Healing potion iliti napitak za iscjeljivanje

Aromaterapija, akupunktura, radiostezija, bioenergija
Post Reply
User avatar
Shadow
Posts: 66
Joined: Tue Apr 07, 2009 1:17 am
Location: Montenegro , Podgorica

Potrebno je :
- prtohvat mandagore ( blago vama u Hrvatskoj , to vam je nativna vrsta , Fam. Solanaceae tek da se zna )
- par grančica mente
- 1/3 kašičice đumbira
- izvorska voda
- med
- neki magični kvadrat vezan za iscjeljivanje iz Abramelinove knjige
- eliksir kvarca ( kašičica )

Napraviti infuz od biljaka i izvorske vode , dodati eliksir kvarca , promiješati .
Na dnu magijskog pehara ili zdjele nanijeti sloj meda te u njga ucrtarti kvadrat , a zatim dosuti infuz . Miješati i pri tom blagosloviti napitak na onaj način na koji ga inače blagosliljate .

Napitak se priprema , u nedjeljom , u čas kojim vlada Sunce ili tokom Punog mjeseca.
Potrebno je sedam dana piti po malo od ovoga napitka , pretpostavljam da ga se treba čuvatti in coll and dark place .

Ja bih samo dodao da ja ne bih kuvao biljke . već možda ostaviou u vodi na toploti Sunca ? Šta mislite ?

Blessed be!
User avatar
Tinkleh
Posts: 48
Joined: Sat Nov 17, 2007 6:47 pm

Za iscjeljivanje cega? Odakle ovaj recept?
User avatar
merlin715
Posts: 113
Joined: Wed Nov 28, 2007 10:05 pm
Location: Zagreb

Hmmm... da... Za iscjeljivanje čega je to?

Ja već imam nekoliko recepata za iscjeljivanje, a ovaj mi se čini ipak malo pre kompliciran... Mislim na mandagoru i eleksir kvarca... :)
User avatar
Shadow
Posts: 66
Joined: Tue Apr 07, 2009 1:17 am
Location: Montenegro , Podgorica

Za iscjeljivanje generalno , bilo da se radi o intrenim problemima ili dermato-venerološkim ili traumama . Premda sumnjam da liječi polomljene kosti.

Recept je iz jednog veoma starog Grimoarija , a bio sam dovoljno srećan da ga dobijem na poklon .

Što se tiče Mandagore , rekoh već raste u Hrvatskoj , mei ovdje da raste ne bih pravio problem ;)
Eliksir kvarca je "piece of cake" , prosto kvarc preko noći u vodi ili alkoholu ( ako ga želiš dulje koristiti ) ;)

Blessed be!
Post Reply