Kabalisticki rituali

Kabala, alkemija, hermetizam, organizacije, lože i redovi
ando
Posts: 118
Joined: Fri Sep 12, 2008 9:22 pm

okrenuti cu se na istok...e sad zato nisam siguran ali mislim da ima veze sa arkanđelima (mislim da je za istok rafael)...
User avatar
Sephirot
Posts: 132
Joined: Sat Sep 13, 2008 12:05 pm
Location: Zagreb
Contact:

ando wrote:okrenuti cu se na istok...e sad zato nisam siguran ali mislim da ima veze sa arkanđelima (mislim da je za istok rafael)...
-E vidiš. Ovo koji je jedan od jednostavnijih rituala i praksi kod kojem koliko znam se ne bi zahebo opet ne poznaješ u potpunosti. Nije to problem no ako se nenauči na nižim stvarima....zajurit češ se na više i to se jako često događa. Zato sam ti i rekao da čitaš čitaš i čitaš.... razumijem da pitaš no bez tona progutanih knjiga, vlastitih zabilješki, nekih osnovnih elemenata...poznavanja rituala koje namjeravaš izvoditi.....nema govora o praksi...

Da, okrenut češ se na istok no ima veze sa suncem.
Kad uđeš u Hram, okreni se prema istoku. Ispred tebe je Rafael, zrak, mač, bijela boja. Iza tebe je Gabriel, voda, kalež, plava boja. S desna ti je Mihael, vatra, štap, crvena boja. S lijeva ti je Auriel, zemlja, pentagram, zelena boja.

Razmotri simbolistiku sunca.....mislim da češ uloviti onaj zašto.
Khabs am Pekht, Knox om Pax, Lux in Tenebris
Igne Natura Renovatur Integra (I.N.R.I.)
________________________________________________________________
Be thy mind open unto the Higher, Be thy heart a Centre of Light, Be thy Body a Temple of the Rosy Cross
ando
Posts: 118
Joined: Fri Sep 12, 2008 9:22 pm

ok...znaci polozaj je isti kao i kod rituala pentagrama...
ok...pa cuj...posluso sam te donekle i poceo citati...nisu to vise ona bas "sirova" pitanja kao na pocetki...zar ne? budem pogledo simboliku sunaca...
a zar nebi bilo jednostavnije da si mi napiso kaj :D tream znat o kabalistickom krizu pa da ne postavljam ovih bezbroj pitanja...hhhh...svejedno hvala :D
User avatar
Sephirot
Posts: 132
Joined: Sat Sep 13, 2008 12:05 pm
Location: Zagreb
Contact:

ando wrote:ok...znaci polozaj je isti kao i kod rituala pentagrama...
ok...pa cuj...posluso sam te donekle i poceo citati...nisu to vise ona bas "sirova" pitanja kao na pocetki...zar ne? budem pogledo simboliku sunaca...
a zar nebi bilo jednostavnije da si mi napiso kaj :D tream znat o kabalistickom krizu pa da ne postavljam ovih bezbroj pitanja...hhhh...svejedno hvala :D
-Ti bi sve na pladnju pa da uzimaš što ti i koliko paše, a ostalo da odbaciš....
Vidiš, put je težak tako da se treba truditi.
U ostalom, traženje, proučavanje (....) je bitno jer čak i samim istraživanjem i krvljenjem da nešto shvatiš, što može često doći i nakon nekoliko godina, napreduješ jer stečeš iskustvo, vježbaš strpljivost.....

