Osobine i kvalitete magova

Kabala, alkemija, hermetizam, organizacije, lože i redovi
User avatar
Qute
Posts: 19
Joined: Wed Dec 26, 2007 4:05 pm

živjeli šablonisti. :lol: 8-) :mrgreen:
magija=programiranje nesvijesnog. a zakaj samo ne bit u svojoj podsvijesti? 8-)
User avatar
Inconnu
Posts: 28
Joined: Sun Nov 18, 2007 1:52 am

emina wrote:
Gost wrote: Pa dobro Emina dušo, što ti misliš da oplođuje zemlju i daje joj blagostanje i urod.
Takvog te volim kad se malo razgoropadiš i pokažeš nježniju stranu :P Mrrrr...
i onda kada plug još nije izumljen priroda bi rađala...
Kakav plug.. :|
Sunce! Da nema Sunca, planete bi bile crne, beživotne kugle. Ništa bez Sunca.
User avatar
angelspring
Posts: 271
Joined: Fri Dec 21, 2007 10:12 am
Location: zadar
Contact:

yeah! sunce rulz :D
Jaz
Posts: 45
Joined: Wed Jul 09, 2008 1:00 am

postoji li uopće Bog... ili bogovi... po Bibliji ima i drugih bogova, ali jedan je izvor svega... khmmmm...
imamo u mozgu jedan klik koji nas uvjerava da mora postojati neki kreator iz kojeg sve nastaje... vjerojatno postoji i Bog i bogovi... ako postoji, nismo mu mili jer Biblija kaže da nema mjesta za one koji se bave astrologijom, divinacijom ili magijom... Bogu je to jednostavno mrsko... i također, Bogu su po bibliji mrski i "dobri" katolici, a i po Novom Zavjetu... također... hehehe
e sad, boginja kojoj se klanjaju "moderne vještice"... nekakva Majka Priroda... kao takva je umotvorina new age-a... i iako mi je mrsko složiti se sa Gostom u bilo čemu, jer ne volim kritizerstvo, jednoumlje (kada argumenti jednostavno i nisu argumenti) i škrtost riječi u izražavanju vlastitog stava i bilo kakvog usmjerivanja... ipak se slažem s njime da bi mnogi ili mnoge ovdje trebali pročitati nešto... a ja vam preporučam da pročitate barem Grčke mitove Roberta Grawesa... pa kad savladaju to gradivo... preči se može i na egipatsku mitologiju.. ali i na mnoge druge :)

osobine magova???????

ako ste inicirani... onda je za pretpostaviti da prihvačate i pravila koja bi vas trebala usmjeravati... meni se osobno sviđa: Čini po Volji... ali volji bez prisile... Ljubav je Zakon... ali svejedno se držim dalje od onog što bi me držalo u jednom smjeru, pa ma koliko taj smjer bio krivudav a to mi je najinteresantnije... hehehe
nekakva univerzalna ljubav ne postoji, čovjek je sklon i ljubavi i mržnji... zato su mi smješniti moderni tzv. crni magovi... mislim, ne možeš biti toliko zao da radiš namjerno zlo i da se pri tome osječaš dobro (ne vrijedi za psihopate), iako možeš biti jako dobar i nenamjerno raditi zlo... to je nažalost najčešće, dakle "humanost" nije nikakva osobina maga, to je prije svega poželjna osobina čovijeka a, magija je djelovanje čovijeka na okolinu, okoliš i rad na sebi... najviše rad na sebi.... najbolja osobina maga je RAD NA SEBI u svakom smislu. Adi če mag završiti... s nekakvom aureolom oko glave ili s napoleonovom kapom u nekom sanatoriju... to i nije tako bitno... uvijek možete greške ispraviti... ako ne u ovom životu... onda u sljedećem...:)
BlueMoon
Posts: 50
Joined: Tue Jul 15, 2008 1:52 am

I ja se slazem da je magija rad na sebi. To bi trebao biti put za shvacanje prirode postojanja svijeta oko sebe, i samog sebe. Zato ja volim Kabalu :)
Ono, kao mikro i makrokozmos... Mislim da ti ljudi koji briju da su crni magovi i sta ja znam sto briju, zapravo nemaju pojma...
To je onda profulano u startu. Jer nemozes, po meni, biti duhovan i zao, to nikako ne ide... Ukoliko netko doista razumije stvari, onda shvaca da zlo nije dobro ni za njega i ikoga drugoga, a covjek pri zdravoj pameti nebi to radio.
Ja nekakomislim, da ljudi i opcenito bica nisu zli... mada me ljudski postupci cesto bacaju u ocaj, ali nekako jos uvjek vjerujem da je to iz neznanja...
Post Reply