Osobine i kvalitete magova

Kabala, alkemija, hermetizam, organizacije, lože i redovi
User avatar
Gost
Dežurni slastičar
Posts: 475
Joined: Sat Nov 10, 2007 9:06 pm
Contact:

Bezlični wrote: 1. Za mene ne postoji vasa "boginja" ona je a mene cista izmisljotina.
Zapravo boginja uopće i ne postoji kao realna konstanta. Sve je to u njihovim glavama.
Psihološki to označava jednu duboku psihološku infantilnost i potrebu za majkom, ljubavlju i sisom. Zaparvo takava djeca se ne mogu skinuti sa sise i još uvijek su sisavci, pa traže psihološko-duhovnu zadovoljštvinu u nekim oblicima kulteva gdje je majčinski aspekt naglašen. No psihijatrija i psihologija to može liječiti.
Drugo. Oni koji su osmislili vještičji sistem u 19. st. su se igrali vješto određenim arhetipovima kolektivno nesvjesnog, pa su izgradili sistem koji iznutra daje neku zadovoljštinu. No daleko je to od rada na sebi.
Illuminata Ultima
Iesus Nazarenus Rex Iudaeorum (I.N.R.I.)
User avatar
angelspring
Posts: 271
Joined: Fri Dec 21, 2007 10:12 am
Location: zadar
Contact:

Gost wrote:
Bezlični wrote: 1. Za mene ne postoji vasa "boginja" ona je a mene cista izmisljotina.
Zapravo boginja uopće i ne postoji kao realna konstanta. Sve je to u njihovim glavama.
Psihološki to označava jednu duboku psihološku infantilnost i potrebu za majkom, ljubavlju i sisom. Zaparvo takava djeca se ne mogu skinuti sa sise i još uvijek su sisavci, pa traže psihološko-duhovnu zadovoljštvinu u nekim oblicima kulteva gdje je majčinski aspekt naglašen. No psihijatrija i psihologija to može liječiti.
Drugo. Oni koji su osmislili vještičji sistem u 19. st. su se igrali vješto određenim arhetipovima kolektivno nesvjesnog, pa su izgradili sistem koji iznutra daje neku zadovoljštinu. No daleko je to od rada na sebi.
aha zato si ti na ovom forumu Gost :) da objasnis ovim zalutalim ofcicama kako su skrenule s puta prave istine, steta da propadnu potencijali, bolje da ih Gost prosvjetli svojim ZNANJEM :D
User avatar
Bezlični
Posts: 125
Joined: Mon Dec 24, 2007 12:30 pm

Drugo. Oni koji su osmislili vještičji sistem u 19. st. su se igrali vješto određenim arhetipovima kolektivno nesvjesnog, pa su izgradili sistem koji iznutra daje neku zadovoljštinu. No daleko je to od rada na sebi.
Nista bez 4 stuba solomova. :)
Image
Create-Destroy-Enjoy
User avatar
willow
Posts: 68
Joined: Thu Nov 01, 2007 12:32 pm
Location: Zagreb

Gost wrote:
Bezlični wrote: 1. Za mene ne postoji vasa "boginja" ona je a mene cista izmisljotina.
Zapravo boginja uopće i ne postoji kao realna konstanta. Sve je to u njihovim glavama.
Psihološki to označava jednu duboku psihološku infantilnost i potrebu za majkom, ljubavlju i sisom. Zaparvo takava djeca se ne mogu skinuti sa sise i još uvijek su sisavci, pa traže psihološko-duhovnu zadovoljštvinu u nekim oblicima kulteva gdje je majčinski aspekt naglašen. No psihijatrija i psihologija to može liječiti.
Drugo. Oni koji su osmislili vještičji sistem u 19. st. su se igrali vješto određenim arhetipovima kolektivno nesvjesnog, pa su izgradili sistem koji iznutra daje neku zadovoljštinu. No daleko je to od rada na sebi.

Jadno Gost, jadno... Daleko ispod nivoa na kojem sam mislila da jesi. Bezlični me nije razočarao jer sam shvatila kak diše i da je prilično, tražim izraz... ne nalazim ga... i bolje...., ali ti si me razočarao. No, moja greška. :D
User avatar
Bezlični
Posts: 125
Joined: Mon Dec 24, 2007 12:30 pm

Nista ti nisi shvatila. Samo si shvatila da smo razicliti od tebe i da nas ne mozes razumeti.
Jedno je new age postmoderna feministichka tvorevina, a drugo je znanje starih mudraca.

Sta mislis zasto nijedan magicki sistem niti religija nemaju stavove kao wicca ali imaju vise manje slichne stavove?