Ajde, pogledaj što sve simbolizira sunce, što je sunce, uz što se sve veže.... možemo i ovdje :)
Khabs am Pekht, Knox om Pax, Lux in Tenebris
Igne Natura Renovatur Integra (I.N.R.I.)
________________________________________________________________
Be thy mind open unto the Higher, Be thy heart a Centre of Light, Be thy Body a Temple of the Rosy Cross
ando
Posts: 118
Joined: Fri Sep 12, 2008 9:22 pm

stvar je sam u tom da kaj god ti kazem ti imas jos neko pitanje(tipa ovo za sunce)...na koje trazis odg a ja neznam sva pitanja....zato sam to trazio da ne ispitujem stalno...
User avatar
Sephirot
Posts: 132
Joined: Sat Sep 13, 2008 12:05 pm
Location: Zagreb
Contact:

ando wrote:stvar je sam u tom da kaj god ti kazem ti imas jos neko pitanje (tipa ovo za sunce)...na koje trazis odg a ja neznam sva pitanja....zato sam to trazio da ne ispitujem stalno...
-Da li bi sebi postavio sva pitanja i da li si siguran da znaš dovoljno da počneš prakticirati? Samo daj....
Postavio sam ti vrlo jednostavno pitanje koje je vezano za ovu temu i koje mislim da je važno.

Drugi hint, vezan za ovo o čem govorimo.... pogledaj o solarnim božanstvima.
Khabs am Pekht, Knox om Pax, Lux in Tenebris
Igne Natura Renovatur Integra (I.N.R.I.)
________________________________________________________________
Be thy mind open unto the Higher, Be thy heart a Centre of Light, Be thy Body a Temple of the Rosy Cross
ando
Posts: 118
Joined: Fri Sep 12, 2008 9:22 pm

daj molim te ak imas vremena da mi napises sve o kabalistickom krizu....vidim da dosta znas i cini mi se nekako da su ti tvoji podaci tocni...
nebi ti dosadivo ali di god citam o tom ritualu skoro svugdje pise drugacije...
User avatar
Sephirot
Posts: 132
Joined: Sat Sep 13, 2008 12:05 pm
Location: Zagreb
Contact:

Kabalistički križ, u kratko, kao što sam ti već rekao je dovođenje svijetlosti u vlastito auričko polje, (samo)posvećivanje. Ono što sam ti govorio o suncu, sunce je korespodencijski u Tifareth-u, centar ravnoteže u kojem stoluju solarna božanstva (tako u kršćanskim mističnim krugovima navode da je to mjesto Isusa, samo kao primjer).
Privlačenjem solarne energije u križanju posvećujemo se, po kršćanskoj kabali s Ocem i Sinom, no slična stvar je i kod Hermetičkih redova što se mora primjetiti u mitologijama vezanim za Oca (Sunce) i Sina. Poput Ozirisa i Horusa (često češ se susretati s ova dva božanstva u teoriji i praksi) teza je u potpunosti ista kao i s rečenicom ispred.
S druge strane, što je Baphomet negdje na ovom forumu koliko sam primjetio, naveo, uzimanje poze Boga i istovjećujući se s njim.

-Meditiraj koliko misliš da ti je potrebno da smiriš um i opustiš tijelo i u potpunoj predanosti, koncentraciji, usredotočenosti izvedi kabalistički križ. On nije težak, te prethodi i slijedi LBRP-u (rit. pent.). Ne možeš se zeznuti s njim nego početne prakse služe da se nauči i trenira za daljnje radove.... (primjerice strpljivost, koncentraciju itd. što sam ti rekao da sam primjetio, a da nije baš dobra stvar.....).

I dalje čitaj, čitaj i čitaj
Khabs am Pekht, Knox om Pax, Lux in Tenebris
Igne Natura Renovatur Integra (I.N.R.I.)
________________________________________________________________
Be thy mind open unto the Higher, Be thy heart a Centre of Light, Be thy Body a Temple of the Rosy Cross
ando
Posts: 118
Joined: Fri Sep 12, 2008 9:22 pm

