Kabalisticki rituali

Kabala, alkemija, hermetizam, organizacije, lože i redovi
ando
Posts: 118
Joined: Fri Sep 12, 2008 9:22 pm

evo izveo sam do sad kab. kriz 2 puta...
cini mi se da je dosta koristan...osim dovlacenja svjetlosti u auru( za koje jos nisam siguran sto tocno znaci tj. sto je svrha dovlacenja svjetlosti) cini mi se da dosta razvija koncentraciju i vizualizaciju koje su temenji daljnjeg proucavanja magija i mistike...
User avatar
Sephirot
Posts: 132
Joined: Sat Sep 13, 2008 12:05 pm
Location: Zagreb
Contact:

ando wrote:evo izveo sam do sad kab. kriz 2 puta...
cini mi se da je dosta koristan...osim dovlacenja svjetlosti u auru( za koje jos nisam siguran sto tocno znaci tj. sto je svrha dovlacenja svjetlosti) cini mi se da dosta razvija koncentraciju i vizualizaciju koje su temenji daljnjeg proucavanja magija i mistike...
-Od dva puta sumnjam da si išta mogao primjetiti..... ako su praktičari koje danas više ili manje uzimamo kao autoritete poput Regardiea, Crowleya, Bardona, Fortune i inih...nisu u dva pokušaja na početku nešto osjetili nego tek mukotrpnim radom KROZ GODINE I GODINE, prosto sumnjam da je kod tebe nešto drugačije.

Prvo, pazi da ti se ne razvije tzv. mesijanski kompleks, kao ni mišljenje da si po ičemu posebniji od bilo koga drugoga (a takve stvari se događaju praktičarima i trebali bi biti toga svijesni i sami sebe udariti po prstima ako primjete navedeno) jer to ti je prva karta prema dole.
U ostalom, sam kažeš da ne razumiješ što znači samo dovlačenje svijetlosti u svoj prostor, u svoju auru....
Khabs am Pekht, Knox om Pax, Lux in Tenebris
Igne Natura Renovatur Integra (I.N.R.I.)
________________________________________________________________
Be thy mind open unto the Higher, Be thy heart a Centre of Light, Be thy Body a Temple of the Rosy Cross
ando
Posts: 118
Joined: Fri Sep 12, 2008 9:22 pm

nisam ja reko da sam ja sad nesto osjetio(jer nisam)...rekao sam da mi se cini da je dosta korisno...
i da...ne razumijem tocno to dovlacenje svjetlosti u auru...
jel ima to veze sa onim da kao losi ljudi imaju tamne aure a dobri svjetle(ili su to samo gluposti) ?
Gwydion
Posts: 300
Joined: Tue Oct 16, 2007 11:18 pm

Kabalisrtički krst je mnogo ozbiljnija stvar nego što to ljudi misle. Recimo korišten je za blagosiljanje svete vode, npr, On u osnovi balansira razlićite aspekte naše Duše i potrebno ga je raditi.
User avatar
Sephirot
Posts: 132
Joined: Sat Sep 13, 2008 12:05 pm
Location: Zagreb
Contact:

Gwydion wrote:Kabalisrtički krst je mnogo ozbiljnija stvar nego što to ljudi misle. Recimo korišten je za blagosiljanje svete vode, npr, On u osnovi balansira razlićite aspekte naše Duše i potrebno ga je raditi.
-Dobro rečeno... ;) U ostalom, da bi mogli raditi na Velikom Djelu balans je od iznimne važnosti... ;)
Khabs am Pekht, Knox om Pax, Lux in Tenebris
Igne Natura Renovatur Integra (I.N.R.I.)
________________________________________________________________
Be thy mind open unto the Higher, Be thy heart a Centre of Light, Be thy Body a Temple of the Rosy Cross
User avatar
Sephirot
Posts: 132
Joined: Sat Sep 13, 2008 12:05 pm
Location: Zagreb
Contact:

ando wrote:nisam ja reko da sam ja sad nesto osjetio(jer nisam)...rekao sam da mi se cini da je dosta korisno...
i da...ne razumijem tocno to dovlacenje svjetlosti u auru...
jel ima to veze sa onim da kao losi ljudi imaju tamne aure a dobri svjetle(ili su to samo gluposti) ?
-Tako navode da tamnije aure imaju loši ljudi no aura se mjenja i po raspoloženju dok neki djelovi aure zadržavaju određenu boju ovisno o duhovnosti.....rupe na auri označvaju bolest na tom području.
Dovlačenje svijetlosti u auru, dobro si primjetio jest za osvijetljavanje aure, samoposvećenje i opći razvoj.
Nakon dužeg perioda češ i osjetiti i aurička polja te svijetlost koju privlačiš i radiš s njom....
Khabs am Pekht, Knox om Pax, Lux in Tenebris
Igne Natura Renovatur Integra (I.N.R.I.)
________________________________________________________________
Be thy mind open unto the Higher, Be thy heart a Centre of Light, Be thy Body a Temple of the Rosy Cross
Gwydion
Posts: 300
Joined: Tue Oct 16, 2007 11:18 pm

Samo mislim da mi ovde, tehnički, generalizujemo neke stvari. Aura je jedno, kao skup svetlosnih tela, a Sfera senzacija gde se zapravo i radi pravi okultni rad je nešto odvojeno. Disstinkcija tih stvari i znanje kako se zapravo sa tim radi jeste ključ uspeha u okultnom radu...po meni.
User avatar
Sephirot
Posts: 132
Joined: Sat Sep 13, 2008 12:05 pm
Location: Zagreb
Contact:

Gwydion wrote:Samo mislim da mi ovde, tehnički, generalizujemo neke stvari. Aura je jedno, kao skup svetlosnih tela, a Sfera senzacija gde se zapravo i radi pravi okultni rad je nešto odvojeno. Disstinkcija tih stvari i znanje kako se zapravo sa tim radi jeste ključ uspeha u okultnom radu...po meni.
-Jest kolega, no zaboravljate na to da ništa nije razdvojeno....svaka sfera sva tjelesa i sve sfere su povezane te svaka promjena se izražava i na drugim sferama (kako je gore tako je i dole....Hermesov zakon i osnovica hermetizma te okultnih radova).... ;)
Khabs am Pekht, Knox om Pax, Lux in Tenebris
Igne Natura Renovatur Integra (I.N.R.I.)
________________________________________________________________
Be thy mind open unto the Higher, Be thy heart a Centre of Light, Be thy Body a Temple of the Rosy Cross
zero333
Posts: 14
Joined: Fri Feb 19, 2010 2:23 pm

Slazem se sa prethodnim izjavama (nekim) ali smatram da Kabalisticki krst zapravo uvod u veci rad, takodje po vecini praktikanata zapadnog okultizma potrebno ga je raditi svakodnevno duzi period pre prelaska na drugi ritualni rad i vezbe na primer ja sam ga radio svakodnevno 8 meseci pre prvog izvodjenja Terajuce Rituala Pentagrama. Posle izvesnog vremena pocinju da se javljaju fizicke manifestacije ali i ne morajua (osecaj topline i strujanja) u odredjenim delovima tela. Kod Mog prijatelja sa kojim sam zapoceo zajedno ovu vezbu osecaj se javio posle nedelju dana, moram priznati da sam tada bio ljubomoran dok sam ja sasvim blag osecaj toplote i strujanja doziveo dosta dosta kasnije :)
Post Reply