Tetragramaton

Kabala, alkemija, hermetizam, organizacije, lože i redovi
Gwydion
Posts: 300
Joined: Tue Oct 16, 2007 11:18 pm

hermitizam wrote:
Gwydion wrote: Ali tetragramaton ne ide na Wiccans-ku knjigu, tu ide trostruki mesec, pntagram ili eventualno Anhk ili neki drugi simbol karakterističan za tu tradiciju misterijsko-magijskih religija. I naravno, ne zlatotisak vec srebreni otisak. No, ako je u pitanju dnevnik za zapisivanje, onda tu ima širok izbor. Na primer jednopotezni heksagram, Oko Ra i sl.

vidiš... rekao si da tetragramaton neide na wicca-nsku knjigu... ahh never mind... vjerovatno sam se ja zabunio...
Da, ne ide. Zato što je tetragramatton nešto direktno preuzeto iz judaizma i docnije kabale. Skroz druga tradicija od one koju slede Wiccani.
User avatar
hermitizam
Posts: 271
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:36 pm
Location: pitaj ak te zanjima
Contact:

e pa vidiš... nisam ni ja rekao da IDE.... tobože, tetragramaton pokazuje jedinstvo, i u sebi sadrži pentagram.... al ok....
The Bird of the Hermes is my name,
eating my wings to make me tame.
Gwydion
Posts: 300
Joined: Tue Oct 16, 2007 11:18 pm

hermitizam wrote:e pa vidiš... nisam ni ja rekao da IDE.... tobože, tetragramaton pokazuje jedinstvo, i u sebi sadrži pentagram.... al ok....
nema tetragramaton veze sa pentagramom. pentagramaton je kasnija invencija Hrišćcanskih kabalista iz Španije koja je dodala slovo šin u tetragramaton
User avatar
hermitizam
Posts: 271
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:36 pm
Location: pitaj ak te zanjima
Contact:

Gwydion wrote:
hermitizam wrote:e pa vidiš... nisam ni ja rekao da IDE.... tobože, tetragramaton pokazuje jedinstvo, i u sebi sadrži pentagram.... al ok....
nema tetragramaton veze sa pentagramom. pentagramaton je kasnija invencija Hrišćcanskih kabalista iz Španije koja je dodala slovo šin u tetragramaton

a šta nije teragramaton načinjen od 3 dijela ( 3 sigila )
pentagram, rep i obod??
The Bird of the Hermes is my name,
eating my wings to make me tame.
Gwydion
Posts: 300
Joined: Tue Oct 16, 2007 11:18 pm

hermitizam wrote: a šta nije teragramaton načinjen od 3 dijela ( 3 sigila )
pentagram, rep i obod??
tetragramaton je Ime koje se sastoji od 4 slova. da li mi to živimo u nekim paralelnim dimenzijama?

Image
User avatar
hermitizam
Posts: 271
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:36 pm
Location: pitaj ak te zanjima
Contact:

sve je moguće... ali kažem ti da je jedan dio tetragramatona PENTAGRAM
The Bird of the Hermes is my name,
eating my wings to make me tame.
Gwydion
Posts: 300
Joined: Tue Oct 16, 2007 11:18 pm

hermitizam wrote:sve je moguće... ali kažem ti da je jedan dio tetragramatona PENTAGRAM
Jok. pentagram nema veze sa četiri slova koja čine tetragramaton. Ende!
User avatar
hermitizam
Posts: 271
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:36 pm
Location: pitaj ak te zanjima
Contact:

Gwydion wrote:
hermitizam wrote:sve je moguće... ali kažem ti da je jedan dio tetragramatona PENTAGRAM
Jok. pentagram nema veze sa četiri slova koja čine tetragramaton. Ende!
jesi ti normalan?? ili, bolje pitanje je jesi li sljep?! evo pa vidi...
nisam ni rekao da je pentagram, rječ u tetragramatonu, neg da je lik koji ga pravi u stvari pentagram koji prolazi kroz sve...
I BY THE WAY , IMA IH 5

TE TRA GRAM MA TON.......
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
The Bird of the Hermes is my name,
eating my wings to make me tame.
Gwydion
Posts: 300
Joined: Tue Oct 16, 2007 11:18 pm

hermitizam wrote:
Gwydion wrote: Jok. pentagram nema veze sa četiri slova koja čine tetragramaton. Ende!
jesi ti normalan?? ili, bolje pitanje je jesi li sljep?! evo pa vidi...
nisam ni rekao da je pentagram, rječ u tetragramatonu, neg da je lik koji ga pravi u stvari pentagram koji prolazi kroz sve...
I BY THE WAY , IMA IH 5

TE TRA GRAM MA TON.......
edit: dupli post a nemam na ovom postu opciju da ga izbrišem :I
Inače slika tetragtamatona, tj slova neizrecivog imena, je u sledećem postu.
Last edited by Gwydion on Thu Nov 22, 2007 11:48 pm, edited 3 times in total.
Gwydion
Posts: 300
Joined: Tue Oct 16, 2007 11:18 pm

hermitizam wrote:
Gwydion wrote: Jok. pentagram nema veze sa četiri slova koja čine tetragramaton. Ende!
jesi ti normalan?? ili, bolje pitanje je jesi li sljep?! evo pa vidi...
nisam ni rekao da je pentagram, rječ u tetragramatonu, neg da je lik koji ga pravi u stvari pentagram koji prolazi kroz sve...
I BY THE WAY , IMA IH 5

TE TRA GRAM MA TON.......
Ni lud, ni slep, a ti su neznalica. Lepo sam ti napisao, sliku stavio ali je forum iz nekog razloga nije prikazao, da je tetragramaton četvoroslovno neizrecivo ime B_ga. Da si malo obrazovaniji znao bi da tetra znači 4. ja am ti lepo rekao da je
tetragramaton ime od četiri slova, sa svoje 72 permutacije, te da su u Španiji u srednjem veku dodali u ta 4 slova (jod he vau he) i slovo šin da bi napravili hrišćansku kabalu. Tako nastaje pentagramaton. Zato me mani sa Levijevim crtežima, ok? To je, znaš, sasvim druga priča.

Image
Post Reply