Kabala

Kabala, alkemija, hermetizam, organizacije, lože i redovi
User avatar
Baphomet
Posts: 326
Joined: Thu Nov 15, 2007 10:19 am
Location: Pula
Contact:

Adonis wrote:
Baphomet wrote:
Adonis wrote:Praktičnu Kabalu proučavam sedamnaest godina i iz svog iskustva mogu potvrditi nenadmašnu snagu tog sustava kao sredstva osobne transformacije i dublje samospoznaje.
Proučavaš je već 17 godina?
Oprosti ali ja to nisam napisao i ja nemam takav stil pisanja. :? :?
Aha, pa kao sta kaze Gost, napisi bar izvor i stavi tekst u navodnike jer ovako se cini da si ti pisao.
Welcome twilight. Welcome blackness. Welcome inky night. Only in darkness can I see your soul.
User avatar
angelspring
Posts: 271
Joined: Fri Dec 21, 2007 10:12 am
Location: zadar
Contact:

bas se vec duze vremena pitam odakle je ustvari potekla kabala...mislim neznam nesto mi je tu mutno..nije da sam nesto proucavala, al bas bi htjela znati o njenom porijeklu...any one? :ugeek:
User avatar
jamagi
Posts: 120
Joined: Sat Oct 27, 2007 6:03 pm

angelspring wrote:bas se vec duze vremena pitam odakle je ustvari potekla kabala...mislim neznam nesto mi je tu mutno..nije da sam nesto proucavala, al bas bi htjela znati o njenom porijeklu...any one? :ugeek:
hm, ne kontam što ima biti mutno u porijeklu kabale? el moš pojasnit? :geek:

njeno porijeklo je nejasno, kao i od tarota.
mada ja osobno vjerujem da su oboje potekli iz egipatskog konteksta i naravno kroz stotine i stotine godina, doživjeli razvoje i promjene...
no, mislim da, kada se razmišlja o vrijednosti kabale kao psihološkog ustroja/sustava danas, pravo pitanje jest
koliko je zapravo suvremena psihologija izgurala/zamijenila drvo života i četiri razine postojanja (kabalu), što je to što je ostalo od kabale i što je to magično u njoj?
osim toga, mislim da su sefiroti ista stvar što i čakre.
dugačka je ruka masonska.
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

jamagi wrote: osim toga, mislim da su sefiroti ista stvar što i čakre.
Nisu iste, ali imaju poveznice.
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
angelspring
Posts: 271
Joined: Fri Dec 21, 2007 10:12 am
Location: zadar
Contact:

jamagi wrote:
angelspring wrote:bas se vec duze vremena pitam odakle je ustvari potekla kabala...mislim neznam nesto mi je tu mutno..nije da sam nesto proucavala, al bas bi htjela znati o njenom porijeklu...any one? :ugeek:
hm, ne kontam što ima biti mutno u porijeklu kabale? el moš pojasnit? :geek:

njeno porijeklo je nejasno, kao i od tarota.
mada ja osobno vjerujem da su oboje potekli iz egipatskog konteksta i naravno kroz stotine i stotine godina, doživjeli razvoje i promjene...
no, mislim da, kada se razmišlja o vrijednosti kabale kao psihološkog ustroja/sustava danas, pravo pitanje jest
koliko je zapravo suvremena psihologija izgurala/zamijenila drvo života i četiri razine postojanja (kabalu), što je to što je ostalo od kabale i što je to magično u njoj?
osim toga, mislim da su sefiroti ista stvar što i čakre.
pa da...zanima me odakle poticu te stvari, u biti od koje rase, ko ih je kreirao i s kojim ciljem? bojim se ako se doista upustim u proucavanje da cu zaglibit negdje gdje nebi htjela...pa eto ako je netko vec zaglibio negdje u tom kontekstu da iznese svoja iskustva, misljenje i znanje bilo bi lijepo :) da ne moram ja :D mutno mi je to sto vidim da je mocna, da je opstala do danas a imam neki otpor prema njoj....neka negativa neznam, a ja svojoj intuiciji vjerujem...
User avatar
Gost
Dežurni slastičar
Posts: 475
Joined: Sat Nov 10, 2007 9:06 pm
Contact:

Sa Kabalom oprezno
Prenosi se samo i jedino usmenim putem.
Illuminata Ultima
Iesus Nazarenus Rex Iudaeorum (I.N.R.I.)
User avatar
angelspring
Posts: 271
Joined: Fri Dec 21, 2007 10:12 am
Location: zadar
Contact:

Gost wrote:Sa Kabalom oprezno
Prenosi se samo i jedino usmenim putem.
zasto?
User avatar
Gost
Dežurni slastičar
Posts: 475
Joined: Sat Nov 10, 2007 9:06 pm
Contact:

angelspring wrote:
Gost wrote:Sa Kabalom oprezno
Prenosi se samo i jedino usmenim putem.
zasto?
Što zašto? :D
Prva ili druga konstatacija
Illuminata Ultima
Iesus Nazarenus Rex Iudaeorum (I.N.R.I.)
User avatar
angelspring
Posts: 271
Joined: Fri Dec 21, 2007 10:12 am
Location: zadar
Contact:

Gost wrote:
angelspring wrote:
Gost wrote:Sa Kabalom oprezno
Prenosi se samo i jedino usmenim putem.
zasto?
Što zašto? :D
Prva ili druga konstatacija
ma ko ce meni to usmeno prenjet molimte, zasto treba bit oprezan iz kojih razloga...nemzes mi konstatirat i ne potkrijepit nicim to sto si rekao...objasni radi cega treba bit oprezan, koje su moguce opasnosti, sta se postize, i zasto usmeno?
User avatar
Gost
Dežurni slastičar
Posts: 475
Joined: Sat Nov 10, 2007 9:06 pm
Contact:

angelspring wrote: ma ko ce meni to usmeno prenjet molimte, zasto treba bit oprezan iz kojih razloga...nemzes mi konstatirat i ne potkrijepit nicim to sto si rekao...objasni radi cega treba bit oprezan, koje su moguce opasnosti, sta se postize, i zasto usmeno?
Zašto, zašto, zašto, zašto ? !?
Zato.
Illuminata Ultima
Iesus Nazarenus Rex Iudaeorum (I.N.R.I.)
Post Reply