kako misliš stvarati situacije i razmatrati više planove egzistencije ako ti se ne da obične karte napraviti. Kreativnosti trebamo davati mnogo značaja...
Upravo ono što nam se u raznim situacijama neda upravo tu treba upregnuti....
Sve u cilju Velikog Djela.
Khabs am Pekht, Knox om Pax, Lux in Tenebris
Igne Natura Renovatur Integra (I.N.R.I.)
________________________________________________________________
Be thy mind open unto the Higher, Be thy heart a Centre of Light, Be thy Body a Temple of the Rosy Cross
ando
Posts: 118
Joined: Fri Sep 12, 2008 9:22 pm

shvacam...u redu...evo izrezo sam 5 karti od hamer papira bijelog...e sad jel mogu pocet sa tih pet pa kad uspijem (ako uspijem) pogađat iz prve da povecam broj???
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

Sephirot wrote:
emina wrote:Bolje je kupiti, da...
-Ne nije bolje kupiti. Svatko u bilo kojoj tradiciji će ti reći da ako je ikako moguće napraviti sam svoje alate da je to najbolje jer prilikom rada se svoja energija i kreativnost izražava te su te karte kao i oružje ili bilo koji predmet koji koristimo nakon posvećivanja daleko bliži praktikantu. Samo u slučaju da je onemogučena izrada onda u krajnju ruku kupiti.
Tarot karte je Crowley primjerice izradio sa Friede Harris svoj Tarot deck znači, radio je u paru. White je napravio svoj deck itd itd itd.

Osim toga, da nije važna izrada oružja i oruđa onda mnoge stranice okultnih knjiga ne bi bile prepune pojašnjavanja izrade Hrama. Naravno, što je bolje napravljen to je jača vibracija jer se mnogo više energije dalo za izradu.

I bolje je kupiti? Da te čuo bilo tko.... bah, zaista sam mislio da tvoji tekstovi imaju neku dubinu.
Izrada tarot karata nije jednostavan posao, taman da osoba posjeduje izuzetne umjetnicke sposobnosti. Smatram da je potrebno u dubinu poznavati svaku stazu, simboliku, mitologiju, astrologiju, kabalistička obilježja itd...itd... U krajnju ruku velik posao za malog čovjeka :)
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
ando
Posts: 118
Joined: Fri Sep 12, 2008 9:22 pm

hh...nisamo govorili o izredi tarot karata nego o izradi zenerovih karata...
e sto se tarot karata tice...bio danas u algoritmu i imaju neke za 90 kn koje su neke male i ne cine mi se bas nesto...ostale su po 160 kn...malo preskupo
nego zanima me nesto...na nekim spilovima pise tarot a na nekim oracel?
kakvi su to oracel spilovi?
ando
Posts: 118
Joined: Fri Sep 12, 2008 9:22 pm

>>Ukratko, vizualizacija NIJE vizualna sposobnost! Vi zapravo tokom vizualizacije ne vidite predmet vizualiziranja. Ako nešto vidite tada to više nije vizualizacija, već sposobnost vizije umnog oka.

citat sa stranice magija.knjigasjenki.com

e sad...sefirot mi je reko da trebam bas vidjeti to sto vizualiziram a u citatu pise da se nemora vidjeti zato sto je to onda već sposobnost vizije umnog oka...

i da pisalo je da je imaginacija isto sto i vizualizacija...

nego zanima me da li netko zna metodu kojom se moze razviti sposobnost vizije umnog oka???

da li je to mozda nesto tipa meditacije na trece oko ili tako nesto???
Post Reply