Voodoo magija

Kabala, alkemija, hermetizam, organizacije, lože i redovi
User avatar
Adonis
Posts: 232
Joined: Sun Oct 21, 2007 6:53 pm
Location: Krk
Contact:

Primjer:
Početkom 1960-ih, jedan US Marine Pukovnik i njegova supruga stacionirani su na Haiti. Na njihovom povratku u USA u 1963 on je napisao jednu knjigu koja kritizira režim Papa Doc Duvalier-a.

Haićanske novine objavile su jedan članak gdje je izjavljeno da su Pukovnik i njegova supruga bili ritualno prokleti od Voodoo svećenika.

Prvi projekt knjige je izgubljen u pošti do izdavača. Druga je otišla na pogrešnu adresu. Treća nije mogla biti tiskana, jer je stroj blokirao.

Onda je Pukovnik slomio nogu. Novinar koji ga je namjeravao intervjuirati u vezi knjige, nije mogao realizirati dogovor jer je hitno prebačen u bolnicu sa kritičnom upalom slijepog crijeva. Na Pukovnika je iza toga nasrnuo bijesan pas. Pa ipak, Pukovnik i njegov supruga namjeravali su na odmor na Haiti.

On je preminuo od iznenadnog srčanog udara prije nego što je bio u mogućnosti putovati. Voodoo prokletstvo ostvarilo je svoj cilj.


Povijest
Voodoo (ili voudon) je skup magičnih vjerovanja i praksi, koje se upražnjavaju u nekim dijelovima Afrike, Južne Amerike i zapadne Indije, a naročito na Tahitiju. Riječ "vodoun" proizlazi iz vodu, što znaci "duh" ili "božanstvo" u fonetskom jeziku Dahomeja, sada dijelu Nigerije. Voodoo se je razvio u 17-om stoljeću na plantažama robova u Americi kao kombinacija rimokatolicizma i zapadnoafričkih religioznih tradicija. Vjerovanje podržava i pripadnost katoličkoj crkvi. Vjerovanje uključuje postojanje Loa ili duhova, neki od tih identiteta se poklapaju sa onima u kršćanskih svetaca. Loa duhove pozivaju svećenik (houngan) ili svećenica (mambo) u ceremonijama, tijekom kojih okupljeni postaju opsjednuti sa duhovima i padaju u trans. Voodoo hram (houmfort) ima centralno mjesto u kojima Loa duhovi silaze da bi "zajahali" molitelje. Loa se može prepoznati prema karakterističnom ponašanju opsjednutih osoba. Zbog jedinstvene mješavine Francuskih, Španjolskih i Indijskih kultura, New Orleans nudi savršeno mjesto za prakticiranje i razvoj Voodoo-a. Danas, neki izjavljuju kako 15 posto stanovništva New Orleans-a još uvijek prakticiraju Voodoo. Moderan Voodoo je evoluirao u mnogo puteva, uključujući tu i svećenike dostojne poštovanja i majke, a koji imaju svoje vlastite crkve i održavaju jedan kult prodavaonica u kojima prodaju i napitke.


Moć Voodoo-a
Postoje dva osnovna pravca Voodoo-a. Rada je familija Voodoo duhova i to relativno miroljubivih i sretnih Loa. Petro (u nekim područjima naziva se Congo) je crna magija u Voodoo-u i to je Voodoo od bijesnih, podlih i opakih Loa ili duhova. Opasne se stvari događaju u Petro Voodoo-u uključujući smrt prokletih i stvaranje Zombija.

Zombi su stvoreni od crnih magova u Voodoo-u, zvanih Bokor koji stavljaju jedan otrov na kožu žrtve. Nitko od nepozvanih ne zna točno koji su sastojci otrova, ali pretpostavlja se da sadrže supstance od raznih toksičnih životinja i biljaka, uključujući izlučevine žlijezda bouga žaba krastača, milipeda i tarantula, kožu od otrovne žabe sa stabla, sjemenje i ostalo iz otrovnih biljaka, čovječje ostatke, i četiri vrste pufer riba, koje sadrže tetrodotoxin, jednu od najotrovnijih supstanci u svijetu. Nakon toga, žrtva postaje potpuno paralizirana i pada u komu.

Gris-gris je Voodoo čaranje koje pouzdano izaziva događaj (dobar ili loš) a osim toga koristi se i za zaštitu od zla ili da bi se osigurala dobra sreća.

Zombi
Felicia Felix-Mentor iz Haitija, koja je umrla i zakopana 1907, nađena je lutajući okolinom 1937.

Voodoo lutka
Većina ljudi misli da ubadanje pribadača u Voodoo lutke priziva neku vrstu prokletstva na osobu. To je točno, no mnogi koji ovo prakticiraju izjavljuju da je glavni aspekt ovoga liječenje ljudi od bolesti. Oni naglašavaju da su aktivnosti liječenja do šezdeset posto svih voodoo aktivnosti.


Marie Laveau
Vjeruje se da je rođena u New Orleans-u 1794 godine i preminula u New Orleans-u 15.lipnja 1881 godine. Kao obojena slobodna žena, mješanka (Afričkog, Indijskog, Francuskog i Španjolskog porijekla), ona postaje najčuvenija i najmoćnija Voodoo kraljica u svijetu, tako moćna da joj se je osobno poklonio i Voodoo Pope 1830.

Nju su na tisuće ljudi poštovali i bojali se, uključujuci i Katoličku crkvu. Kao pobožan katolik, idući na misu svaki dan, ona je dobila dozvolu da održava rituale iza katedrale St. Louis.