I gde ti je to silno postovanje i harmonija o kojoj lajes kad mozes drugom coveku reci da je "jadan" zato sto se ne slaze sa tobom? :roll: Toliko o wicca.
Image
Create-Destroy-Enjoy
User avatar
willow
Posts: 68
Joined: Thu Nov 01, 2007 12:32 pm
Location: Zagreb

Bezlični wrote:Nista ti nisi shvatila. Samo si shvatila da smo razicliti od tebe i da nas ne mozes razumeti.
Jedno je new age postmoderna feministichka tvorevina, a drugo je znanje starih mudraca.

Sta mislis zasto nijedan magicki sistem niti religija nemaju stavove kao wicca ali imaju vise manje slichne stavove?

I gde ti je to silno postovanje i harmonija o kojoj lajes kad mozes drugom coveku reci da je "jadan" zato sto se ne slaze sa tobom? :roll: Toliko o wicca.

Netko očito nije shvatio. Boginja definitivno od mene ne traži da budem kuš kad me se trpa na psihijatriju. Imam ja tolerancije, do one mjere dok me netko ne napadne. Drugi obraz za mene ne postoji. Osim toga tvoje izražavanje je ispod svake kritike. Čitala sam i neke tvoje druge postove i ne samo da su na rubu psovki nego i jesu psovke. Pa ako to paše tvojim kamaradima...meni ne paše. I nemam se namjeru s tobom prepucavati i ovo je definitivno moj zadnji odgovor na bilo koji i kakav tvoj post. Službeno!!! Dakle... slobodan si koristiti uvrede i psovke u svim količinama kaj se mene osobno tiče. Čudno je samo kaj su puno pristojniji ljudi banani, ali to također nije moj problem. Energija ne služi da bi se bespotrebno razbacivala, ali to je nešto što ljudi nauče s godinama.
Last edited by willow on Wed Dec 26, 2007 2:01 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Bezlični
Posts: 125
Joined: Mon Dec 24, 2007 12:30 pm

pa ajd, pojasni?
Image
Create-Destroy-Enjoy
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

Gost wrote: Vještica moćna u društvu i na visokom položaju: Hillary Clinton.
Mislim da su Hillary nazvali vješticom zbog nekih drugih stvari :mrgreen:
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
Gost
Dežurni slastičar
Posts: 475
Joined: Sat Nov 10, 2007 9:06 pm
Contact:

angelspring wrote:
Gost wrote:
Bezlični wrote: 1. Za mene ne postoji vasa "boginja" ona je a mene cista izmisljotina.
Zapravo boginja uopće i ne postoji kao realna konstanta. Sve je to u njihovim glavama.
Psihološki to označava jednu duboku psihološku infantilnost i potrebu za majkom, ljubavlju i sisom. Zaparvo takava djeca se ne mogu skinuti sa sise i još uvijek su sisavci, pa traže psihološko-duhovnu zadovoljštvinu u nekim oblicima kulteva gdje je majčinski aspekt naglašen. No psihijatrija i psihologija to može liječiti.
Drugo. Oni koji su osmislili vještičji sistem u 19. st. su se igrali vješto određenim arhetipovima kolektivno nesvjesnog, pa su izgradili sistem koji iznutra daje neku zadovoljštinu. No daleko je to od rada na sebi.
aha zato si ti na ovom forumu Gost :) da objasnis ovim zalutalim ofcicama kako su skrenule s puta prave istine, steta da propadnu potencijali, bolje da ih Gost prosvjetli svojim ZNANJEM :D
Pa gledaj, ja maksimalno argumentiram svoje stavove. Ti pak koristiš npr. ubičajne new age floskule.
Moja zapažanja se temelje na opsežnim proučavanjima. Nisam ja kriv što ozbiljne ezoterne skupine wiccu prozivaju za fluffy bunny.
Illuminata Ultima
Iesus Nazarenus Rex Iudaeorum (I.N.R.I.)
User avatar
Gost
Dežurni slastičar
Posts: 475
Joined: Sat Nov 10, 2007 9:06 pm
Contact:

willow wrote: Jadno Gost, jadno... Daleko ispod nivoa na kojem sam mislila da jesi. Bezlični me nije razočarao jer sam shvatila kak diše i da je prilično, tražim izraz... ne nalazim ga... i bolje...., ali ti si me razočarao. No, moja greška. :D
Nisam ja kriv što je suočavanje s istinom bolna stvar.

Willow: Talk. All talk. 'Blah, blah, Gaia. Blah, blah, moon. Menstrual life-force power thingy.'
Buffy: No actual witches in your witch group?
Willow: No. Bunch of wanna blessed be's. Nowadays every girl with a henna tattoo and a spice rack thinks she's a sister to the dark ones.

Q: How many New Agers does it take to change a light bulb?
A: (Waaayyy too perky) We don't use light bulbs, we just think happy thoughts at our quartz crystals and they glow.
:D :D :D
Illuminata Ultima
Iesus Nazarenus Rex Iudaeorum (I.N.R.I.)
Post Reply