Osobine i kvalitete magova

Kabala, alkemija, hermetizam, organizacije, lože i redovi
User avatar
Gost
Dežurni slastičar
Posts: 475
Joined: Sat Nov 10, 2007 9:06 pm
Contact:

emina wrote:
Gost wrote: Vještica moćna u društvu i na visokom položaju: Hillary Clinton.
Mislim da su Hillary nazvali vješticom zbog nekih drugih stvari :mrgreen:
Tužno je što ja znam gdje je i od koga inicirana, a ti ne znaš. No nije niti bitno.
Illuminata Ultima
Iesus Nazarenus Rex Iudaeorum (I.N.R.I.)
User avatar
Bezlični
Posts: 125
Joined: Mon Dec 24, 2007 12:30 pm

willow wrote:Netko očito nije shvatio. Boginja definitivno od mene ne traži da budem kuš kad me se trpa na psihijatriju. Imam ja tolerancije, do one mjere dok me netko ne napadne. Drugi obraz za mene ne postoji. Osim toga tvoje izražavanje je ispod svake kritike. Čitala sam i neke tvoje druge postove i ne samo da su na rubu psovki nego i jesu psovke. Pa ako to paše tvojim kamaradima...meni ne paše. I nemam se namjeru s tobom prepucavati i ovo je definitivno moj zadnji odgovor na bilo koji i kakav tvoj post. Službeno!!! Dakle... slobodan si koristiti uvrede i psovke u svim količinama kaj se mene osobno tiče. Čudno je samo kaj su puno pristojniji ljudi banani, ali to također nije moj problem. Energija ne služi da bi se bespotrebno razbacivala, ali to je nešto što ljudi nauče s godinama.
Ko te je gde napao? Zalim sto grubo zvucim, takav sam, takva mi je priroda, ali nigde napad nisam video? Pristojnost je cesto licimerlje. Zasto bih se ponasao srecan i zadovoljan - kad takav nisam. Izneti cinjenicu, da boginja ne postoji, da joj se ne klanjam, i ne moj vec tvoj napad i komentar "sta boginja trazi" nisu u mom domenu. Jedina osoba koja je napala ovde si ti, nametanjem svoje "boginje".

Za razliku od tebe mnogo se majem aikidom i harmonijom medju ljudima, pa vidim da si ti daleko od iste iako zelis da se tako predstavis pred svetom i sobom. No, zivi zivot kakav zelis. :)
Nista drugacija od ostalih ljudi.

Hteo bih te pitati? Kada si komunicirala sa boginjom i cula od nje sta zeli? : :lol:
Last edited by Bezlični on Wed Dec 26, 2007 2:08 pm, edited 1 time in total.
Image
Create-Destroy-Enjoy
User avatar
willow
Posts: 68
Joined: Thu Nov 01, 2007 12:32 pm
Location: Zagreb

Gost wrote:
willow wrote: Jadno Gost, jadno... Daleko ispod nivoa na kojem sam mislila da jesi. Bezlični me nije razočarao jer sam shvatila kak diše i da je prilično, tražim izraz... ne nalazim ga... i bolje...., ali ti si me razočarao. No, moja greška. :D
Nisam ja kriv što je suočavanje s istinom bolna stvar.

Willow: Talk. All talk. 'Blah, blah, Gaia. Blah, blah, moon. Menstrual life-force power thingy.'
Buffy: No actual witches in your witch group?
Willow: No. Bunch of wanna blessed be's. Nowadays every girl with a henna tattoo and a spice rack thinks she's a sister to the dark ones.

Q: How many New Agers does it take to change a light bulb?
A: (Waaayyy too perky) We don't use light bulbs, we just think happy thoughts at our quartz crystals and they glow.
:D :D :D

Da Gost... upravo o tome sam malo prije pisala. Hvala što me tako ljubazno potkrepljuješ iako nema realne potrebe za tim.

Kaj se tiče tvoje Buffy... Sad si me pak natjeral da se prekrižim. :D
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

Gost wrote:
Bezlični wrote: 1. Za mene ne postoji vasa "boginja" ona je a mene cista izmisljotina.
Zapravo boginja uopće i ne postoji kao realna konstanta. Sve je to u njihovim glavama.
Psihološki to označava jednu duboku psihološku infantilnost i potrebu za majkom, ljubavlju i sisom. Zaparvo takava djeca se ne mogu skinuti sa sise i još uvijek su sisavci, pa traže psihološko-duhovnu zadovoljštvinu u nekim oblicima kulteva gdje je majčinski aspekt naglašen. No psihijatrija i psihologija to može liječiti.
Drugo. Oni koji su osmislili vještičji sistem u 19. st. su se igrali vješto određenim arhetipovima kolektivno nesvjesnog, pa su izgradili sistem koji iznutra daje neku zadovoljštinu. No daleko je to od rada na sebi.
Evo ovako. Krivo tumačite pojam i značenje Božice. Božica je sinonim za Majku Zemlju, dakle prirodu, podsjeća nas na njezinu superiornost i štuje se (u ovom slučaju) blagostanje i život koji od nje dolazi. Pošto je potrebno neko simboličko značenje većini prikazuje se kao trudna žena - često kao Venera - no to ne znači da je u pitanju obožavanje žene kao takve ili pak neki feminizirani ideal.
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
Bezlični
Posts: 125
Joined: Mon Dec 24, 2007 12:30 pm

Nije predstavljanje zemlje, vec u astrologiji zemaljske venere. T.j venere u biku. Cvetni maj, dana kada prolece cveta i ostalo. Al to je daleko od pojmljenja celog sveta, samo jedan period. To bi otprilike bilo to.
Image
Create-Destroy-Enjoy
User avatar
willow
Posts: 68
Joined: Thu Nov 01, 2007 12:32 pm
Location: Zagreb

Tko ima oči i dvije sive stanice vidjeti će i znati tko je tu koga vrijeđao i napadao. Ostavljam ljudima na slobodnu procjenu, a osim toga sam i rekla sve što sam namjeravala.

