Detoksikacija organizma

User avatar
Gost
Dežurni slastičar
Posts: 475
Joined: Sat Nov 10, 2007 9:06 pm
Contact:

Pa kad je bljakica :D
Illuminata Ultima
Iesus Nazarenus Rex Iudaeorum (I.N.R.I.)
User avatar
v_nbls
Posts: 100
Joined: Mon Nov 12, 2007 11:52 pm

cornie wrote:

mislim da su b-komplex tablete napravljene na bazi pivskog kvasca ....
ako želiš nešto"prirodnije" imaš i pivski kvasac za kupiti u ljekarnama ( ali je poprilično bljaak) :)

ja sam pivski kvasac pila prvo taj fuj ko prah, pomijesalas jogurtom ili tako necim ... (bljuv) :cry:
a onda nasla u tableticama u dm-u ... to nije nist strasno ..
"..too weird to live, too rare to die.."
User avatar
Tinkleh
Posts: 48
Joined: Sat Nov 17, 2007 6:47 pm

Koliko dana treba biti na toj prehrani da bi se tijelo ocistilo? 2-3? Tjedan?
Dunja
Posts: 178
Joined: Sun Nov 11, 2007 6:21 pm

Tinkleh wrote:Koliko dana treba biti na toj prehrani da bi se tijelo ocistilo? 2-3? Tjedan?

To ti ovisi kako provodiš detoksikaciju. Ima nekih programa koji su dovoljni za par dana a znam i da se reklamiraju neki pripravci koji se troše nekih mjesec dana. Mislim da par dana ne čini veliku razliku.
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

Tinkleh wrote:Koliko dana treba biti na toj prehrani da bi se tijelo ocistilo? 2-3? Tjedan?

Kompletna crijevna flora se skroz obnavlja za 3 dana, dakle minimalno 3 dana do max nekih tjedan dana. .
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
angelspring
Posts: 271
Joined: Fri Dec 21, 2007 10:12 am
Location: zadar
Contact:

šta mislite o cjelodnevnom postu - dakle ne jesti ništa čitav dan jednom tjedno, kažu da je to dobro za čišćenje organizma i podiže cijeli organizam energetski, ja ne mogu zamislit bez jednog obroka a kamoli cijeli dan...
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

Od posta možeš dobiti samo vrtoglavicu i malaksalost - Levi je rekao par zanimljivih stvari na temu. Mozak je načinjen od masnoća, pa ako ne uzimaš što je organizmu potrebno, nedostatak potrebnog izazvat će izjedanje mozga...Nekih blagodati u postu ne vidim...Organizam ćeš očistit uzimaš li kuhano i sirovo povrće (što zelenije tim bolje), sa što manje aditiva i pritom unosiš dovoljno vode...Krajnosti baš i nisu bezazlene.
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
angelspring
Posts: 271
Joined: Fri Dec 21, 2007 10:12 am
Location: zadar
Contact:

da al opet...neznam mislim da ima nešto u tome..jer postoje ljudi koji žive na prani i kojima hrana nikakva nije potrebna, pa kako oni onda nemaju pojeden mozak već su dapače vitalni i zdravi...nisam za izgladnjivanje i mučenje, već za zdravlje a ako post može tome pridonijeti, zašto ne...samo me zanima jeli tko probao?
čak su mi neki budisti rekli da je dobro postit kad si bolestan jer je to najbolji način da se organizam obrani od bolesti, kad unosimo hranu dok smo bolesni kao u biti odmažemo sebi...
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

Kad si bolestan najbolje je jest voće i povće jer su puni vitamina što jača organizam.
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
User avatar
Gost
Dežurni slastičar
Posts: 475
Joined: Sat Nov 10, 2007 9:06 pm
Contact:

angelspring wrote:da al opet...neznam mislim da ima nešto u tome..jer postoje ljudi koji žive na prani i kojima hrana nikakva nije potrebna, pa kako oni onda nemaju pojeden mozak već su dapače vitalni i zdravi...
otom... potom... ove koje sam ja vidio su totalno šiznuli
Osim toga nitko od tih koji su na prani, nisu zaista samo na prani nego piju gomilu vitamina i minerala iz povrća, voća, te piju mliječne proizvode. ;)
angelspring wrote:čak su mi neki budisti rekli da je dobro postit kad si bolestan jer je to najbolji način da se organizam obrani od bolesti, kad unosimo hranu dok smo bolesni kao u biti odmažemo sebi...
Da, ako ti mozak titra unutar spektra frekvencija kojima titra kod budista.
No to 99% zapadnjaka ne može postići. ;)
Illuminata Ultima
Iesus Nazarenus Rex Iudaeorum (I.N.R.I.)
Post Reply