Kabalisticki rituali

Kabala, alkemija, hermetizam, organizacije, lože i redovi
ando
Posts: 118
Joined: Fri Sep 12, 2008 9:22 pm

kao prvo da pozz sve na ovom forumu...
e ovako...nitko nije spomenuo kabalisticke rituale, pa me zanima da li netko zna nesto i o njima...?
i da...da li ima koristi prakticirati sam kabalisticki križ???
User avatar
Sephirot
Posts: 132
Joined: Sat Sep 13, 2008 12:05 pm
Location: Zagreb
Contact:

ando wrote:kao prvo da pozz sve na ovom forumu...
e ovako...nitko nije spomenuo kabalisticke rituale, pa me zanima da li netko zna nesto i o njima...?
i da...da li ima koristi prakticirati sam kabalisticki križ???
-Nisam ti rekao da prije ikakve prakse trebaš pročitati tone materijala.... u suprotnom, bolje je zaigrati ruski rulet (sa svim mecima u bubnju)....
Khabs am Pekht, Knox om Pax, Lux in Tenebris
Igne Natura Renovatur Integra (I.N.R.I.)
________________________________________________________________
Be thy mind open unto the Higher, Be thy heart a Centre of Light, Be thy Body a Temple of the Rosy Cross
ando
Posts: 118
Joined: Fri Sep 12, 2008 9:22 pm

reko si...ali mene zanima odg na to pitanje i nadam se da ce mi netko odg...i da....poceo sam citati onu knjigu "uvod u misticnu kabalu"...
cini se dosta dobra samo su mi neke stvari malo nejasne...recimo...
shvatio sam sto je gedulah i geburah ali dio ostalih sfera nije bas najjasnije objasnjen..i da cini mi se da se po toj knjizi dosta brzoi prelazi na neke prakse...ne odma rituale ali prakse da...

i da kabalisticki kriz sluzi za zastitu jel tako?
User avatar
Sephirot
Posts: 132
Joined: Sat Sep 13, 2008 12:05 pm
Location: Zagreb
Contact:

ando wrote:reko si...ali mene zanima odg na to pitanje i nadam se da ce mi netko odg...i da....poceo sam citati onu knjigu "uvod u misticnu kabalu"...
cini se dosta dobra samo su mi neke stvari malo nejasne...recimo...
shvatio sam sto je gedulah i geburah ali dio ostalih sfera nije bas najjasnije objasnjen..i da cini mi se da se po toj knjizi dosta brzoi prelazi na neke prakse...ne odma rituale ali prakse da...

i da kabalisticki kriz sluzi za zastitu jel tako?
-Da, kao i za dovlačenje svijetlosti u svoju auru.....
gedulah i geburah su sefirotu koji su u razini ramena....
Khabs am Pekht, Knox om Pax, Lux in Tenebris
Igne Natura Renovatur Integra (I.N.R.I.)
________________________________________________________________
Be thy mind open unto the Higher, Be thy heart a Centre of Light, Be thy Body a Temple of the Rosy Cross
ando
Posts: 118
Joined: Fri Sep 12, 2008 9:22 pm

hvala na odg...to sam shvatio.....gadulah je kao sila stvaranja (milosrđe) ali kad prede granicu geburah je unistava(moc)
ali druge mi nisu jasne...
User avatar
Sephirot
Posts: 132
Joined: Sat Sep 13, 2008 12:05 pm
Location: Zagreb
Contact:

ando wrote:hvala na odg...to sam shvatio.....gadulah je kao sila stvaranja (milosrđe) ali kad prede granicu geburah je unistava(moc)
ali druge mi nisu jasne...
A da kreneš od Malkuta? Nekako je logičnije....i najbliži je zemlji jer i sam označava zemlju.
Khabs am Pekht, Knox om Pax, Lux in Tenebris
Igne Natura Renovatur Integra (I.N.R.I.)
________________________________________________________________
Be thy mind open unto the Higher, Be thy heart a Centre of Light, Be thy Body a Temple of the Rosy Cross
ando
Posts: 118
Joined: Fri Sep 12, 2008 9:22 pm

ok...nije mi jasna jedna stvar..ako kazes da kabalisticki kriz sluzi za dovlacenje svjetla u auru...zanima me sto je tu lose i zato da to ne pocnem prakticirati...(ne planiram jos)?

