Kabala

Kabala, alkemija, hermetizam, organizacije, lože i redovi
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

ando wrote:ok ali mene bas zanima ta vjezba sa gledista kabale pa ak znas ...
svejedno thx na odg
Uzmi Thoth tarot i po kartama radi vježbe vizualizacije, počni od garniture štapova, malih arkana, pa završi s velikom. Potom idi na tehniku "silazak svjetlosti" opisanu u knjizi Maje Mandić: Ključevi arkana. Potpuno se uživi u svaku kartu, u potpunosti nauči sva kabalistička obilježja karte, radi sa simbolima karte. Ubaci na dnevnoj bazi neki bio-energetski rad, jačanje aure i subtilnih tijela. Nije moguće razviti nikakvu sposobnost dok tijelo nema dovoljno veliku količinu energije. Kad je tijelo spremno (nekih dva - četiri tjedna svakodnevnog rada) sve će se odvijat samo od sebe. Silazak svjetlosti je po meni najbolja tehnika ove vrste. vrijedi probati.
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
ando
Posts: 118
Joined: Fri Sep 12, 2008 9:22 pm

hmmm..thot tarot je izmislio crowley..a doro
nego zar nemogu poceti sa vizualizacio sam obicnim kartam...mislim jel moraju biti tarot???
ako da sa kojim onda spilom poceti?
kako se radi vizualizacija...pogledam kartu pa vizualiziram?
sry na ovoliko pitanja ali ono...hh?

da li mi mozes reci neku metodu kako poceti sa vizualizacijom opcenito?

thx
User avatar
Sephirot
Posts: 132
Joined: Sat Sep 13, 2008 12:05 pm
Location: Zagreb
Contact:

ando wrote:hmmm..thot tarot je izmislio crowley..a doro
-I iz vedra neba pa u rebra....odma Thot Tarot.... Rider White-ov dek je jedan od najkvalitetnijih. Crowleyev je kvalitetan ali prednost dajem Rider Whiteov....
nego zar nemogu poceti sa vizualizacio sam obicnim kartam...mislim jel moraju biti tarot???
-Primi se Zenerovih karata......za početak je to daleko bolje i važnije. Da bi radio s Tarot kartama trebao bi se i upoznati kako sa Tarotom tako i sa podosta simbolistike....
Kod zenerovih karata pogađaš koja će karta proizači, a možeš i sam karte napraviti.
ako da sa kojim onda spilom poceti?
kako se radi vizualizacija...pogledam kartu pa vizualiziram?
sry na ovoliko pitanja ali ono...hh?
-Prvo promatraš kartu, pokušavaš je utisnuti u svijest, boje, simboli, značenja, korespodencije.....zatim stvaraš sliku u umu. Obrati pozornost na emocije i utiske koje dobivaš....
da li mi mozes reci neku metodu kako poceti sa vizualizacijom opcenito?

thx
Najbolje s geometrijskim simbolima. Vidiš oblik, zatvoriš oči i konstruiraš ga u umu. Okreneš se leđima i pokušaš vizualizirati (vidjeti oblik koji fizički ispred tebe ne postoji) oblik s kojim radiš.
Možeš raditi sa svime....sa oblicima, bojama....ali preporuka, nemoj raditi za početak s ljudima....
Khabs am Pekht, Knox om Pax, Lux in Tenebris
Igne Natura Renovatur Integra (I.N.R.I.)
________________________________________________________________
Be thy mind open unto the Higher, Be thy heart a Centre of Light, Be thy Body a Temple of the Rosy Cross
ando
Posts: 118
Joined: Fri Sep 12, 2008 9:22 pm

>>Okreneš se leđima i pokušaš vizualizirati (vidjeti oblik koji fizički ispred tebe >>ne postoji) oblik s kojim radiš

hmmm...ok znaci vidim casu okrenem se od case i pokusam vidjeti tu casu ispred sebe??? jel iam zatvorene ili otvorene oci?
User avatar
Sephirot
Posts: 132
Joined: Sat Sep 13, 2008 12:05 pm
Location: Zagreb
Contact:

ando wrote:>>Okreneš se leđima i pokušaš vizualizirati (vidjeti oblik koji fizički ispred tebe >>ne postoji) oblik s kojim radiš

hmmm...ok znaci vidim casu okrenem se od case i pokusam vidjeti tu casu ispred sebe??? jel iam zatvorene ili otvorene oci?
-od prilike. Možeš zatvorenima za početak ako ti je lakše no cilj je imati otvorene oči i "stvarati slike" ispred sebe.
Ovo s čašom je samo kao primjer, možeš bilo što.....rad motora ispod haube, mehanizam sata, rast biljke, kretanje biciklista.......naravno takve vizualizacije mogu biti kompliciranije jer se radi o kretnjama i sitnijim detaljima zato je i najbolje u početku jednostavnije oblike i geometrijske simbole.

