Detoksikacija organizma

User avatar
angelspring
Posts: 271
Joined: Fri Dec 21, 2007 10:12 am
Location: zadar
Contact:

da..mislim da je potreban ipak neki stupanj pročišćenosti na svim razinama da bi se to moglo...mislim gledajmo realno - lakše je živjet na prani kad si u prirodi ...negdje na planini ...nego u gradu punom smoga i otrova svuda među svim mogućim električnim uređajima i mrežama...lakše je i živjeti duhovno ako si van ovog kaosa :|
User avatar
cornie
Posts: 26
Joined: Sun Dec 30, 2007 10:28 am
Location: VARAŽDIN

Post ne znači nužno gladovanje tj. biti samo na vodi. Čak i detoksacijski meni koji je Emina predložila je u stvari vrst posta.
Post je metoda čišćenja kako tjela tako i duha. Osim što je je sastavni dio istočnjačke medicine i religije, ljekoviti post je poznat i često se primjenjuje u "narodnoj" medicini i u Europskom podneblju. (Detoksacija je samo new age izraz za potpuno istu stvar).
Imam jednu dobru njemačku knjigu o ljekovitom postu (Heilfasten) pa ću vam prevesti nekoliko poglavlja o vrstama posta i koje su im namjene.
Kako ulovim vremena postat ću poglavlje po poglavlje ( malo je začkoljasto -knjiga je pisana prilično arhaičnim njemačkim).
"Vidjeti svijet u zrncu pjeska, nebo u divljeme cvatu,
Držati beskraj na dlanu ruke i vječnost u jednome satu ...."
User avatar
Gost
Dežurni slastičar
Posts: 475
Joined: Sat Nov 10, 2007 9:06 pm
Contact:

cornie wrote:Post ne znači nužno gladovanje tj. biti samo na vodi. Čak i detoksacijski meni koji je Emina predložila je u stvari vrst posta.
Post je metoda čišćenja kako tjela tako i duha. Osim što je je sastavni dio istočnjačke medicine i religije, ljekoviti post je poznat i često se primjenjuje u "narodnoj" medicini i u Europskom podneblju. (Detoksacija je samo new age izraz za potpuno istu stvar).
Imam jednu dobru njemačku knjigu o ljekovitom postu (Heilfasten) pa ću vam prevesti nekoliko poglavlja o vrstama posta i koje su im namjene.
Kako ulovim vremena postat ću poglavlje po poglavlje ( malo je začkoljasto -knjiga je pisana prilično arhaičnim njemačkim).
Jooooj. Nemoj samo švabe molim te. Oni su gori i od Amera. ne bi čoek vjerovao.
Illuminata Ultima
Iesus Nazarenus Rex Iudaeorum (I.N.R.I.)
User avatar
cornie
Posts: 26
Joined: Sun Dec 30, 2007 10:28 am
Location: VARAŽDIN

Gost wrote:
cornie wrote:Post ne znači nužno gladovanje tj. biti samo na vodi. Čak i detoksacijski meni koji je Emina predložila je u stvari vrst posta.
Post je metoda čišćenja kako tjela tako i duha. Osim što je je sastavni dio istočnjačke medicine i religije, ljekoviti post je poznat i često se primjenjuje u "narodnoj" medicini i u Europskom podneblju. (Detoksacija je samo new age izraz za potpuno istu stvar).
Imam jednu dobru njemačku knjigu o ljekovitom postu (Heilfasten) pa ću vam prevesti nekoliko poglavlja o vrstama posta i koje su im namjene.
Kako ulovim vremena postat ću poglavlje po poglavlje ( malo je začkoljasto -knjiga je pisana prilično arhaičnim njemačkim).
Jooooj. Nemoj samo švabe molim te. Oni su gori i od Amera. ne bi čoek vjerovao.

......ne švabe ....autor je asutrijanac :mrgreen:
..i ništa nema gore od amera :twisted:
...i mislim da ću morati primjeniti na tebe neku šok terapiju....recimo jed tonu pm-a na njemakom :lol:
i što usotalom imaš protiv njemaca??? :?:
"Vidjeti svijet u zrncu pjeska, nebo u divljeme cvatu,
Držati beskraj na dlanu ruke i vječnost u jednome satu ...."
User avatar
angelspring
Posts: 271
Joined: Fri Dec 21, 2007 10:12 am
Location: zadar
Contact:

ja bih ipak rekla da post znači ne jesti ništa...al to je nekakvo moje individualno shvaćanje posta valjda, pa mi je čudno kad netko kaže da je postio pa je jeo samo ovo ili ono najbolji su mi kršćani kad je riječ o postu oni poste kad jedu ribu :D i tonu druge hrane uz to...
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

Nista ne jesti to znaci anoreksija- a ako netko zeli to je pravi put do psihijatrije. (zenska koju znam je zbog anoreksije zavrsila tamo...)
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
Dunja
Posts: 178
Joined: Sun Nov 11, 2007 6:21 pm

Istina. Ipak čula sam a i čitala da je preporučljivo par puta mjesečno, ako je moguće u skladu s mjesečevim fazama, cijeli dan popiti dvostrukov veću količinu vode nego što bi trebalo inače. Ali ne provoditi duže od jednog dana.
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

Nisam za to cula.

Ali sto se tice djete, najbolje je jest sto vise voca i povrca, vise kretanja, izbjegavanje kasna jela i grickalice (i sl.), ali to ne znaci da osoba treba sve ostalo prestat jest.

Sve normalno jest, samo se vise kretat i veci unos voca i povrca zbog votamina. A grickalice, gazirana pica, slatko-> sve je puno šećera i deblja :P

Ja kad sam samo prestala pit coca-colu i jest grickalice smrsvila sam 5 kg.
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
User avatar
Carol Anne
Posts: 5
Joined: Mon Mar 03, 2008 12:28 am
Location: Living Hell

Dunja wrote:Istina. Ipak čula sam a i čitala da je preporučljivo par puta mjesečno, ako je moguće u skladu s mjesečevim fazama, cijeli dan popiti dvostrukov veću količinu vode nego što bi trebalo inače. Ali ne provoditi duže od jednog dana.
to je mjesečeva dijeta...
http://www.zena.hr/clanak.aspx?ID=270
User avatar
angelspring
Posts: 271
Joined: Fri Dec 21, 2007 10:12 am
Location: zadar
Contact:

jeste čuli za knjigu ''prirodni ljekovi za koje >>oni<< ne žele da vi znate'' ? ako jeste, što mislite o tome ako niste, pokušajte nebaviti :)
Post Reply