ok puno puno hvala na odgovoru...znaci kab. kriz sluzi za dovlacenje svjetlosti u auru tj. za samoposvećivanje...zanimljivo...
e sad jos samo nesto...nigdje nisam nasao kako se tocno molitva izgovara...da li se izgovara kao sto se pise (ateh, malkuth, ve gedulah, ve geburah, le olam, amen) ili nekako drukcije...i da primjetio sam da neki ne koriste malkuth nego neku drugu rijec...e sad kako to?
da li je u redu ako se malkuth koristi kada se tjekom rituala dotaknu prsa?
inace dok sam citao na internetu saznao sam da je kab. kriz dobar za smirivanje u razlicitim situacijama kada je covjek pod stresom...tocno???
i jos nesto...ako se recimo prestanem baviti proucavanjem kabale i pocnem nesto drugo proucavati....hoce li taj ritual i dalje funkcijonirati(mozda malo glupo pitanje ali eto) i da li ga je pozeljno recimo koristiti i kod prakticiranja wicce ili takovih drugih "ucenja" ??

i sad jos samo jedno pitnaje vezano za magiju...prijatelj mi je rekaa da je poznato da ako se netko pocne baviti magijom da on izgubi nesto u zivotu?
da li je to tako? tipa oko za oko???
User avatar
Sephirot
Posts: 132
Joined: Sat Sep 13, 2008 12:05 pm
Location: Zagreb
Contact:

ando wrote:ok puno puno hvala na odgovoru...znaci kab. kriz sluzi za dovlacenje svjetlosti u auru tj. za samoposvećivanje...zanimljivo...
e sad jos samo nesto...nigdje nisam nasao kako se tocno molitva izgovara...da li se izgovara kao sto se pise (ateh, malkuth, ve gedulah, ve geburah, le olam, amen) ili nekako drukcije...i da primjetio sam da neki ne koriste malkuth nego neku drugu rijec...e sad kako to?
-Da samo izgovor je vibracijski....moraš vibrirati ne je suhoparno izgovarati. Neki ne koriste Malkut nego recimo Aivass no to je Thelemitska verzija kao što oni rade s šakom stisnutom u "figu"....te sitnice variraju i trebaju se razumjeti zašto netko baš tako radi.
da li je u redu ako se malkuth koristi kada se tjekom rituala dotaknu prsa?
-Thelemiti dodiruju spolni organ...no to je njihova tehnika. Ono što je važno je da se vizualizira kako svijetlo ide i Ketera prema Malkutu kad dodirneš prsa.
inace dok sam citao na internetu saznao sam da je kab. kriz dobar za smirivanje u razlicitim situacijama kada je covjek pod stresom...tocno???
-Da, no to se radi mentalno, a mentalno se radi tek kad se ritual toliko zna da se može raditi samo mentalno, a ne fizički. Do tada se radi i fizički i mentalno uživljavajući se u vizualizaciju
i jos nesto...ako se recimo prestanem baviti proucavanjem kabale i pocnem nesto drugo proucavati....hoce li taj ritual i dalje funkcijonirati(mozda malo glupo pitanje ali eto) i da li ga je pozeljno recimo koristiti i kod prakticiranja wicce ili takovih drugih "ucenja" ??
-Naravno da hoće....no to je već tematika tzv. kaotike.
Mnogi su i dan danas mješaju tehnike, a i ja sam iako mi je hermetička kabala najbliža i po meni najkvalitetnija.
i sad jos samo jedno pitnaje vezano za magiju...prijatelj mi je rekaa da je poznato da ako se netko pocne baviti magijom da on izgubi nesto u zivotu?
da li je to tako? tipa oko za oko???
-Da, izgubiš.....glupe prijatelje. Odbaciš glupost i idiotizam.
Svašta se priča no ako ti netko neš kaže, pa čak i ja, ne uzimaj zdravo za gotovo......istražuj, čitaj i promatraj pogotovo autoritete u određenom području.
Pitaj prijatelja na što je mislio pod ovime. Ono što je pametnije reći je da sam, zbog pokušaja asketizma unutar društva ograničavati ili testirati sebe.
Khabs am Pekht, Knox om Pax, Lux in Tenebris
Igne Natura Renovatur Integra (I.N.R.I.)
________________________________________________________________
Be thy mind open unto the Higher, Be thy heart a Centre of Light, Be thy Body a Temple of the Rosy Cross
Post Reply