raw food

Post Reply
User avatar
v_nbls
Posts: 100
Joined: Mon Nov 12, 2007 11:52 pm

da li netko od vase jede sirovu hranu?
na netu ima dosta informacija o raw food, preporucujem ju svima :!:
"..too weird to live, too rare to die.."
mensurosmani
Posts: 5
Joined: Tue Jul 14, 2009 8:32 pm
Contact:

Božja hrana. Znam dosta ljudi koji se tako hrane. S tim treba oprezno i kontrolirano, jer nije dovoljno jesti samo voće i povrće i nagli prelazak može biti gadan. U svakom slučaju preporučujem, jer to je iskonska hrana i čovjek se odmah bolje osjeća.
Ja sam Hadži Šejh Mensur Osmani - egzorcista
http://www.mensur-osmani.co.cc/
GSM +385-95-817-9843
User avatar
Eagles
Posts: 307
Joined: Tue Oct 16, 2007 10:41 am
Location: Zagreb
Contact:

mensurosmani wrote:Božja hrana. Znam dosta ljudi koji se tako hrane. S tim treba oprezno i kontrolirano, jer nije dovoljno jesti samo voće i povrće i nagli prelazak može biti gadan. U svakom slučaju preporučujem, jer to je iskonska hrana i čovjek se odmah bolje osjeća.
Od neskuhane hrane? Osim što se izlaže nebrojivoj količini bakterija i ostalih gadosti koje uzrokuju probavne i druge smetnje, definitivno se bolje osjeća.

Mislim da postoji razlog zašto ljudi kuhaju stvari.

I ne kužim zašto tema nosi engleski naziv kad mi imamo dvije lijepe riječi koje bi euforično stajale na mjestu ovih stranih.
mensurosmani
Posts: 5
Joined: Tue Jul 14, 2009 8:32 pm
Contact:

A koji je to razlog?
Zbog bakterija? - čovjek je sastavljen od bakterija.
Čovjek si je oslabio obrambeni mehanizam kuhanjem hrane.
Čimpanze savršeno dobro žive bez kuhanja i ostale životinje...
I ne kužim zašto tema nosi engleski naziv kad mi imamo dvije lijepe riječi koje bi euforično stajale na mjestu ovih stranih.
Zato jer se ne radi o "Sirovoj hrani" već o "Raw foods" - postoji razlika! To je NAZIV za način prehrane.Kao npr... veganstvo

Pozdrav!
Ja sam Hadži Šejh Mensur Osmani - egzorcista
http://www.mensur-osmani.co.cc/
GSM +385-95-817-9843
Gwydion
Posts: 300
Joined: Tue Oct 16, 2007 11:18 pm

mensurosmani wrote:A koji je to razlog?
Zbog bakterija? - čovjek je sastavljen od bakterija.
Čovjek si je oslabio obrambeni mehanizam kuhanjem hrane.
Čimpanze savršeno dobro žive bez kuhanja i ostale životinje...
I ne kužim zašto tema nosi engleski naziv kad mi imamo dvije lijepe riječi koje bi euforično stajale na mjestu ovih stranih.
Zato jer se ne radi o "Sirovoj hrani" već o "Raw foods" - postoji razlika! To je NAZIV za način prehrane.Kao npr... veganstvo

Pozdrav!
Šimpanze ponekad pojedu bebe drugih majmuna, recimo suparničkog šimpanze. Ili pak jedu mlade babune. Insekti su im pak mnogo ćešće na jelovniku. I dobro se osećaju. Ako ćemo da koristimo argumente, hajde da ne koristimo primere iz sveta šumskih primata ok?
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

Dakle, hoće li netko napisat kakav je to način prehrane malo podrobnije? Ili je to samo sirova hrana opčenito?

Mislim ne bi bilo pametno jest sirovo meso ili krumpire... Dakle kako izgleda jedan dnevni meni?
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
mensurosmani
Posts: 5
Joined: Tue Jul 14, 2009 8:32 pm
Contact:

Više informacija na slijedećoj stranici:
http://www.sirovahrana.com/

Uglavnom ti je najrašireniji veganski pristup - vezano za Raw foods, ali ima i vegetarijanski. To je dobro za organizam, ali nitko nije rekao da čovjek treba biti 100% na tome ako ne želi.
Sirovo meso i jaja se ne jedu!
Uglavnom čitava filozofija Raw vegana ti se sastoji u tome da kad je Bog stvarao Adama i Evu nije s njima stvorio i štednjak za kuhanje, a i Adam Kadmon i Eva su bez Kuhanja preživjeli i tolika pokoljenja poslije njih ;) i da sve što napravi čovjek umjetnim putem ne može biti zdravije od onoga prirodnog, što nam je dragi Bog poklonio.

Upravo sam se sad zapitao. Dali bi čovjek prije pojeo skuhanu jabuku u kompotu ili svježe ubranu?
Ja sam Hadži Šejh Mensur Osmani - egzorcista
http://www.mensur-osmani.co.cc/
GSM +385-95-817-9843
solanum

mensurosmani wrote: Uglavnom čitava filozofija Raw vegana ti se sastoji u tome da kad je Bog stvarao Adama i Evu nije s njima stvorio i štednjak za kuhanje, a i Adam Kadmon i Eva su bez Kuhanja preživjeli i tolika pokoljenja poslije njih ;) i da sve što napravi čovjek umjetnim putem ne može biti zdravije od onoga prirodnog, što nam je dragi Bog poklonio.

Upravo sam se sad zapitao. Dali bi čovjek prije pojeo skuhanu jabuku u kompotu ili svježe ubranu?


Pa, budući da više ne živimo u Edenskom vrtu, naravno da ćemo ju pojesti lijepo konzerviranu u kompotu kada je izvan sezone .... odnosno, bar je to bilo prije nego nam je Lucifer podario Znanje o zamrzavanju hrane i hladnjačama, pa imamo sirovih jabuka cijele godine :twisted:
Post Reply