Primjerice, nacrtaj krug na papir, promatraj ga, utisni ga u um, probaj ga iscrtati u zraku, praznom prostoru ispred sebe svojim umom (znači to više neće biti krug nego prsten no to je sad manje važno), okreći ga, povećavaj ga, smanjuj. Formiraj od njega kuglu, okreći je...igraj se s njom....ako ti je lakše probaj je "staviti na ruku".
Imaj mašte malo....
Khabs am Pekht, Knox om Pax, Lux in Tenebris
Igne Natura Renovatur Integra (I.N.R.I.)
________________________________________________________________
Be thy mind open unto the Higher, Be thy heart a Centre of Light, Be thy Body a Temple of the Rosy Cross
ando
Posts: 118
Joined: Fri Sep 12, 2008 9:22 pm

u redu ali me jedna stvar muci...recimo da vizualiziram krug na praznom zidu i sad zid bas vidim ocima i imam jasnu sliku a kad se vizualizira krug onda je on u umu da tako kazem ali ne manifestira se kao slika zida...na nacim da ga bas vidim nego ga vidim u mislima da se tak izrezim...jel to inace tako ili ga se bas mora viditi kao da se ocima gleda???
ando
Posts: 118
Joined: Fri Sep 12, 2008 9:22 pm

i da...Zenerove karte...jel vazno koje su velicine...kako ih napraviti...mislim jel ok ako simbole iscrtam prostorucno ili bas mora biti ravnalom???


http://www.psychicscience.org/esp3.aspx

to jel link jedne stranice na kojoj test sa tim kartama...zanima me da li to funkcionira ili ne...tj jesu li prave karte bolje?
User avatar
Sephirot
Posts: 132
Joined: Sat Sep 13, 2008 12:05 pm
Location: Zagreb
Contact:

ando wrote:u redu ali me jedna stvar muci...recimo da vizualiziram krug na praznom zidu i sad zid bas vidim ocima i imam jasnu sliku a kad se vizualizira krug onda je on u umu da tako kazem ali ne manifestira se kao slika zida...na nacim da ga bas vidim nego ga vidim u mislima da se tak izrezim...jel to inace tako ili ga se bas mora viditi kao da se ocima gleda???
-Prvo, ne na praznom zidu jer je zid kad ga gledamo 2d površina. Slažeš (vizualiziraš) oblike u praznom prostoru....u zraku.
I da, vizualiziraš ih kao da ih zaista vidiš, kao da zaista oni jesu tu.
i da...Zenerove karte...jel vazno koje su velicine...kako ih napraviti...mislim jel ok ako simbole iscrtam prostorucno ili bas mora biti ravnalom???
-Nemaš nimalo mašte? Malo kartona, neka klasična karta koja može poslužiti da napraviš kartu u određenoj veličini....a to da li češ raditi ručno ili sa trokutom i šestarom je tako nevažno....
http://www.psychicscience.org/esp3.aspx

to jel link jedne stranice na kojoj test sa tim kartama...zanima me da li to funkcionira ili ne...tj jesu li prave karte bolje?
-Ima takvih programa na netu koliko hočeš. Ne samo u vezi zenerovih karata nego opčenito.... no prednost dajem više tradicionalnim tehnikama (što ne znači da ću za geomanciju uzimati 3 kile pjeska da bi mogao koristitit tu tehniku...). Osobno volim osjetiti predmet....ovako preko neta mi je preplastično i još kad se sjetim da svaki program ima određeni algoritam ....jednostavno mi to nije prirodno.
Koliko su ti programi kvalitetni.....ne znam i nisam se nikad gnjavio s time...
Khabs am Pekht, Knox om Pax, Lux in Tenebris
Igne Natura Renovatur Integra (I.N.R.I.)
________________________________________________________________
Be thy mind open unto the Higher, Be thy heart a Centre of Light, Be thy Body a Temple of the Rosy Cross
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

ando wrote:hmmm..thot tarot je izmislio crowley..a doro
nego zar nemogu poceti sa vizualizacio sam obicnim kartam...mislim jel moraju biti tarot???
ako da sa kojim onda spilom poceti?
kako se radi vizualizacija...pogledam kartu pa vizualiziram?
sry na ovoliko pitanja ali ono...hh?

da li mi mozes reci neku metodu kako poceti sa vizualizacijom opcenito?

thx
Mislim da je dobro raditi isključivo s Tarot kartama zbog univerzalnih simbola koje naša podsvijest prepoznaje, pa tehnika dovodi do promjene svijesti brže nego druge tehnike vizualizacije, bez obzira da li ih prepoznaješ i možeš svjesno tumačiti.
Bit je u potpunosti na astralnoj razini doživjeti i osjetiti priču karte. Zašto smatram da je ova tehnika toliko kvalitetna? Jer svaka karta korespondira određenom serifotu i omogučava povezivanje s određenom energijom, spuštanje te energije prema malknutu i promjenu svjesti.
Nekoliko minuta gledaj kartu u cjelosti bez treptaja, potom zatvori oči i promatraj sliku u oku uma kao da je gledaš kroz prozor, koncentriraj se na čeonu čakru. Potom uđi u sliku, prođi kroz prozor, dodirni krajolik, kušaj bilje koje se tu nalazi, osjeti miris, zvuk, dodirni predmete, osjeti čvrstoću, teksturu svega na slici, doživi boje. Kad osjetiš sigurnost u okolišu u kojem se nalaziš idi dalje, istražuj, nadvladaj zapreke i uzmi nagradu iz određene sfere. Uvijek se kreće iz više sfere prema nižoj, duh vlada nad materijom.
Rezultat je među ostalim pojava proročkih snova, obično u obliku simbola, ili čak i vrlo jasnih i detaljnih slika (ako se usputno radi jačanje suptilnih tijela).
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
ando
Posts: 118
Joined: Fri Sep 12, 2008 9:22 pm

ok ali koliko sam skuzi treba napraviti najmanje 25 karti pa ko ce to raditi...kaj nije bolje kupiti ak negdje ima?
Post Reply