Kabala

Kabala, alkemija, hermetizam, organizacije, lože i redovi
ando
Posts: 118
Joined: Fri Sep 12, 2008 9:22 pm

tek sam poceo sa istrazivanjem...ali znam da ima 10 sfera (i das)....
i u svakoj od sfera je opet drvo zivota s tim da u gornje tri sfere se drvo sastoji od 10 sfera a u ostali sferama po 11 sfera..ako se ne varam

12. što je ain sof / ain sof aur

bezgranično ništavilo...istocnjacki naziv je nirvana...
iz toga je nasto keter a iz njega ostale sfere...

11. sfera ili das bi tebalo znaciti znanje...to je most od ne tako bozanskog do bozanskog...jer bez znanja se nemoze pristupiti bozankom...
User avatar
Sephirot
Posts: 132
Joined: Sat Sep 13, 2008 12:05 pm
Location: Zagreb
Contact:

ando wrote:tek sam poceo sa istrazivanjem...ali znam da ima 10 sfera (i das)....
i u svakoj od sfera je opet drvo zivota s tim da u gornje tri sfere se drvo sastoji od 10 sfera a u ostali sferama po 11 sfera..ako se ne varam

12. što je ain sof / ain sof aur

bezgranično ništavilo...istocnjacki naziv je nirvana...
iz toga je nasto keter a iz njega ostale sfere...

11. sfera ili das bi tebalo znaciti znanje...to je most od ne tako bozanskog do bozanskog...jer bez znanja se nemoze pristupiti bozankom...
-Nije DAS nego Da'at i nije razvijen. U ostalom, Sefer Yetzirah navodi da ima samo 10 s'firot.
-Kod Ain sof i ain sof aur si dosta blizu....
Khabs am Pekht, Knox om Pax, Lux in Tenebris
Igne Natura Renovatur Integra (I.N.R.I.)
________________________________________________________________
Be thy mind open unto the Higher, Be thy heart a Centre of Light, Be thy Body a Temple of the Rosy Cross
ando
Posts: 118
Joined: Fri Sep 12, 2008 9:22 pm

ok...jedno pitanje na koje nisam dobio odgovor u knjizi...
covjek koji izucava kabalu...koji je njegov cilj...uravnoteziti utjecaje pozitivnih i negativnih sfera u svom zivotu i to kroz tehnike i rutuale tj zivjeti zivot tako da se postepeno penje po srednjem stupu drva zivota...ili?

mislim jesam li dosao do dobrog zakljucka
User avatar
Sephirot
Posts: 132
Joined: Sat Sep 13, 2008 12:05 pm
Location: Zagreb
Contact:

ando wrote:ok...jedno pitanje na koje nisam dobio odgovor u knjizi...
covjek koji izucava kabalu...koji je njegov cilj...uravnoteziti utjecaje pozitivnih i negativnih sfera u svom zivotu i to kroz tehnike i rutuale tj zivjeti zivot tako da se postepeno penje po srednjem stupu drva zivota...ili?

mislim jesam li dosao do dobrog zakljucka
Cilj je Veliko Djelo. E sad....već znam slijedeće pitanje :) ....postati sin Boga po nekim stajalištima no dao si ovdje dobar odgovor.
Khabs am Pekht, Knox om Pax, Lux in Tenebris
Igne Natura Renovatur Integra (I.N.R.I.)
________________________________________________________________
Be thy mind open unto the Higher, Be thy heart a Centre of Light, Be thy Body a Temple of the Rosy Cross
ando
Posts: 118
Joined: Fri Sep 12, 2008 9:22 pm

e da...samo da kazem...bio sam danas u novoj arci i kupio knjigu "kabala novog doba"...nadam se da ce se isplatit...
User avatar
Sephirot
Posts: 132
Joined: Sat Sep 13, 2008 12:05 pm
Location: Zagreb
Contact:

ando wrote:e da...samo da kazem...bio sam danas u novoj arci i kupio knjigu "kabala novog doba"...nadam se da ce se isplatit...
Alan Richardson "Uvod u mističnu Kabalu" je dosta jednostavna knjiga s pojašnjenim pojmovima. Postoji na netu za skinut pa potraži ;)
Khabs am Pekht, Knox om Pax, Lux in Tenebris
Igne Natura Renovatur Integra (I.N.R.I.)
________________________________________________________________
Be thy mind open unto the Higher, Be thy heart a Centre of Light, Be thy Body a Temple of the Rosy Cross
ando
Posts: 118
Joined: Fri Sep 12, 2008 9:22 pm

imam tu knjigu...
ando
Posts: 118
Joined: Fri Sep 12, 2008 9:22 pm

nego...procito sam u jednoj knjizi da ima vjezba sa kojom se povecava povecava jasnovidnost (tj prdviđanje ishoda neke situacije)...kao vizualizira se crveni pentagram kod lijevog ramena i koncentrira se na tu vizualizaciju...da li je to netko probo i ima li svrhe????
i da pise da se pentagram MORA vizualizirati u uspravnom polozaju...sta ako se vizualizira u obrnutom????
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

ando wrote:nego...procito sam u jednoj knjizi da ima vjezba sa kojom se povecava povecava jasnovidnost (tj prdviđanje ishoda neke situacije)...kao vizualizira se crveni pentagram kod lijevog ramena i koncentrira se na tu vizualizaciju...da li je to netko probo i ima li svrhe????
i da pise da se pentagram MORA vizualizirati u uspravnom polozaju...sta ako se vizualizira u obrnutom????
Svaka vrsta vizualizacije, projekcija i meditacija uvelike potpomažu razvoju vidovitosti na ovaj ili onaj način.
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
ando
Posts: 118
Joined: Fri Sep 12, 2008 9:22 pm

ok ali mene bas zanima ta vjezba sa gledista kabale pa ak znas ...
svejedno thx na odg
Post Reply