Od petnaestero djece sa njezinim drugim suprugom, jedna od kćeri (Marie Philomene Laveau Glapion) nastavila je njenim stopama i postala je zamalo isto toliko moćna kao njena majka.

Grob Marie Laveau u St. Louis-u je grob broj jedan. Posjetitelji ga stalno obasipaju ružama, cvijećem, metalnim novcem i ostalim darovima. Neki posjetioci kucnu tri puta o grob ili označe sa tri X krhotinom od opeke ili krede i potom zamole Marie za neku pomoć.
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

Nisam nikad proučalava Voodoo magiju, jer nemam živaca radit lutke.
Ali nikad je ne bih primjenjivala. Ne zato što smatram da može poslužit samo u svrhu crne magije ili zat što se bojim, nego jednostavno zato što to nije moj način "rada". A i osobe koje ne žive same, pogotovo osobe koje žive sa roditeljima, malo im je preriskantno. Jer kad mama ili tata nađu lutkicu, sumnjam da će pomisliti kako im se dijete voli igrat s lutkama...
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
User avatar
Adonis
Posts: 232
Joined: Sun Oct 21, 2007 6:53 pm
Location: Krk
Contact:

Ni meni se neda raditi lutke,ali ipak mi je jednostavnija od ove pa ću sve pretrpjet.
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

Lutke se mogu koristiti isključivo kod iscjeljivanja.
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
Lolita
Posts: 21
Joined: Mon Oct 15, 2007 8:37 pm
Location: Vrapče, Zagreb, Hrvatska
Contact:

Ja sam radila voodoo lutke. I oduvijek me voodoo zanimao... Prestala sam odkad sam se odlučila za Wiccu... Mislim da ću opet početi... I za čudo: Starci mi nisu niš rekli... samo su se nasmijali i rekli kak je to kul. Tak je isto bilo i s Wiccom...
Alucard ImageImageImageImage
User avatar
hermitizam
Posts: 271
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:36 pm
Location: pitaj ak te zanjima
Contact:

emina wrote:Lutke se mogu koristiti isključivo kod iscjeljivanja.

očeš se kladit??
pošalji mi uzorak kose, kap krvi il sline, 3 igle koje si dotakela i sliku sebe dok stojiš....

mora se jedino pazit da se igla nakon "uporabe" ( dakle, kad je zabodena ) NE dotakne, jer se po "zakonu" vraća sva utrošena energija, i to baš u tebe... dakle, želiš nekog malo izbost, tako da dobije unutarnje krvarenje, a sutra, pošto si dotaknuo iglu, odeš na wc i - vidi , vidi - krv.....

preporuka - lutku dirajte ljubičastom tkaninom, il debelom, al stvarno debelom krpom, u jednoj boji....

nisam poklonik voodooa.... al sam slušao priče....
recimo, evo jedne smješne....

ima cura urok na sebi, našla je jaje s brojem 23 na njemu pod krevetom, i sad, pomoću snova nekak otkrije ko ju je "začarao" i potraži pomoć gatare... gatara nije baš šaman, i pošalje je nekom, ko ju pošalje nekom i tak dalje. nakraju dobije obrazloženje da to isto jaje mora baciti preko tekuće vode ( potok, rijeka, i slično ) prema osobi koja ju je "začarala"... najbolji je učinak, kao da je se pogodi jajetom.... lol....
ali može i sljedeće:

vaš "napadać" živi na istoku... pa baci jaje prek rjeke na istok... i to je to... oslobodit čete se čini, al nećete "vratit" napadaču.....

OVO JE NARODNA PREDAJA, I NEMORA BITI ISTINITA nit me slušajte, nemojte pokušavat to radit... nije isplativo... jer je cura (koja je bacila jaje) za par tjedana kad je to sve obavila, pala i slomila nogu..... Super je voodoo, kao što vidite.... po meni nema smisla.... šta vi mislite, dali vam se isplati?

mislim, radije sam svojim radom nešto vizualiziram, 600 puta je lakše :P
The Bird of the Hermes is my name,
eating my wings to make me tame.
User avatar
merlin715
Posts: 113
Joined: Wed Nov 28, 2007 10:05 pm
Location: Zagreb

Ja znam jedan ritaul za iscjeljivanje pomoću lutke, ali znam da postoje i mnogi destruktivni rituali u voodoo magiji u kojima se pomoću lutaka nanosi bol drugima...

Ovaj ritual za iscjeljivanje je meni bio prilično djelotvoran kad sam ga ja radio... :)
User avatar
x.angelus
Posts: 108
Joined: Wed Nov 12, 2008 6:48 pm
Location: Zadar, Republika Hrvatska
Contact:

ja znam vudu rituale crne magije
nažalost primjenjivao sam ih jedno vrijeme
na jednoj osobi

jako je zanimljivo
sam lutkice mi je uvijek bilo teško napraviti
"When the stars have all gone out. You'll still be burning so bright."
"Cast me gently. Into morning. For the night has been unkind."
User avatar
merlin715
Posts: 113
Joined: Wed Nov 28, 2007 10:05 pm
Location: Zagreb

Najlakše je lutkice napraviti od voska... za one od platna i ostalog treba imat malo više živaca i kreativnosti... :mrgreen:
Gwydion
Posts: 300
Joined: Tue Oct 16, 2007 11:18 pm

Stavio sam knjigu o vuduu. Vode povratka (napisao Louis Martinie, sarajevski prevod iz 1991) na net. Ima nešto teorije i par rituala vezanih za Marassu, Misterije i le Mort. Knjiga se može pročitati na sledećoj adresi:

http://www.prosvetljenje.net/index.php? ... &Itemid=27
Post Reply