Osobine i kvalitete magova

Kabala, alkemija, hermetizam, organizacije, lože i redovi
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

Nisam rekla da je ja imam :)

Inače jedino i budističke svećenike poštujem.
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

Gost wrote: Dobiješ želju za moći ako se baviš tim sitnim vještičjim magijama koje to direktno povlače sa sobom.
Pa navedi onda neku vješticu moćnu koja se nalazi na visokom položaju (u društvu).
Jedina prava pravcata nekomercijalizirana paška vještica koju osobno nisam upoznala, ali sam o njoj dosta čula, vrlo je samotna i vrlo mudra i vrlo stara :), a budućnost čita ko što vam nitko neće pročitat. Veliki igrači ogromnih kompanija odlaze k njoj po savjete (začudili bi se tko sve tamo odlazi) i s obzirom da živi u malom pustom mjestašcu u kamenoj kući, Navod ti Gost pada u vodu... :mrgreen:
Ma ne znam tko bi si normalan na leđa želio natovariti moć i ogromnu odgovornost koja dolazi s tim u paketu, ili smo na taj dio zaboravili?
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

tallamasca wrote:
Inače jedino i budističke svećenike poštujem.
A mamu i tatu? :mrgreen:
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
Bezlični
Posts: 125
Joined: Mon Dec 24, 2007 12:30 pm

tallamasca wrote:Nisam rekla da je ja imam :)

Inače jedino i budističke svećenike poštujem.
Ni hriscanski ni ismalski svestenici, koji posveceno zive na nekoj planincini po 20 kilometra daleko od najblize civilizacije ne zaostaju nista manje. To su ljudi koji zive srecno "kao deca" a nemaju materijalne potrebe. Beru jabuke, citaju svete spise, zive bez struje, skromno u odorama itd.
Image
Create-Destroy-Enjoy
User avatar
willow
Posts: 68
Joined: Thu Nov 01, 2007 12:32 pm
Location: Zagreb

Bezlični wrote:
tallamasca wrote:Nisam rekla da je ja imam :)

Inače jedino i budističke svećenike poštujem.
Ni hriscanski ni ismalski svestenici, koji posveceno zive na nekoj planincini po 20 kilometra daleko od najblize civilizacije ne zaostaju nista manje. To su ljudi koji zive srecno "kao deca" a nemaju materijalne potrebe. Beru jabuke, citaju svete spise, zive bez struje, skromno u odorama itd.
Sve gore navedeno je čisti bijeg od života i problema koje sa sobom nosi. To nije ono što Boginja očekuje od nas. Ona voli kad ljudi žive život punim plučima, vesele se, međusobno pomažu, odgajaju djecu s ljubavlju i razumijevanjem, bore se za bolji svijet (kako lokalno tako i globalno) ... Naravno da pri svemu tome očekuje rad na sebi, održavanje psiho-fizičke kondicije, meditacije itd., ali ne traži - i nikako ne traži da odemo u bilo kakvu krajnost. Ali... naravno da postoje različite religije.
User avatar
Baphomet
Posts: 326
Joined: Thu Nov 15, 2007 10:19 am
Location: Pula
Contact:

willow wrote:Sve gore navedeno je čisti bijeg od života i problema koje sa sobom nosi.
Zašto ne bi izbjegavali probleme?

I tko uopće zna čiji je način života ispravan.

Ako si posvećen duhovnom onda je određena izolacija od društva potrebna kako bi se postigao bilo kakav napredak.
Welcome twilight. Welcome blackness. Welcome inky night. Only in darkness can I see your soul.
User avatar
Bezlični
Posts: 125
Joined: Mon Dec 24, 2007 12:30 pm

willow wrote: Sve gore navedeno je čisti bijeg od života i problema koje sa sobom nosi. To nije ono što Boginja očekuje od nas. Ona voli kad ljudi žive život punim plučima, vesele se, međusobno pomažu, odgajaju djecu s ljubavlju i razumijevanjem, bore se za bolji svijet (kako lokalno tako i globalno) ... Naravno da pri svemu tome očekuje rad na sebi, održavanje psiho-fizičke kondicije, meditacije itd., ali ne traži - i nikako ne traži da odemo u bilo kakvu krajnost. Ali... naravno da postoje različite religije.

1. Za mene ne postoji vasa "boginja" ona je a mene cista izmisljotina.
2. Ja vas zivot mogu da nazovem begom od problema. Umesto da se borite, vi blebetate o nekoj ljubavi, veselju, zivot je bre mracan i tuzan kad se soucis sa problemima nema tu veselj.
3. Rad na sebi, a veselje, socijalozovanje i puna pluca. To danas ne ide, ne mozes raditi na sebi i ziveti punim plucima.
Image
Create-Destroy-Enjoy
User avatar
Gost
Dežurni slastičar
Posts: 475
Joined: Sat Nov 10, 2007 9:06 pm
Contact:

emina wrote:
Gost wrote: Dobiješ želju za moći ako se baviš tim sitnim vještičjim magijama koje to direktno povlače sa sobom.
Pa navedi onda neku vješticu moćnu koja se nalazi na visokom položaju (u društvu).
Jedina prava pravcata nekomercijalizirana paška vještica koju osobno nisam upoznala, ali sam o njoj dosta čula, vrlo je samotna i vrlo mudra i vrlo stara :), a budućnost čita ko što vam nitko neće pročitat. Veliki igrači ogromnih kompanija odlaze k njoj po savjete (začudili bi se tko sve tamo odlazi) i s obzirom da živi u malom pustom mjestašcu u kamenoj kući, Navod ti Gost pada u vodu... :mrgreen:
Ma ne znam tko bi si normalan na leđa želio natovariti moć i ogromnu odgovornost koja dolazi s tim u paketu, ili smo na taj dio zaboravili?
Dakle idemo polako.
Vještica moćna u društvu i na visokom položaju: Hillary Clinton.
Drugo nisam rekao da želja za moći dovodi i do njezine manifestacije. Uglavnom se sve završi na želji i na psihijatrijskoj instituciji.
veliki igrači ogromnih komanija su često praznovjerni. No što ako ja znam još veće igrače, još većih kompanija koji ne odlaze niti njoj niti nikome takvog soja. ;)
Illuminata Ultima
Iesus Nazarenus Rex Iudaeorum (I.N.R.I.)
User avatar
Gost
Dežurni slastičar
Posts: 475
Joined: Sat Nov 10, 2007 9:06 pm
Contact:

tallamasca wrote: Inače jedino i budističke svećenike poštujem.
Ja ne. Ja samo Zen Budističke :D
Illuminata Ultima
Iesus Nazarenus Rex Iudaeorum (I.N.R.I.)
User avatar
Gost
Dežurni slastičar
Posts: 475
Joined: Sat Nov 10, 2007 9:06 pm
Contact:

Baphomet wrote: I tko uopće zna čiji je način života ispravan.
Ja ne znam čiji je život ispravan, ali znam čiji život nije ispravan :mrgreen:
Illuminata Ultima
Iesus Nazarenus Rex Iudaeorum (I.N.R.I.)
Post Reply