mislim cuo sam jedino da je vazno da se vizualizira i da se u pravilnom (donekle) tonalitetu izgovaraju rijeci...a cini mi se da o tom tonalitetu necu nauciti iz knjig...

pa stoga ponavljam pitanje...zasto to ne raditi?

nevidim opasnos a i sam kazes da dovlaci svjtlost...
i negdje sam procito da je to nesto kao prvi ritual koji bi se trbo prakticirat...
User avatar
Sephirot
Posts: 132
Joined: Sat Sep 13, 2008 12:05 pm
Location: Zagreb
Contact:

ando wrote:ok...nije mi jasna jedna stvar..ako kazes da kabalisticki kriz sluzi za dovlacenje svjetla u auru...zanima me sto je tu lose i zato da to ne pocnem prakticirati...(ne planiram jos)?
-Govorim opčenito o praksi. Da bi se prakticiralo, treba se znati sve o ritualu koji se radi. Svaki simbol, svako slovo, svaku riječ, svaki element, u potpunosti sve što se i kako koristi kao i valjan razlog jer materijalno i moć nije razlog za ništa osim za metak.
mislim cuo sam jedino da je vazno da se vizualizira i da se u pravilnom (donekle) tonalitetu izgovaraju rijeci...a cini mi se da o tom tonalitetu necu nauciti iz knjig...
-Našao sam na netu o tome, a od čovjeka koji je to postavio na net smatram u redu....no iz knjiga je to nemoguće shvatiti.
pa stoga ponavljam pitanje...zasto to ne raditi?

nevidim opasnos a i sam kazes da dovlaci svjtlost...
i negdje sam procito da je to nesto kao prvi ritual koji bi se trbo prakticirat...
-To da......no ako bi prakticirao, reci mi onda da li razumiješ kabalistički križ u potpunosti? Praksa, od samog početka, te mora naučiti da ne jurcaš, da ne budeš polovičan, da ne budeš nekvalitetan....

Neće se niš desiti ako probaš no to su osnovne prakse koje su temelj.
Khabs am Pekht, Knox om Pax, Lux in Tenebris
Igne Natura Renovatur Integra (I.N.R.I.)
________________________________________________________________
Be thy mind open unto the Higher, Be thy heart a Centre of Light, Be thy Body a Temple of the Rosy Cross
ando
Posts: 118
Joined: Fri Sep 12, 2008 9:22 pm

koliko sam do sad procito...kab.kriz je kabalisticki nacin krizanja...ujedno i molitva...koja bi zvucala od prilike ovako " ui me istine, moći i ljubavi. Amen zauvjek" (iz knjige "kabala novog doba")

i jos znam da se izgovarjuci glasove u kab. krizu stvaraju vibracije koje revitaliziraju stanice u citavom tjelu...

je li to dovoljno da pocem bar sa tim ritualom?
User avatar
Sephirot
Posts: 132
Joined: Sat Sep 13, 2008 12:05 pm
Location: Zagreb
Contact:

ando wrote:koliko sam do sad procito...kab.kriz je kabalisticki nacin krizanja...ujedno i molitva...koja bi zvucala od prilike ovako " ui me istine, moći i ljubavi. Amen zauvjek" (iz knjige "kabala novog doba")

i jos znam da se izgovarjuci glasove u kab. krizu stvaraju vibracije koje revitaliziraju stanice u citavom tjelu...

je li to dovoljno da pocem bar sa tim ritualom?
točnije koliko sam imao prilike vidjeti na više mjesta izraz posvećivanja prilikom križanja ide "tvoje je kraljevstvo (malkut), ljubav i moć u vijekove. amen".

Ajde pitanje...prema kamo češ se okrenuti prilikom križanja i zašto...
Khabs am Pekht, Knox om Pax, Lux in Tenebris
Igne Natura Renovatur Integra (I.N.R.I.)
________________________________________________________________
Be thy mind open unto the Higher, Be thy heart a Centre of Light, Be thy Body a Temple of the Rosy Cross
Post Reply