Gnoza

Kabala, alkemija, hermetizam, organizacije, lože i redovi
User avatar
hermitizam
Posts: 271
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:36 pm
Location: pitaj ak te zanjima
Contact:

emina wrote:
hermitizam wrote: da... figurativno mi jesmo samo sjećanje.... mi jesmo samo poljuljana i blago osvještena tjelesna masa... no postoje oni koji su pregazili sve fizičke zakone, koji su otkrili svoju svijest... ne potpuno, no u velikim količinama....
Nije potrebno kršiti nikakve zakone da bi se osvjestio. Dovoljno je da se usredotočiš na sebe i isključiš okruženje. Kakve su to velike količine svijesti?
više od 12 % moždanog "potencijala", maksimalno zabilježeno je odprilike 15%
to je kao kapacitet mozga koji se koristi....
The Bird of the Hermes is my name,
eating my wings to make me tame.
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

Mislim da mozak nema prevelike veze sa prepoznavanjem Božanske iskre u sebi. To je više duhovna spoznaja nego mentalna.
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
hermitizam
Posts: 271
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:36 pm
Location: pitaj ak te zanjima
Contact:

emina wrote:Mislim da mozak nema prevelike veze sa prepoznavanjem Božanske iskre u sebi. To je više duhovna spoznaja nego mentalna.
po meni, nema duhovne spoznaje bez da to prvo mentalno ne obradimo, te neregistriramo kao naše mišljenje, dakle zapisano je u podsvjesti, dakle mi u to vjerujemo dakle JA sam sebi stavio sliku duhovnosti u sebe... ima jedna lijepa priča o Bogu koju bi jednom mogao postat....
The Bird of the Hermes is my name,
eating my wings to make me tame.
User avatar
Inconnu
Posts: 28
Joined: Sun Nov 18, 2007 1:52 am

Nije istina da moramo mentalno obrađivati duševna iskustva. Nema potrebe. Tko to doživi, doživio je cijelim svojim bićem. Ali kažu da nije ni mozak nepotreban u cijeloj toj priči (e sad, zapitajte se koja je to funkcija mozga potrebna i jesu li to isključivo misli ili nešto drugo možda..).
User avatar
hermitizam
Posts: 271
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:36 pm
Location: pitaj ak te zanjima
Contact:

pa... po meni, SVE je ovo u našoj glavi i na nama je koliko ćemo se potrudit da tako i bude, tako da je i Bog u nama samima, i svatko Boga vidi svojim očima... jednostavno, vjera u nas same nas gura dalje..... po meni, mozak je JEDINI zaslužan sa "duhovnost" kada pogledate da je duhovnost već odavno u vama, leži u podsjvjesti....
The Bird of the Hermes is my name,
eating my wings to make me tame.
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

hermitizam wrote: po meni, mozak je JEDINI zaslužan sa "duhovnost"

Ef, razmisli o ovom, jer ne mogu ni da sročim što bi to značilo...

Čak ni danas još čovječanstvo ne poznaje uzvišeno pravilo razuma. Griješi glede čovjekovog osobnog i gotovo uvijek pogrešnog racionaliziranja.

Eliphas Levij: Velike tajne
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

Nasali se veliki mislioci koji će govoriti što mozak može a što ne može a ni najveći znanstvenici nisu otkrili 100%-totnu funkciju mozga.
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
User avatar
Inconnu
Posts: 28
Joined: Sun Nov 18, 2007 1:52 am

tallamasca wrote:Nasali se veliki mislioci koji će govoriti što mozak može a što ne može a ni najveći znanstvenici nisu otkrili 100%-totnu funkciju mozga.
Naravno da znanstvenici nisu otkrili 100%-tnu funkciju mozga. Sumnjam da itko i je. Ali u svakom slučaju.. znanje znanstvenika o čovjekom duhovnim kapacitetima ravno je nuli. Oni proučavaju samo ono što je opipljivo, vidljivo, mjerljivo. Duhovni titraji ne mogu se mjeriti. Mistici poput Eliphasa Levija imali su ipak malo veći uvid u neke čovjekove kapacitete od današnjih znanstvenika, pa tako i u rad mozga.
Istina da bez mozga ništa od duhovnosti, ta tvrdnja stoji, ali nije isto reći "jedino mozak" i "bez mozga ništa." Postoji razlika. Naravno, svatko ima pravo na svoje mišljenje dok sam sebi ne dokaže suprotno. Jedino treba naučiti samome sebi popustiti i prihvatiti neke nove spoznaje koje se možda razlikuju od naših prethodnih. Ego je taj koji se veže za te spoznaje, i naravno da ih neće pustiti olako i priznati sam sebi da je bio u krivu.
Ali možda je bolje ne koristiti riječ "spoznaja" ovdje. Hermitizam je jasno rekao da se radi o njegovom mišljenju, a mišljenje nema veze sa spoznajom.
User avatar
hermitizam
Posts: 271
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:36 pm
Location: pitaj ak te zanjima
Contact:

Inconnu, slažem se... I hvala što si PRIMJETIO da je to moje mišljenje... inaće me ekipa napada....

Ali neslažem se da netko nije otvoren na nove spoznaje... Samo mu ih moraš predoćit na neki poseban način... Nisam baš ekspert u tome al nema veze...

Ego je, slažem se, najveći krivac za tvrdoglavost, i nažalost svi imamo jednu MALUUU kvakicu u mozgu koja se klikne kada netko pokušava razbiti naša mišljenja, teorije i stavove... Ego trip....

whatever, samo da još kažem, 100% ljudska moždana aktivnost je NEMOGUĆA iz razloga što ljudi s 14%tnom moždanom aktivnošću mogu micati predmete, pa i sami sebe, služeči se valovima mozga.... šta bi tek bilo s 40%, il 60% ? a kamoli s 100%

a ovo za "opipljivost" i znanstvenike... čitam knjigu parapsihologija ( metapsihologija ) od Yvete Castelle..... obrađuju tu temu, kako to da postoje entiteti koje mi nazivamo "duhovi", opisuje spiritualnu "zonu" čovjeka te duševni mir i kako ga postići.... all a pile of bull**** al ono, potakne na stvaranje vlastitih teorija.....
The Bird of the Hermes is my name,
eating my wings to make me tame.
User avatar
Gost
Dežurni slastičar
Posts: 475
Joined: Sat Nov 10, 2007 9:06 pm
Contact:

hermitizam wrote: ljudi s 14%tnom moždanom aktivnošću mogu micati predmete, pa i sami sebe, služeči se valovima mozga....
"Oni koji vjeruju u telekinezu, neka njome podignu moju ruku."
- Kurt Vonnegut

Do dana današnjeg, niti jedan nije uspio. ;)
Stoga pustimo priče za malu djecu.
Illuminata Ultima
Iesus Nazarenus Rex Iudaeorum (I.N.R.I.)
Post Reply