Osobine i kvalitete magova

Kabala, alkemija, hermetizam, organizacije, lože i redovi
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

Bezlični wrote:Nije predstavljanje zemlje, vec u astrologiji zemaljske venere. T.j venere u biku. Cvetni maj, dana kada prolece cveta i ostalo. Al to je daleko od pojmljenja celog sveta, samo jedan period. To bi otprilike bilo to.
Božica kao i Bog ima mnogo aspekata kroz cijelu godinu. Zimi rađa Boga i nastupa njegova vladavina, a ona se povlači no ne prestaje biti aktivna. Ako pogledaš pagansko kolo godine (bilo kojeg smjera), svetkovine u njima, jasno se vidi u kojoj fazi se koji nalazi i na koji način se manifestira.
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
Baphomet
Posts: 326
Joined: Thu Nov 15, 2007 10:19 am
Location: Pula
Contact:

emina wrote:Evo ovako. Krivo tumačite pojam i značenje Božice. Božica je sinonim za Majku Zemlju, dakle prirodu, podsjeća nas na njezinu superiornost i štuje se (u ovom slučaju) blagostanje i život koji od nje dolazi.
Kao što kaže Hine u svojem "Pseudonomiconu" i meni je majka Priroda bliža bogovima iz Cthulhu mitova kojih se treba paziti nego nešto što se obožava.

Lako je obožavati taj prekrasni bijeli snijeg iz sigurnosti i topline prostorije u kojo se nalazimo. ;)
Welcome twilight. Welcome blackness. Welcome inky night. Only in darkness can I see your soul.
User avatar
angelspring
Posts: 271
Joined: Fri Dec 21, 2007 10:12 am
Location: zadar
Contact:

Gost wrote: Pa sve je to ok. Angelina, da imaš svoje mišljenje i viziju o meni. No suptilno udaranje ispod pojasa mi je samo još jedan dokaz da nemaš više argumenata. ;)
kakvih argumenata, za sta :shock: nemoj se ti nis sekirat gost bu se sve to izbalansiralo ispod pojasa :D
User avatar
willow
Posts: 68
Joined: Thu Nov 01, 2007 12:32 pm
Location: Zagreb

angelspring wrote:ko nezna Gosta skupo bi ga platio :D ljudi najte se zivcirat zbog njega...on je samo jedan pogubljeni starac u moru informacija i nezna tko je.... a voli se pravit pametan jer ga to cini sretnim :D a bezlicni? bezlicni je upravo onakav kako mu nick veli :D jos pokusava pronac ogledalo da napokon vidi svoje lice pa da kaze - gle mama to sam ja! ja postojim! jupiiiiii to bi bila neka druga godina zivota ak se ne varam u razvojnoj psihologiji ... kad pocinje proces identifikacije i razlikovanja sebe od mame ...
A sto se tice koncepta Boginje niti meni to nije bas previse jasno, al sam skuzila da svaka wicca ima svoj osobni koncept Boginje, ja pretpostavljam da se radi o zenskoj energiji i nadam se da se stovanje odnosi na planetu Zemlju kao zivo bice?
Ali...starost bi trebala donositi i mudrost sa sobom, ili sam u krivu? Gost ima iza sebe sjajnih postova ali koji put me upravo šokira. Bezlični je jaaaaako mlad pa mu se tolerira (do izvjesne granice, ne podnosim bezobrazluk ni u kom obliku) ... ali s Aikidom mi je nespojiv. Aikido je nešto toliko uzvišeno... No dovoljno od mene. Čujemo se privatno Angel.
User avatar
Bezlični
Posts: 125
Joined: Mon Dec 24, 2007 12:30 pm

Ako je bezobrazluk ovo moje ne znam kako se naziva tvoje "shvatanje" jedne kompletne lichnost iz postova na internetu. Hah, nekad gledamo natalne karte po vise nedelja pa ne prokljuvimo puno o osobi ona odma zna kakav sam. Sto volim shabloniste.
Image
Create-Destroy-Enjoy
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

Gost wrote: Pa dobro Emina dušo, što ti misliš da oplođuje zemlju i daje joj blagostanje i urod.
Takvog te volim kad se malo razgoropadiš i pokažeš nježniju stranu :P Mrrrr...
i onda kada plug još nije izumljen priroda bi rađala...
Gost wrote:Ali šalu na stranu. Boginja nije samo zemlja. Postoji demetra, postoji hera, afrodita, artemida, vesta i td...
Naravno. Govorila sam sa stajališta vikana, o opčem konceptu Božice.
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

Gost wrote: Tužno je što ja znam gdje je i od koga inicirana, a ti ne znaš. No nije niti bitno.
Imam ja još puno vremena pred sobom za naučit svašta ;)
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
willow
Posts: 68
Joined: Thu Nov 01, 2007 12:32 pm
Location: Zagreb

Bezlični wrote:Ako je bezobrazluk ovo moje ne znam kako se naziva tvoje "shvatanje" jedne kompletne lichnost iz postova na internetu. Hah, nekad gledamo natalne karte po vise nedelja pa ne prokljuvimo puno o osobi ona odma zna kakav sam. Sto volim shabloniste.
Na postovima tj. na netu ponašam se kao što se ponašam inače. Koristim iste izraze, iste riječi.... a ako nese jaje - kokoš je, ako psuje - zaključi sam. Sad sam samu sebe pobila jer sam rekla da me više nebuš isprovociral ali... nisam ni ja rođena ko Wiccanka, povremeno i nešto drugo izbije iz mene :mrgreen: . Osim toga, nemam ništa protiv ako ja počnem nekoga otvoreno vrijeđati i psovati i koristiti kočijaške izraze da me netko tri puta javno nazove prostakušom. Slažem se, i tri puta ako treba. Po Wiccanski. :D :D :D
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

willow wrote:
Bezlični wrote:Ako je bezobrazluk ovo moje ne znam kako se naziva tvoje "shvatanje" jedne kompletne lichnost iz postova na internetu. Hah, nekad gledamo natalne karte po vise nedelja pa ne prokljuvimo puno o osobi ona odma zna kakav sam. Sto volim shabloniste.
Na postovima tj. na netu ponašam se kao što se ponašam inače. Koristim iste izraze, iste riječi.... a ako nese jaje - kokoš je, ako psuje - zaključi sam. Sad sam samu sebe pobila jer sam rekla da me više nebuš isprovociral ali... nisam ni ja rođena ko Wiccanka, povremeno i nešto drugo izbije iz mene :mrgreen: . Osim toga, nemam ništa protiv ako ja počnem nekoga otvoreno vrijeđati i psovati i koristiti kočijaške izraze da me netko tri puta javno nazove prostakušom. Slažem se, i tri puta ako treba. Po Wiccanski. :D :D :D
Pokaži zube, willow!
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
User avatar
Bezlični
Posts: 125
Joined: Mon Dec 24, 2007 12:30 pm

Dzaba njoj zubi ka ja imam skorpionski pogled - nocni mars. :)
Image
Create-Destroy-Enjoy
Post Reply