Kaj se tiče Aikida...znam majstora i vodit ću djecu k njemu kad dovoljno poodrastu jer to je ipak više način života negoli borilačka vještina, ali...njegove su sve riječi i djela na jako zavidnom nivou i savršenom redu. Da ga čujem da koristi izraze koje nalazim u nekim postovima ovdje... palo mi ne bi na pamet da mu vodim djecu. Ni u posjetu a kamoli da ih čemu podučava. Pa ako je zato zajedno sa mnom licemjer...živjeli licemjeri!
Last edited by willow on Wed Dec 26, 2007 2:21 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Bezlični
Posts: 125
Joined: Mon Dec 24, 2007 12:30 pm

willow wrote:Tko ima oči i dvije sive stanice vidjeti će i znati tko je tu koga vrijeđao i napadao. Ostavljam ljudima na slobodnu procjenu, a osim toga sam i rekla sve što sam namjeravala.

Sazaljevam sluchaj sto konverzaciju dozviljavas kao napade i odbranu cim se neko ne slaze sa tobom.
Ja sam aikidoka mi ne napadamo, samo se harmonizujemo sa napadacem. :)
Image
Create-Destroy-Enjoy
User avatar
angelspring
Posts: 271
Joined: Fri Dec 21, 2007 10:12 am
Location: zadar
Contact:

ko nezna Gosta skupo bi ga platio :D ljudi najte se zivcirat zbog njega...on je samo jedan pogubljeni starac u moru informacija i nezna tko je.... a voli se pravit pametan jer ga to cini sretnim :D a bezlicni? bezlicni je upravo onakav kako mu nick veli :D jos pokusava pronac ogledalo da napokon vidi svoje lice pa da kaze - gle mama to sam ja! ja postojim! jupiiiiii to bi bila neka druga godina zivota ak se ne varam u razvojnoj psihologiji ... kad pocinje proces identifikacije i razlikovanja sebe od mame ...
A sto se tice koncepta Boginje niti meni to nije bas previse jasno, al sam skuzila da svaka wicca ima svoj osobni koncept Boginje, ja pretpostavljam da se radi o zenskoj energiji i nadam se da se stovanje odnosi na planetu Zemlju kao zivo bice?
User avatar
Gost
Dežurni slastičar
Posts: 475
Joined: Sat Nov 10, 2007 9:06 pm
Contact:

emina wrote: Evo ovako. Krivo tumačite pojam i značenje Božice. Božica je sinonim za Majku Zemlju, dakle prirodu, podsjeća nas na njezinu superiornost i štuje se (u ovom slučaju) blagostanje i život koji od nje dolazi. Pošto je potrebno neko simboličko značenje većini prikazuje se kao trudna žena - često kao Venera - no to ne znači da je u pitanju obožavanje žene kao takve ili pak neki feminizirani ideal.
Pa dobro Emina dušo, što ti misliš da oplođuje zemlju i daje joj blagostanje i urod.
Postoji jedna rečenica iz Necronomicona "Tamo gdje se crne planete bez cilja vrte." Promisli malo o tome svemu.
Svaka čast maternici i trudnoj ženi. Ali ne možemo zanemariti ni ono drugo jelte...
Inače dobiješ Necronomicon.

Ali šalu na stranu. Boginja nije samo zemlja. Postoji demetra, postoji hera, afrodita, artemida, vesta i td... Proučavanje pak grčkih misterija je puno kavlitetnije nego pravaca koji su ih ofrlje protumačili.
Illuminata Ultima
Iesus Nazarenus Rex Iudaeorum (I.N.R.I.)
User avatar
Gost
Dežurni slastičar
Posts: 475
Joined: Sat Nov 10, 2007 9:06 pm
Contact:

angelspring wrote:ko nezna Gosta skupo bi ga platio :D ljudi najte se zivcirat zbog njega...on je samo jedan pogubljeni starac u moru informacija i nezna tko je.... a voli se pravit pametan jer ga to cini sretnim :D a bezlicni? bezlicni je upravo onakav kako mu nick veli :D jos pokusava pronac ogledalo da napokon vidi svoje lice pa da kaze - gle mama to sam ja! ja postojim! jupiiiiii to bi bila neka druga godina zivota ak se ne varam u razvojnoj psihologiji ... kad pocinje proces identifikacije i razlikovanja sebe od mame ...
A sto se tice koncepta Boginje niti meni to nije bas previse jasno, al sam skuzila da svaka wicca ima svoj osobni koncept Boginje, ja pretpostavljam da se radi o zenskoj energiji i nadam se da se stovanje odnosi na planetu Zemlju kao zivo bice?
Pa sve je to ok. Angelina, da imaš svoje mišljenje i viziju o meni. No suptilno udaranje ispod pojasa mi je samo još jedan dokaz da nemaš više argumenata. ;)
Illuminata Ultima
Iesus Nazarenus Rex Iudaeorum (I.N.R.I.)
Post Reply